آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی رایگان، آنلاین و بسیار دقیق

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی انگلیشدان

  • به سوالات زیر پاسخ دهید.

    برای دریافت سطح دقیق خود، از دادن پاسخ شانسی به سوالاتی که نمی‌دانید خودداری کنید و آنها را خالی رها نمائید.
  • پایان سؤالات تعیین سطح انگلیشدان. جهت مشاهده نتیجه روی گزینه ارسال کلیک کنید.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی رایگان

تعیین سطح زبان انگلیسی به معنای ارزیابی دقیق مهارت های زبانی فرد در چهار مهارت اصلی زبان، یعنی خواندن (Reading)، نوشتن (Writing)، شنیدار (Listening) و مکالمه (Speaking) است. این ارزیابی می‌تواند به عنوان یک ابزار برای تشخیص نقاط قوت و ضعف دانش زبانی فرد و همچنین تعیین سطح زبانی وی بکار گرفته شود. برای تعیین سطح زبان، معمولا از آزمون های استاندارد زبانی مانند آیلتس، تافل و سی پی ای استفاده می‌شود.


این آزمون‌ها عموماً متشکل از سوالات چندگزینه‌ای، صحبت کردن، نوشتن و گوش دادن هستند و با توجه به نمراتی که فرد در هر یک از این بخش‌ها کسب می‌کند، سطح زبانی وی تعیین می‌شود. همچنین برخی موسسات آموزشی نیز برای تعیین سطح زبان از آزمون‌های داخلی یا فرآیندهای ارزیابی مشابه استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که آزمون های تعیین سطح کتبی، مانند آزمون های چهار گزینه ای، هر چقدر هم که دقیق و حرفه ای طراحی شده باشند، مانند آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی انگلیشدان، باز هم نمی توانند به طور دقیق سطح شما را در مهارت های گفتار و شنیدار ارزیابی کنند و بیشتر متمرکز بر روی دایره لغات و گرامر شما و نیز مهارت های خواندن و نوشتن هستند. ولی می تواند سطح عمومی دانش زبان شما را با دقت خوبی تخمین بزند.

هدف از آزمون تعیین سطح


تعیین سطح زبان انگلیسی برای اهداف مختلف انجام می شود. برخی از دلایل مهم شامل موارد زیر می باشد:


۱. برای تعیین سطح شخص در زمینه آموزش زبان: اگر شما می خواهید به یک مدرس زبان برای یادگیری زبان مراجعه کنید، او بهترین گزینه را برای شما انتخاب می کند، اگر سطح زبان شما را بشناسد. همچنین برای انجام آزمون هایی مانند آیلتس، تافل و… نیز تعیین سطح زبان ضروری است.


۲. برای تشخیص نیازهای آموزشی شخص: تعیین سطح زبان، می تواند به شما کمک کند تا نیازهای آموزشی خود را بشناسید و برنامه های آموزشی را بر اساس آنها تنظیم کنید.


۳. برای تشخیص توانایی های شخص: تعیین سطح زبان به شما کمک می کند تا توانایی های خود در زمینه یادگیری زبان را بهتر بشناسید و برای بهبود آنها تلاش کنید.


۴. برای تصمیم گیری در مورد انتخاب کلاس های زبان: با توجه به سطح زبان خود، می توانید کلاس های مناسبی را انتخاب کنید و به یادگیری زبان خود بپردازید.
به طور کلی تعیین سطح زبان انگلیسی برای کسانی که به یادگیری زبان انگلیسی علاقه دارند امری ضروری است و میتواند در یادگیری به شما کمک کند.

تست آنلاین گرامر انگلیسی

تعیین سطح زبان انگلیسی برای افراد مهم است زیرا به آنها کمک می کند تا بتوانند خود را بهتر به دنیای انگلیسی زبانان معرفی کنند و درک بهتری از میزان توانایی خود در مکالمه، شنیدار، خواندن و نوشتن در زبان انگلیسی داشته باشند.

در زمان کار، تعیین سطح زبان می تواند به افراد کمک کند تا در شغل خود بهتر عمل کنند. اگر شما مهارت های زبانی خود را برای کار بالا نگه ندارید ممکن است به شکست بزرگی برسید چرا که شغل های زیادی امروزه برای صحبت کردن با مشتریان، ارسال ایمیل ها و گفتگو با همکاران در سراسر جهان نیاز به مهارت های زبانی دارند.
علاوه بر این تعیین سطح زبان برای زبان آموزان مفید است زیرا به آنها ایده می دهد که از کجا باید شروع کنند و بر چه مهارت هایی بیشتر تمرکز کنند. با توجه به سطح خود، زبان آموزان می توانند منابع آموزشی مناسبی را پیدا کرده و برنامه های درستی برای پیشرفت خود در زبان انگلیسی تعیین کنند.
به طور کلی تعیین سطح زبان برای همه افراد مفید است، زیرا به آنها کمک می کند که بهترین استفاده را از مهارت های زبانی خود بکنند و با دنیای انگلیسی زبانان بهتر ارتباط برقرار کنند.

اقدامات بعد از تعیین سطح زبان انگلیسی

بعد از تعیین سطح زبان انگلیسی می توانید اقداماتی را برای بهبود مهارت های زبانی خود انجام دهید. به طور کلی این اقدامات عبارتند از:

۱- انتخاب منابع آموزشی مناسب: برای بهبود مهارت های زبانی خود، باید منابع آموزشی مناسبی را انتخاب کنید که با سطح شما همخوانی داشته باشد. برای مثال اگر شما سطح مبتدی هستید کتاب های مبتدی را انتخاب کنید و اگر سطح پیشرفته هستید به دنبال منابعی برای پیشرفت بیشتر باشید.

۲- شرکت در دوره های آموزشی: شرکت در دوره های آموزشی زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا با یک مدرس مجرب و به همراه دیگر زبان آموزان به طور فعال با زبان انگلیسی درگیر شوید و مهارت های زبانی خود را بهبود ببخشید.

۳- تمرین مهارت های زبانی: برای بهبود مهارت های زبانی خود باید به طور منظم تمرین کنید. برای مثال می توانید یک پارتنر زبانی پیدا کنید و با او مکالمه کنید، کتاب های زبان انگلیسی بخوانید و تمرین های نوشتاری را انجام دهید.

۴- استفاده از روش های یادگیری مختلف: همه افراد به روش های مختلف برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز دارند. برای مثال برخی از افراد با خواندن کتاب های زبان انگلیسی پیشرفت می کنند، در حالی که برخی دیگر بهترین نتیجه را با رفتن به کلاس های مختلف می گیرند.

دکمه بازگشت به بالا