یادگیری لغات انگلیسی | بهترین روش ها را بیاموزید - انگلیشدان
مقالات

بهترین روش یادگیری لغات انگلیسی | تمام آنچه می‌خواهید!

یادگیری لغات انگلیسی و اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست؛ چراکه پایه و اساس برقراری ارتباط و مکالمه روان زبان انگلیسی، استفاده از واژگان متنوع است. به همین دلیل زبان آموزان همواره به دنبال دستیابی به بهترین روش انجام آن  بوده‌اند. تا پایان این مقاله همراه آموزش زبان انگلیسی انگلیشدان باشید تا بهترین روش یادگیری کلمات انگلیسی را به شما توضیح دهیم.

پیشنهاد ویژه: مقاله یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان انگلیشدان، سرعت یادگیری شما را متحول می کند!

توجه کنید که مهارتهای چهارگانه در یادگیری زبان انگلیسی به چهار دسته اصلی تقسیم میشوند که شامل مهارت گفتاری انگلیسی یا اسپیکینگ، مهارت شنیداری انگلیسی یا لیسنینگ، مهارت نوشتاری انگلیسی یا رایتینگ، و مهارت خواندن یا ریدینگ می باشند. برای اینکه در تک تک این مهارتها پیشرفت کنیم، نیاز داریم تا دایره کلمات انگلیسی خود را گسترش دهیم.

در ادامه این مطلب به شما بهترین روش ها برای یادگیری سریع کلمات انگلیسی را در ۸ گام موثر و عملی معرفی میکنیم. صرفنظر از اینکه سطح فعلی دانش زبان انگلیسی شما چیست، میتوانید از این راهکارها استفاده نموده و تاثیر شگفت انگیز آنرا ببینید.

بهترین راه یادگیری لغات انگلیسی با استفاده از متن یا همان ریدینگ انگلیسی

مظمئن باشید با مطالعه دقیق این مقاله و پیاده سازی راهکار های آن، از جستجوی هر مرجع دیگری در رابطه با شیوه های یادگیری لغات انگلیسی بی‌نیاز خواهید شد.

بهترین روش یادگیری لغات انگلیسی، استفاده از متن !

از آن جاییکه در زبان انگلیسی یک کلمه با یک شکل نوشتاری می‌تواند با توجه به موقعیت و کاربردش در جمله معناهای متفاوتی داشته باشد، بنابراین توصیه میکنیم که جهت یادگیری لغات انگلیسی، لغات را خارج از متن یاد نگیرید.

برای مثال واژه‌ی bear را دربگیرید و به مثال های زیر توجه کنید:

She took a picture of bears in the zoo | اون خانم از یک عکس از خرس ها در باغ وحش گرفت

Last night I had a splitting headache and I couldn’t bear the pain | شب گذشته، سر درد وحشتناکی داشتم و نمیتونستم درد رو تحمل کنم

در جمله ی اول، bear یک اسم به معنای خرس و در جمله ی دوم یک فعل به معنای تحمل کردن است. به همین جهت بافت جمله می تواند کاملا در تعیین کردن معنای لغات تفاوت چشم گیری ایجاد کند. در نتیجه یادگیری کلمات انگلیسی خارج از متن، روشی منطقی به نظر نمی‌رسد.

ضمنا، یادگیری کلمات انگلیسی در بافت جمله به هیچ عنوان کار سختی نبوده و شما می توانید هر لغتی را که میخواهید در دیکشنری های معتبر مثل لانگمن  یا کمبریج سرچ کنید.

دیکشنری ها نه تنها به شما اطلاعات کاملی درباره تمامی نقشهای کلمه میدهند، بلکه برای هر کدام از این نقشهای کلمات در جملات، مثال های متفاوتی را نیز به شما ارائه می دهند. به علاوه، استفاده از آنها به راحتی موجب تقویت تلفظ انگلیسی شما نیز می‌شوند چرا که در آنها، نحوه تلفظ صحیح لغات نیز آورده شده است.

برای مثال اگر واژه ی bear را در دیکشنری سرچ کنید. برای نقش فعلی این کلمه به معنای تحمل کردن مثال های زیر
را می بینید.

The strain must have been enormous but she bore it well | حتما که سختی بزرگی بود اما اون تونست به خوبی تحمل کنه

Tell me now! I can’t bear the suspense | همین الان بهم بگو! نمی‌تونم مردد بمونم

It’s your decision. you have to bear the responsibility if things go wrong | تصمیم با خودته؛ اگه اوضاع بهم ریخت، خودت باید مسئولیتش رو به عهده بگیری.

یادگیری لغات انگلیسی با فیلم و سریال

تجربه ثابت کرده است که ابزارهای بصری و شنیداری به تقویت مهارتهای زبانی، کمک بسیاری می کند. به جرات می‌گویم یکی از مهم ترین دلایل عدم یادگیری زبان انگلیسی در زبان‌آموزان، این است که رابطه‌ی خوبی با منابع آموزشی بصری و شنیداری ندارند!

یادگیری کلمات انگلیسی با فیلم و سریال

آموزش زبان انگلیسی با فیلم، سریال، برنامه های تلویزیونی، آهنگها و… به شما این امکان را میدهد تا بر خلاف کتابها با انگلیسی واقعی سروکار داشته باشید. یعنی کاملا درک میکنید که چه نوع زبانی در زندگی روزمره توسط افرادی که زبان مادریشان انگلیسی است استفاده میشود.

مرتبط بخوانید: یادگیری زبان انگلیسی با فیلم به طور کامل را با انگلیشدان تجربه کنید!

خیلی از اوقات می بینیم ساختارهای گرامری که در کتابها میخوانیم، در فیلمها رعایت نمیشود؛ چرا که در اکثر اوقات، میان زبان انگلیسی محاوره‌ای و زبان انگلیسی رسمی و نوشتاری، تفاوت های زیادی وجود دارد.

و اما سوال این جاست که با دیدن یک فیلم یا سریال، چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم و دایره کلمات انگلیسی خود را از این طریق افزایش دهیم؟

برای آموزش لغات انگلیسی با فیلم به شما پیشنهاد میکنیم تا یک فیلمی که مطابق با سلیقه خودتان می باشد، انتخاب کنید و در ابتدا یک بار به طور کامل آن را تماشا کنید چراکه اگر بخواهید در حین دیدن فیلم، آن را قطع کنید و به دنبال واژه ها و یا اصطلاحات انگلیسی که از قبل آنها را نمی دانستید بگردید، این کار برایتان کسل کننده خواهد بود و مزه‌ی تماشای فیلم را از بین خواهد برد؛

درنتیجه باید ذهن خود را از این که قرار است چند لحظه دیگر چه اتفاقی بیفتد رها سازید. اگر سطح شما مبتدی است هیچ اشکالی ندارد که حتی فیلم را با زیرنویس فارسی تماشا کنید ولی اگر سطح شما متوسط و یا پیش رفته است پیشنهاد میکنیم که فیلم را بدون زیرنویس فارسی و انگلیسی برای بار اول تماشا کنید. حالا که فیلم را تماشا کردید و از موضوع آن کاملا باخبر هستید و البته لذت آن را نیز برده‌اید، وقت تمرین و یادگیری است!

در اینجا باید یک بخش از فیلم را انتخاب کنید؛ مثلا میتوانید پانزده دقیقه ابتدایی آن را انتخاب کنید. سپس آن را با زیرنویس انگلیسی ببینید و هر جا که لغت یا اصطلاح انگلیسی جدیدی دیدید، فیلم را قطع کرده و آن را یادداشت کنید.

(اگر سطح شما مبتدیست، این کار مناسب شما نبوده و موجب سرخوردگی و کلافگی خواهد شد. فقط فیلم ها را تماشا کنید و از آنها لذت ببرید چون این خود تاثیرگذار است. و اگر قصد یادگیری لغات انگلیسی با فیلم را دارید، باید فیلم های آموزشی متناسب با سطح خودتان را تماشا کنند.)

پس از پایان پانزده دقیقه و جهت یادگیری لغات جدید فیلم، به دنبال معانی آن لغات در فرهنگ های لغات و یا اینترنت بگردید و آنها را یک دور برای خودتان مرور کنید. یادتان باشد که نباید خودتان را مجبور کنید که آن لغات را در همان لحظه حفظ کنید.

مرحله بعدی میتواند روز بعد و یا حتی دو الی سه روز بعد انجام شود در این مرحله شما دیگر نیازی به زیرنویس ندارید. فیلم را تماشا کنید، این بار بسیار بیشتر از قبل متوجه خواهید شد. ولی در پایان مجدد به یادداشتهای خود یک نگاهی بیندازید تا اگر لغاتی را فراموش کرده بودید برایتان مرور شود.

در آخر باید بدانید که تماشای فیلم، فواید بسیار دیگری نیز برای شما دارد که از مهم ترین آنها میتوان به تقویت لیسنینگ اشاره نمود که مفصلا در مقاله‌ی تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی انگلیشدان توضیح داده شد.

یادگیری لغات انگلیسی با جمله (در متن)

در مقاله چرا انگلیسی یاد نمیگیریم مفصلا توضیح دادیم که یکی از موانعی که بر سر راه موفقیت زبان آموزان در مسیر یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، یادگیری لغات زبان انگلیسی به صورت مجزا است.

زمانی که یک لغت انگلیسی را به تنهایی یاد میگیرید و سعی می کنید آن را به خاطر بسپارید این احتمال وجود دارد که به زودی نیز آن را فراموش کنید.

طی تحقیقات گسترده محققان به این نتیجه رسیده اند که یادگیری چند لغت که بتوان بین آن ها ارتباطی ایجاد کرد بسیار موثر تر و کاربردی تر از یادگیری منفرد واژگان زبان انگلیسی است. در ادامه سه روش مهم و کاربردی برای افزایش دایره لغات انگلیسی را به شما معرفی می‌کنیم.

اصطلاحات و کلمات انگلیسی مربوط به یکدیگر

اگر آموزش جذاب اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی انگلیشدان را مشاهده کرده باشید، حتما متوجه شده اید که تلاش ما بر این بوده است تا ارتباطی را بین لغات و اصطلاحات انگلیسی در هر ویدئو به وجود آوریم؛ چرا که باور داریم این ایجاد ارتباط، روشی بسیار موثر برای یادگیری سریع کلمات انگلیسی است.

به طور مثال در ویدیو مربوط به استخدام شدن یاد گرفتیم که advertisement یا به صورت خلاصه ad، تبلیغ یا همان آگهی استخدام است، فعل apply به معنای درخواست دادن برای شغل، قرار ملاقات به انگلیسی appointment، مصاحبه interview و فرم تقاضا application form می‌باشد.

همچنین یاد گرفتیم که صلاحیت های لازم  qualifications و to pull strings هم به معنای پارتی بازی کردن است.

یا مثلا در یک ویدیو دیگر آموختیم که در زبان انگلیسی به فرد چتر باز freeloader، به فرد خسیس penny pincher، به کسی
که خیلی بخشده باشد generous to a fault، و به کسی که آهن پرست باشد gold digger می گوییم. در ادامه‌ی همان ویدئو دو اصطلاح یاد گرفتیم که وقتی می خواهیم بگوییم که سر گنج ننشسته ام، می گوییم I am not made of money و اگر هم بخواهیم بگوییم پولش از پارو بالا می رود، می توانیم بگوییم He is rolling in money

همان طور که خودتان هم بعد از مطالعه‌ی چند سطر بالا متوجه شدید، یادگیری لغات انگلیسی که مرتبط به یک موضوع هستند، نه تنها به روند افزایش دایره ی کلمات انگلیسی شما کمک می کند، بلکه با این روش تا مدت ها آن ها را به راحتی به خاطر میاورید و با تکرار و تمرین، آنها را برای همیشه ملکه ذهن خود می‌نمائید.

علت نیز ایجاد یک ارتباط منطقی میان کلمات و اصطلاحات مرتبط به هم در ذهن شماست که با ایجاد یک زنجیره، از فراموشی لغات چلوگیری می‌کند.

لغات زبان انگلیسی را به همراه مترادف ها و متضادهایشان یاد بگیرید

طی تحقیقات انجام شده ثابت شده است که ذهن انسان در به یادآوری کلمات به همراه مترادف یا متضادها سریع تر از به یادآوری تک کلمه عمل می کند. به همین جهت یکی از راه های پربازده در یادگیری لغات انگلیسی این است که وقتی به لغت جدیدی برمیخوریم به دنبال مترادف ها و متضاد های آن نیز باشیم و سعی کنیم آنها را در کنار یکدیگر یاد بگیریم.

به طور مثال در کنار واژه ی fast میتوانید لغات hasty، quick و rapid را به عنوان مترادف و slow را به عنوان متضاد این کلمه یاد بگیرید.

کلمات انگلیسی هم خانواده را در کنار یکدیگر یاد بگیرید

یکی دیگر از راه های یادگیری لغات انگلیسی این است که به جای یادگرفتن یک لغت مجزا، آن لغت را به همراه واژه های هم خانواده اش یاد بگیریم.

به طور مثال در کنار یادگرفتن فعل assert به معنای اظهار قطعی کردن، خوب است که صفت assertive به معنای قاطع، قید assertively به معنای با قاطعیت و هم چنین اسم assertiveness به معنای قاطعیت را نیز یاد بگیریم.

فایده این کار این است که هم دایره‌ی واژگان شمارا تقویت می‌کند، هم موجب می‌شود تا کاربرد های مختلف یک لغت انگلیسی در جمله را بیاموزید.

برای پیدا کردن لغات هم خانواده شما می توانید با استفاده از دیکشنری به راحتی این کار را انجام دهید.

روش حفظ کلمات انگلیسی با تکنیک ریشه یابی

دقت کنید که این روش و روش بعدی، یعنی آموزش لغات انگلیسی با ریشه یابی و آموزش از طریق پیشوند و پسوند، بیشتر مختص زبان آموزانیست که از دوران مبتدی خارج شده و به سطح نسبتا قابل توجهی از زبان انگلیسی دست پیدا کرده باشند.

آموزش لغات انگلیسی با ریشه یابی

در زبان انگلیسی بسیاری از لغات وجود دارند که برگرفته از ریشه های یونانی یا لاتین هستند و ریشه های یکسانی دارند؛ بدین صورت شما اگر با برخی از ریشه ها در زبان انگلیسی آشنا باشید، میتوانید با استفاده از تکنیک ریشه یابی، معنی تعداد زیادی از کلمات انگلیسی را به راحتی حدس بزنید.

مطمئن باشید که اگر حدس شما کاملا هم درست نباشد، حداقل بی ربط به معنی اصلی آن واژه نخواهد بود. در واقع با استفاده از تکنیک ریشه یابی، شما میتوانید به جای آن که لیست بلند و بالایی را برای یادگیری لغات انگلیسی حفظ کنید، این ریشه ها را یاد گرفته و در وقت خود صرفه جویی کنید.

برای مثال ریشه scrib یا scrip در زبان انگلیسی به معنای نوشتن است. لغات انگلیسی describe به معنای توصیف کردن، transcribe به معنای رونوشت کردن، transcript به معنای رونوشت و manuscript به معنای نسخه خطی، از این ریشه گرفته شده است.

همان طور که مشاهده کردید در تمامی لغات ذکر شده ریشه scrib یا scrip به کار رفته و معنای همگی آن ها به نوشتن مرتبط است.

یا به عنوان مثال دیگر، ریشه dem در زبان انگلیسی به معنای “مردم” است. واژه های democracy به معنای مردم سالاری، demography جمعیت شناسی یا آمار نگاری و pandemic یعنی همه گیر، بر اساس این ریشه ساخته شده اند.

مشاهده نمودید که آشنایی با ریشه ها در این روش حفظ کلمات انگلیسی، تا چه اندازه می‌تواند به شما در فهم تعداد بیشتری از واژه ها، کمک کند.

یادگیری کلمات انگلیسی از طریق پیشوندها و پسوندها

به غیر از یادگیری ریشه ها در زبان انگلیسی، یادگرفتن پیشوندها و پسوندها نیز، نه تنها به افزایش دایره لغات ما کمک می کند، بلکه از این طریق می توانیم معنای کلمات جدید را حدس بزنیم و یادگیری کلمات انگلیسی بسیار بیشتری را در زمان کمتر تجربه نمائیم.

برای مثال پیشوند ir که معادل not بوده و یکی منفی ساز است را در نظر بگیرید؛ با شناخت این پیشوند، در زمان مواجهه با لغات انگلیسی irregular و irrational، به راحتی متوجه خواهید شد که این لغات، به ترتیب مخالف واژگان regular و rational بوده و معنای آنها به ترتیب نامنظم و غیر منطقی می‌باشد.

یا به عنوان مثالی برای پسوند ها، er یا or را در نظر بگیرید که از طریق آن می‌توان کننده کار را مشخص نمود. به عنوان مثال لغات driver، reader و یا actor با همین قاعده و از روی افعال به ترتیب drive، read و act ساخته شده‌اند.

یادگیری لغات زبان انگلیسی از پایه در زمانهای مرده را جدی بگیرید!

زمان مرده به زمانی گفته میشود که در آن زمان، کار خاصی انجام نمیدهیم و فعالیتی نداریم. اگر کمی فکر کنید میبینید که شاید حتی بیش از سه ساعت در هر روز شما زمان مرده دارید؛ مثلا تمام تایم هایی که در ترافیک گیر میکنید یا در تاکسی نشسته‌اید، در مترو یا اتوبوس به سر میبرید و یا حتی زمانی که در سالن انتظار مطب دکتر منتظر می‌مانید.

دقیقا زمان هایی که برای همه ی افراد غیر قابل تحمل است و میخواهند که هرچه سریعتر بگذرد و تقریبا هیچکدام از آن استفاده مفیدی نمیکنند، می‌تواند تبدیل به زمانی برای یادگیری لغات انگلیسی برای شما شود. شما که قرار است زبان آموز موفقی باشید، باید قدر این فرصت های طلایی را بدانید و از آنها به نحو احسن استفاده کنید.

در واقع بهترین راه یادگیری لغات انگلیسی جدید و مرور لغات قبلی برای افراد پر مشغله که نمی‌توانند زمان خاصی را برای مطالعه انگلیسی اختصاص دهند، استفاده از همین زمان های مرده است. بنده خود به شخصه بخش اعظمی از یادگیری هایم را مدیون استفاده صحیح و مستمر از زمان های مرده هستم.

همیشه با خودتان یک دفترچه یادداشت کوچک به همراه داشته باشید و کلمات انگلیسی را که اخیرا یاد گرفته اید در آن یادداشت کنید تا بتوانید در هرجا و در هر زمان آنها را مرور کنید. اصلا شاید یادتان برود که دفترچه را با خودتان ببرید هیچ اشکالی ندارد میتوانید آنها را در نوت note گوشی خود ذخیره کنید.

در واقع این تفاوت اساسی شما با سایر زبان آموزانیست که همیشه از نداشتن وقت کافی برای یادگیری لغات زبان انگلیسی و سایر مهارت های زبانی گله و شکایت می‌کنند. اما یادتان باشد که یک فرد موفق در هر زمینه‌ای، از تمام مشکلات و محدودیت ها، برای خود فرصت ایجاد کرده و پلی به سوی موفقیت ایجاد میکند.

یادگیری سریع لغات انگلیسی با مرور درست و به موقع

احتمالا برایتان پیش آمده است که گاها لغتی را در متنی میبینید یا در یک فیلمی میشنوید و احساس میکنید که آن را قبلا میدانسته‌اید و یا به نظرتان آشنا می آید.

شاید شما مدتها پیش این لغت را یاد گرفته بوده‌ و معنی آن را نیز میدانستید اما حال فقط آوای این کلمه یا شکل نوشتاری آن برای شما آشناست و هیچ درکی از معنای آن ندارید. براستی چرا چنین اتفاقی میافتد؟

بعضی از افراد بر این باورند که وقتی به لغت جدیدی برمیخورند و معنای آن را میفهمند کافی است؛ اما باید بدانیم که دایره واژگان هر شخص به دو دسته تقسیم میشود؛ یک دسته آن لغاتی هستند که کاملا معنا و کاربرد کار آن برای زبان آموز واضح است و میتواند به درستی از این لغت در گفتار و یا نوشتار و به طورکلی در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی از آن استفاده کند. اما دسته دوم مربوط به لغاتی هستند که اگر آنها را جایی ببینید، در خوشبینانه ترین حالت، فقط معنای آنها را میدانید ولی توان استفاده صحیح و به جا از آن را ندارید.

باید بدانیم که این دسته از لغات ارزش خاصی ندارند و لغات دسته ی اول تعیین کننده‌ی وسعت واقعی دایره لغات انگلیسی هر شخص است.

حال شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چطور دایره واژگان واقعی خود را به طور صحیح تقویت کنیم و آنرا تبدیل به راهی جهت یادگیری سریع لغات انگلیسی نمائیم؟

شما میتوانید با مرور لغات در بازه‌های زمانی متفاوت، آنها را در ذهن خود تثبیت کنید و به مرور زمان میبینید که میتوانید از آنها کامل و به طور صحیح در جملات خود استفاده کنید. اینکار فقط نیازمند تمرین مستمر و مرور لغاتی است که جدیدا یاد گرفته‌اید.

بهترین بازه‌های پیشنهادی ما برای شما این است که وقتی که لغت یا هر مطلب جدیدی را یاد میگیرید همان شب آن را مرور کنید! شاید عجیب به نظر برسد و بگویید پس از گذشت چند ساعت که آن را فراموش نمی کنم اما از شما می خواهیم این کار را انجام بدهید.

مرور بعدی شما میتواند به سه روز بعد مولکول شود. مرور سوم باید بعد از یک هفته و مرور چهارم بین سه تا چهار هفته بعد از روز اول یادگیری می بایست انجام شود.

تعلل نکنید این بازه ها و تکرار ها، برنامه ریزی‌شده و هدفمند هستند؛ مطمئن باشید که با این روش دیگر لغات زبان انگلیسی را فراموش نمی کنید.

حال که فاصله فواصل زمانی مناسب برای مرور و یادگیری لغات انگلیسی را یاد گرفتیم، وقت آن است که بدانیم چه موقع در روز اینکار را انجام دهیم؟

درست است که افراد ویژگی ها و شرایط متفاوتی داشته و هر کدام در بازه‌ای از روز ذهن آزادتر و فعالتری برای جذب اطلاعات و یادگیری دارند، اما ما به شما پیشنهاد میکنیم تا صبحها پس از بیدار شدن مدت کوتاهی را به این کار اختصاص دهید؛ مثلا ۱۵ دقیقه! چرا که اگر شب قبل به مدت کافی خوابیده و استراحت کرده باشید، گیرایی بسیار بالاتری نسبت به هر زمان دیگر دارید.

معمولا در کلاس های خود، به شاگردانم جهت یادگیری سریع کلمات انگلیسی، برنامه هایی همچون مرور لغات به مدت ۲۰ دقیقه صبح ناشتا بلافاصله بعد از بیداری از خواب می‌دهم!

بهترین زمان مطالعه جهت یادگیری کلمات زبان انگلیسی، موقعی است که توانایی مغز برای جذب اطلاعات در بالاترین حد ممکن قرار دارد، پس از این فرصت استفاده کنید و آن را غنیمت بشمارید.

یادگیری لغات انگلیسی با کدینگ! بله یا خیر؟

کدینگ یا کدبندی لغات به روشی برای یادگیری کلمات انگلیسی گفته میشود که ما برای آوای یک کلمه در انگلیسی، یک تصویرسازی ذهنی میکنیم، به طوری که در تخیلات خود ربطی بین آن لغت و معنی اش ایجاد کنیم و از آن طریق آن کلمه را به راحتی به یاد میاوریم.

برای روشن شدن این موضوع به مثال زیر توجه کنید:

واژه ی absorb را در نظر بگیرید؛ این واژه به معنای جذب کردن است و می توانیم در فارسی کلمات آب + سرب را برای کد گذاری انتخاب کنیم و بگوییم” آب، سرب رو به خودش جذب می کند .” در نتیجه absorb به معنای جذب کردن است.

یا مثلا واژه‌ی skirmish به معنای زد و خورد و درگیری می باشد. برای به خاطر آوردن این لغت هم میتوانیم بگوییم “از کرمش بود که درگیری شد!!”

یک مثال جالب دیگر می تواند واژه felon که به معنی گناهکار یا جانی هست باشد و آن را به کلمه ی ” فلانی” در فارسی ربط دهیم و بگوییم “فلان فلان شده جانی و گناهکاره! “

زبان آموزان زیادی طرفدار این روش یادگیری کلمات انگلیسی هستند؛ اما باید بدانید که این روش برای یادگیری همه لغات انگلیسی کاربردی نبوده و ضمنا میتواند با توجه به دیدگاه و قدرت تخیل هر شخص متفاوت باشد.

در نتیجه این روش را به عنوان یک روش جامع برای یادگیری لغات انگلیسی و همچنین افزایش دایره لغات نمیشناسیم؛ اما خوب است که گاهی اوقات از این روش برای یادگیری بعضی از کلمات انگلیسی که اکثرا آنها را فراموش می کنیم استفاده نمائیم.

بعد از خواندن این مقاله مطمئن هستیم که برای یادگیری سریع لغات انگلیسی آماده شده‌اید! پس بدون اتلاف وقت، مسیر یادگیری خود را این بار بی‌نقص و مطمئن ادامه دهید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

  1. عالی ترین مطلبی بود که در این زمینه خوندم
    به نظرم هرکسی با استفاده از این روش ها به راحتی لغات زیادی یاد می گیره

    1. سلام به شما وقت بخیر
      لطف دارید. مرسی که وقت گذاشتین و خوندین 🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا