درباره ما -

درباره‌ی انگلیشدان…

واژه‌ی Englishdon، به معنای استاد خبره زبان انگلیسی می‌باشد. don (تلفظ : دان) در زبان انگلیسی به معنای استاد دانشگاه است. کلمه انگلیشدان در فارسی هم، همانطور که از اسم آن بر می‌آید، می تواند نماینده‌ی فردی خبره در آموزش زبان انگلیسی باشد! (شبیه به واژه ریاضیدان یا فیزیکدان!)

 

آنچه انگلیشدان را ممتاز و متمایز می کند، در وهله اول، تمرکز و توجه کامل بر فقط یک حوزه (Niche Educational Service) است!
به بیان دیگر، بر خلاف اکثر موسسات آموزشی که همزمان آموزش زبان های مختلف و حتی مهارت های غیر زبانی را نیز دنبال می کنند، انگلیشدان تمام انرژی، توان و تخصص خود را معطوف به آموزشِ فقط زبان انگلیسی، آنهم در بستر فضای آنلاین نموده است.

در نتیجه، انگلیشدان فقط قسمت کوچکی از حوزه آموزش (یعنی آموزش زبان انگلیسی) را هدف گرفته و به شدت در آن عمیق شده است!

 

ایده اولیه انگلیشدان، اولین بار در سال ۱۳۹۷ و توسط مهندس محسن کشاورزی و سه تن از اساتید توانمند و موفق زبان انگلیسی، ارائه شد. این ایده، بعد از بررسی و موشکافی دقیق در روش‌های مرسوم تدریس زبان انگلیسی در کشور و با هدف بهبود آن و ارائه سیستمی قدرتمند برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت کاربردی ایجاد گردید.

انگلیشدان، سیستم آموزشی خود را بر پایه‌ی دو ویژگی اصلی <<مکالمه‌محور>> و <<سریع و فشرده>>، بنیان‌گذاری نموده است.

 

نگاهی دقیق تر به انگلیشدان…


رسانه آموزش مجازی زبان انگلیشدان، با مدیریت محسن کشاورزی، ضمن برنامه‌ریزی‌های دقیق، پیاده سازی به روز ترین روش‌های آموزشی و همچنین همکاری با برترین اساتید زبان انگلیسی در کشور، دوره‌های آموزش سریع زبان انگلیسی خود را، بدون اتکا به کتاب برگزار می‌ کند.


به بیان دقیق تر، انگلیشدان متناسب با شرایط و اهداف خاص هر زبان آموز، مناسب ترین مدرس زبان انگلیسی را از میان اساتید خود انتخاب نموده و به زبان آموز معرفی می نماید. از طرف دیگر، تیم انگلیشدان روند تدریس مدرسین و پیشرفت زبان آموزان را به طور دقیق بررسی و پشتیبانی می نماید.

لازم به ذکر است که اساتید زبان در انگلیشدان، موظف به اجرای سیستم آموزشی منحصر به فرد انگلیشدان (یعنی بدون اتکا به کتاب و مکالمه محور) می باشند.


همچنین انگلیشدان در صورت همراهی زبان آموزان گرامی با مدرسین و انجام تمرینات محوله، کیفیت دوره های آموزشی خود را تضمین نموده و این اطمینان خاطر را در زبان آموزان ایجاد می کند که بتوانند زبان انگلیسی را به بهترین شکل و در کمترین زمان ممکن بیاموزند.

 

دو مزیت‌ منحصر به فرد انگلیشدان…

 

در زیر به دو مورد از مزیت های آموزش آنلاین زبان در انگلیشدان اشاره می کنیم که توانسته است کیفیتی منحصر به فرد را در دوره های آموزشی آن ایجاد نماید.

۱- مکالمه‌محور بودن آموزش (Speaking-Oriented Courses) و تمرکز بر روی قدرت گفتار و شنیدار


این ابدا یک شعار با مقاصد تبلیغاتی نیست! از آنجایی که مهارت های گفتاری و شنیداری (Speaking & Listening) به علت نیاز به واکنش در لحظه و همچنین اجرای سیستم های آموزشی ناکارآمد، همواره مهم ترین نقاط ضعف زبان آموزان در پروسه یادگیری زبان انگلیسی بوده است، انگلیشدان تمرکز اصلی دوره های خود را معطوف به این دو مهارت نموده است. از طرف دیگر، با یادگیری درست و اصولی این دو مهارت، زبان آموزان همزمان به تسلط بالایی بر دو مهارت دیگر، یعنی خواندن و نوشتن (Reading & Writing) نیز دست پیدا می کنند. 

ویژگی‌های زیادی دست به دست هم می‌دهند تا زبان آموزان بتوانند مکالمه را به بهترین شکل ممکن و به صورت کاربردی بیاموزند. از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

الف) آموزش بدون اتکا به کتاب، با تکیه بر منابع و روش های آموزش کاربردی مکالمه 


ب) تمرکز کافی بر روی آموزش جملات، عبارات و اصطلاحات (chunks and collocations) به جای صرفا لغات به صورت تکی و مجزا


ج) آموزش گرامر به صورت غیرمستقیم (inductive) جهت فعالسازی آموخته ها در ذهن و انتقال آن‌ها به حافظه بلندمدت

 

۲- پشتیبانی تمام‌وقت توسط استاد و مشاور آموزشی


به طور خلاصه، زبان آموزان انگلیشدان خارج از زمان‌های کلاس‌ خود، تماما پشتیبانی شده و بازدهی یادگیری‌ شان کنترل و بررسی می‌گردد.

 

ویژگی‌های آموزش زبان آنلاین با انگلیشدان…

 

۱- امکان آموزش بدون نیاز به جابجایی و حضور در یک مکان مشخص و در نتیجه صرفه جویی بیشتر در وقت

۲- امکان ارائه آموزش در تمامی ساعات شبانه‌روز

۳- امکان ارائه آموزش به تمامی افراد با هر سن، سطح سواد اولیه، زمان های آزاد جهت مطالعه، اهداف مختلف یادگیری و شرایط خاص دیگر

۴- امکان ارائه آموزش به زبان‌آموزان از سرتاسر جهان

۵- کاهش چشمگیر هزینه های آموزشی و همزمان افزایش قابل توجه بازدهی در آنها 

 

 


امید است بتوانیم گامی کوچک و در عین حال موثر، در راستای بهبود و تسهیل فرایند یادگیری زبان انگلیسی به صورت کاربردی و در کمترین زمان ممکن، برای دوستداران یادگیری زبان انگلیسی از سرتاسر جهان برداشته باشیم.

دکمه بازگشت به بالا