مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد؟ | پاسخ دقیق!
مقالاتبرترینهای انگلیشدان

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌ کشد؟! می دانیم این سوال ذهن بسیاری از شما را به خود مشغول کرده است. در این مقاله یک جواب دقیق و جامع برای سوال خود دریافت می کنید.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی را با انگلیشدان کاهش دهید

شاید شما هم تبلیغات پر زرق و برق مبنی بر یادگیری زبان در یک ماه یا حتی در چند جلسه را دیده‌ باشید! حالا میخواهیم دقیق‌تر، مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی را بررسی کنیم. البته در یک ماه هم، اگر یادگیری به صورت مستمر و در مسیر درست و با روش‌های بهینه انجام شود، می‌توانید چیزهای بسیار زیادی یاد بگیرید و بیش از حد انتظارتان پیشرفت کنید!

این دقیقا همان چیزیست که در کلاس‌های آموزش آنلاین زبان انگلیشدان تجربه می‌کنید. اما طبیعی است که در طول یک ماه، هیچ شخصی نمی‌تواند به هیچ زبانی از جمله زبان انگلیسی به طور کامل مسلط شود!

اگر می‌خواهید بدانید که دقیقا مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی چقدر است، در وهله‌ی اول باید بدانید که پاسح این سوال برای دو شخص متفاوت می‌تواند کاملا متفاوت باشد و نمی‌توان برای همه یک نسخه یکسان پیچید! چون عوامل مختلفی در تعیین این زمان موثر هستند.

تا انتهای این نوشته همراه ما باشید تا به طور کامل متوجه شوید که یاد گرفتن زبان انگلیسی چقدر طول میکشد و یا اگر قصد شرکت در امتحان آیلتس را دارید، از مدت زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس آگاه شوید.

عوامل مؤثر بر مدت‌ زمان یادگیری زبان انگلیسی

پیش‌ از آنکه به شما بگوییم که یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد، عواملی را بررسی می‌کنیم که روی این موضوع تاثیر مستقیمی می‌گذارند.

عامل اول را می‌توان انگیزه افراد از یادگیری زبان انگلیسی دانست که اغلب از دو عامل هدف یادگیری و علاقه درونی به یادگیری زبان نشات می‌گیرد.

شخصی که به برای مهاجرت مجبور است زبان انگلیسی را هرچه سریع‌تر یاد بگیرد، یک انگیزه بیرونی قوی دارد ولی فرد دیگری که صرفاً به دلیل علاقه شخصی می‌خواهد به زبان انگلیسی صحبت کند، انگیزه‌اش کاملاً درونی است و این خود عاملی مؤثر و تعیین کننده در سرعت یادگیری است. منطقی است که فرد اول در مسیر یادگیری زبان تعهد و کوشش بیشتری از خود نشان می‌دهد! پس می توان گفت که مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت، احتمالا کمتر است.

پیشنهاد ویژه: با تدریس خصوصی زبان انگلیشدان، مدت یادگیری زبان را برای خودتان به طور چشمگیری کاهش دهید.

مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی چقدر است؟

مورد دوم که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، سن افراد است. کاملا واضح و روشن است که یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان، بهتر و سریع تر از بزرگسالان انجام می شود. علت آن هم این است که ذهن کودکان آمادگی بیشتری برای دریافت و دسته بندی مطالب جدید را دارا می باشد. به همین علت هم هست که آموزش زبان انگلیسی برای کودکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید مورد توجه والدین قرار داشته باشد.

مورد سوم، سطح دانش اولیه افراد در زبان انگلیسی است. دو فردی را در نظر بگیرید که می‌خواهند در امتحان آیلتس شرکت کند و این سوال را دارند که دوره آیلتس چقدر طول می‌کشد. برای پاسخ‌ به این سوال ما باید سطح اولیه هر کدام از این افراد را تشخیص دهیم. اگر یکی از آن‌ها مبتدی و دیگری متوسط باشد، طبیعی است که شخص دوم مدت ‌زمان کوتاه‌‌تری را برای رسیدن به هدف خود نیاز دارد.

اگر می‌خواهید از سطح دانش فعلی زبان انگلیسی خود مطلع شوید حتما در آزمون تعیین سطح زبان رایگان و آنلاین انگلیشدان شرکت کنید.

و در آخر این ‌که هر شخص بتواند چه میزان از روز را به مطالعه زبان انگلیسی اختصاص دهد و یا این‌که چقدر با زبان انگلیسی تعامل داشته باشد، در مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی موثر است. به‌ طور مثال اگر شخصی روزانه دو ساعت را به این کار اختصاص دهد، تفاوت چشم‌گیری خواهد داشت با فردی که فقط می‌تواند هفته‌ای دو ساعت برای مطالعه زبان وقت بگذارد. البته نباید از کیفیت انجام تمرینات هم غافل شد.

یادگیری کامل زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

اگر با اصطلاح CEFR آشنا باشید، می‌دانید که روش طبقه‌بندی سطح زبان‌های اروپایی به شش سطح
A1, A2, B1, B2, C1, C2 تقسیم می‌شود.

اختصار CEFR مخفف Common European Framework of reference for languages می باشد. وبسایت کمبریج Cambridge طبق جدول زیر، مدت زمان میانگین برای مطالعه، جهت رفتن از یک سطح به سطح دیگر را اینگونه در نظر می‌گیرد.

سطح مورد نظر میزان ساعات مطالعه مورد نیاز
(مقدماتی) A1 – Elementary ۹۰ – ۱۰۰ ساعت
(پیش متوسط) A2 – Pre-Intermediate ۱۸۰ – ۲۰۰ ساعت
(متوسط) B1 – Intermediate ۳۵۰ – ۴۰۰ ساعت
(فوق متوسط) B2 – Upper-Intermediate ۵۰۰ – ۶۰۰ ساعت
(پیشرفته) C1 – Advanced ۷۰۰ – ۸۰۰ ساعت
(فوق پیشرفته) C2 – Proficiency ۱۰۰۰ – ۱۲۰۰ ساعت

دقت داشته باشید که ساعت های ذکر شده در این جدول، میانگین ساعات مورد نیاز افراد برای رسیدن به سطوح بالاتر می باشد. حتما اگر از شیوه‌های سریع و موثر یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید، این مدت‌ها می‌تواند کاهش چشمگیری پیدا کند.

در انگلیشدان، مرجع آموزش آسان و سریع زبان انگلیسی، همواره سعی بر این بوده است تا با حذف اتکا به کتاب و منابع آکادمیک در کلاس‌ها، یادگیری انگلیسی واقعی و روزمره در کمترین زمان ممکن صورت گیرد. یعنی در کوتاهترین زمان ممکن بتوانید از دانش زبانی خود در موقعیت های واقعی استفاده کنید!

به همین دلیل هرگاه از ما سوال می‌شود که مدت زمان یادگیری کامل زبان انگلیسی و یا مدت زمان گرفتن مدرک زبان انگلیسی چقدر است، ما بلافاصله از آن‌ها می‌پرسیم که از چه طریقی می‌خواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید؟ آیا قصد دارید در کلاس زبان شرکت کنید یا می‌خواهید به صورت خودخوان این زبان را یاد بگیرید؟ اگر میخواهید در کلاس شرکت کنید، چگونه کلاسی است و از چه روش‌های استفاده می‌کند؟!

روش‌های مؤثر در کاهش مدت یادگیری زبان انگلیسی

صرف‌ نظر از این‌که سطح فعلی زبان انگلیسی شما چیست و هدفتان رسیدن به چه سطحی باشد، راهکارهایی وجود دارد که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید سریع تر و آسان تر به سطح بالاتری در زبان انگلیسی برسید و زودتر از آن‌ چه که انتظار دارید زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

مطالعه مستمر یکی از بهترین روش هایی است که بر کوتاه شدن مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی تاثیر می‌گذارد‌. یعنی اگر شما بتوانید هر روز مدتی را به مطالعه زبان انگلیسی اختصاص دهید بسیار بهتر از آنست که فقط یک روز در هفته را به انجام این کار بپردازید.

پیشنهاد ویژه: تمام فوت و فن های افزایش سرعت یادگیری را می توانید در مقاله یادگیری زبان انگلیسی انگلیشدان بخوانید.

البته این موضوع لزوما به این معنی نیست که باید زمان بیشتری را برای یادگیری اختصاص دهید؛ مثلا اگر به جای ۴ ساعت مطالعه در روز جمعه، چهار روز در طی هفته و هر بار یک ساعت تمرین کنید، قطعا تاثیر بیشتری دارد.

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد؟

از طرف دیگر سعی کنید تا محیط اطراف خودتان را با زبان انگلیسی آغشته کنید؛ چون هرچه تعامل شما با این زبان بیشتر باشد، سرعت یادگیری شما بالاتر رفته و در نتیجه در مدت‌ زمان کوتاه‌تری به سطح موردنظر خود می‌رسید. منظور از آغشته کردن این است که خود را در معرض زبان انگلیسی قرار دهید؛ این کار می تواند با مشاهده فیلم های زبان اصلی یا مطالعه ی منظم رمان های انگلیسی و یا حتی حرف زدن با خود به انگلیسی طی روز انجام شود.

دومین موضوعی که مدت‌ زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی را کاهش می‌دهد، این است که سعی کنید انگیزه خود را در طول مسیر، مخصوصاً زمانی‌ که به سطوح بالاتر می‌رسید، حفظ کنید! در ابتدا از آنجایی ‌که تمامی مطالب برای ما جدید است و انگیزه بالایی برای یاد گرفتن داریم، یادگیری با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد. اما وقتی به سطوح بالاتر می‌رسیم، از یک طرف فکر می‌کنیم که دیگر نیازی نیست تلاش ابتدایی را داشته باشیم و از طرفی دیگر ممکن است اشتیاقمان برای یادگیری کمرنگ شود.

در نتیجه سرعت یادگیری ما کاهش می یابد. استفاده از منابع متنوع و جذاب مثل تماشا کردن فیلم و سریال، گوش دادن به پادکست، خواندن مطالب مجلات متفاوت و… از مواردی است که به جذاب‌تر شدن یادگیری زبان کمک به سزایی می‌کند.

خیلی مراقب نحوه یادگیری خود باشد تا برایتان کسل کننده نشود. بگذارید یک نکته طلایی به شما بگویم! دو روش یادگیری را در نظر بگیرید. فرض کنید روش اول از لحاظ تئوری درست تر و اصولی تر است ولی روش دوم آن چیزیست که شما به آن علاقه بیشتری دارید.

احتمالا متوجه شده اید که منظورم چیست. بله درست است! روش دوم گزینه مناسب تری برای شماست چون از آن خسته نمی شوید یا لااقل دیر تر خسته می شوید. البته این به معنای زیر پا گذاشتن اصول اساسی یادگیری زبان، مثل استمرار و… نیست.

دوره آیلتس چقدر طول میکشد؟!

اگر تا به این‌جای مقاله همراه ما بوده‌اید، احتمالاً پاسخ سؤال آموزش زبان انگلیسی چقدر طول میکشد را پیدا کردید.
اما در این بخش می‌خواهیم تا یکی دیگر از سوالات رایج زبان‌آموزان را پاسخ دهیم؛ یعنی سوال

چقدر طول میکشه آیلتس بگیرم؟!

همان‌طور قبلا گفتیم، سطح اولیه هر شخص، در مدت ‌زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس، بسیار تأثیرگذار است. از‌ طرف دیگر، نمرات متفاوت در این آزمون، به سطوح متفاوتی از دانش زبانی نیازمند است؛ برای مثال کسی که به نمره پنج یا شش این آزمون نیاز دارد، لزومی ندارد که به سطوح پیشرفته در زبان انگلیسی رسیده باشد. او می‌تواند با داشتن سطح متوسط نیز در این آزمون شرکت کرده و نمره دلخواه خود را بگیرد.

در جدول زیر نمرات متفاوت این آزمون و سطحی که برای گرفتن آن نمره نیاز است را می‌بینید.

سطح دانش زبان نمره قابل اخذ در آزمون آیلتس
(مقدماتی) A1 – Elementary ۲ – ۱
(پیش متوسط) A2 – Pre-Intermediate ۴ – ۳
(متوسط) B1 – Intermediate ۵٫۵ – ۵
(فوق متوسط) B2 – Upper-Intermediate ۶٫۵ – ۶
(پیشرفته) C1 – Advanced ۸ – ۷
(فوق پیشرفته) C2 – Proficiency ۹ – ۸

درنتیجه به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید، ابتدا سطح مورد نظر خود را به آنچه که باید، برسانید و سپس به یادگیری تکنیک‌ها و روش‌های مخصوص آن مشغول شوید.

سیستم آماده سازی آزمون آیلتس در انگلیشدان این طوره که ابتدا سطح زبان عمومی شما در سریع ترین حالت ممکن و با نهایت کیفیت قوی میشه و به سطح مورد نظر می رسه؛ بعد  از آن در دوره آیلتس شرکت می کنید و در چند جلسه، تمام تکنیک های کسب نمره بالا در آزمون رو یاد می گیرید.

حالا می‌دانید که یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد! تیم پشتیبانی انگلیشدان در تمام ایام هفته پاسخگوی سوالات شما عزیزان می‌باشد.

۴.۴/۵ - (۴۶ امتیاز)

نوشته های مشابه

‫۱۳۲ دیدگاه ها

 1. سلام
  من ۳۷ سالمه و میخوام مدرک زبان انگلیسی رو بگیرم سطح زبانم هم مقدماتی هست به نظرتون چقدر طول میکشه که بتونم مدرک بگیرم و آیا خصوصی بخونم بهتره یا کلاس عمومی برم

  1. سلام روزتون بخیر خانم علومی بزرگوار
   اگر منظورتون از دریافت مدرک، رسیدن به سطح پیشرفته زبان انگلیسی هست، مدت زمان حدودا ۱۵ تا ۱۸ ماهه رو در نظر داشته باشید.
   در رابطه با سوال دومتون هم، قطعا شرکت در کلاس خصوصی زبان میتونه بازدهی بیشتر و قوی تری براتون داشته باشه.
   با ارزوی موفقیت

 2. سلام وقتتون بخیر
  بنده ۱۵ سالم هست و حدود ده سال هست که زبان کار میکنم و الان به طور حرفه ای در حال تکمیلش هستم فقط بخاطر سنم هست که نمیتونم مدرک بگیرم
  میخواستم برای آزمون ایلتس اقدام کنم ولی هنوز جدی نیستم چون شرایطش رو ندارم
  میخواستم بدونم اگه بخوام این آزمون بدم توی کدوم کشور بهتر هست که این آزمون رو بدم با توجه به اینکه توی ایران تحریمه ؟

 3. سلام من ۱۹ سالمه و میخوام زبان رو یاد بگیرم بنظرتون دیر نیست بخوام تازه الان از ۰ شروع کنم؟

 4. سلام من یک ساله و چند ماهه دارم انگلیسی میخونم کتاب تین ۲ تین سوم سطح ۹ هستم میخواستم بدونم بعد اینکه این کتاب تموم شد چقدر دیگه برا سطح بزرگسال باید بخونم تا آیلتس بگیرم

  1. سلام سوالتون خیلی کلیه و مدت زمان یادگیری زبان به عوامل زیادی وابستس همچنین باید بدونیم چه نمره ای در ایلتس مد نظر شماست

  2. سلام وقتتون بخیر
   بنده ۱۵ سالم هست و حدود ده سال هست که زبان کار میکنم و الان به طور حرفه ای در حال تکمیلش هستم فقط بخاطر سنم هست که نمیتونم مدرک بگیرم
   میخواستم برای آزمون ایلتس اقدام کنم ولی هنوز جدی نیستم چون شرایطش رو ندارم
   میخواستم بدونم اگه بخوام این آزمون بدم توی کدوم کشور بهتر هست که این آزمون رو بدم با توجه به اینکه توی ایران تحریمه ؟

   1. سلام به شما امیدوارم خوب باشید
    ببینید برای رسیدن به سطح ایلتس ۷ حتی اگر الان کاملا مبتدی هم باشید، نهایتا ۲ سال می تونه کافی باشه و بستگی زیادی به روش های یادگیری و استادتون داره. مقالات وبسایت انگلیشدان رو حتما مطالعه کنید.

 5. سلام آقا روزتون بخیر.
  من نوزده سالمه، سطح زبانم در حال حاظر A2 هست. می‌خوام برای ایمت سال دیگه شرکت کنم، خواستم بدونم چقدر باید وقت بزارم تا برسم به اون سطحی که تو آزمون متون رو بتونم ترجمه کنم.؟
  چون باید همزمانش دروس دبیرستان هم بخونم.

 6. سلام من ۱۶،۱۷سالمه
  میخام سطح زبانم رو بدونم شما برام مشخص کنید از روی گفته هام
  جملاتی که میبینم بستگی داره بعضیاشون۱۰۰ش رو بلدم بعضیا۳۰درصدبعضیا۲۰درصد بعضیا۵۰درصد کل وقتی جمله ای میبینم خیلی خیلی به ندرت پیش میاد کلمه ای ازش ندونم
  در فیلم های زبان اصلی تقریبا بیشتر کلمات و جمله هارا متوجه میشم
  مثلا میتونم خودمو کامل معرفی کنم اسم مادر، پدر، تعداد خواهر برادر، اهل کجام، چه زبان هایی بلدم، ایا کار میکنم یا نه، روزمو چجوری گذروندم، خصوصیات ظاهری افراد، نسبت افراد با هم تا حدی بلدم
  شما بفرمایین در چه سطحی هستم؟ واینکه چقدر زمان میبره بطور کامل مسلط بشم؟
  در حال حاضر دارم کتاب زبان اصلی میخونم گاهی اوقات پادکست گوش و میدم اهنگ انگلیسی متنش رومیخونمو گوش میدم
  وکتاب های زبان دبیرستانمو به نحوه عالی میخونم

  1. سلام انا جان حالت چطوره؟
   ببینید با اطلاعاتی که شما گفتید نمیشه تعیین سطحتون کرد. میتونید در ازمون تعیین سطح زبان انگلیشدان شرکت کنید تا دقیق تر سطحتون رو متوجه بشید.
   با مطالعه شخصی و کار هایی که دارین انجام میدین به شرطی که از روش های درست یادگیری استفاده کنید، در کمتر از یکسال میتونید پیشرفت خیلی خوبی داشته باشید.
   اینکه دقیقا مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی برای شما چقدر هست، با این اطلاعاتی که گفتی قابل ارزیابی نیست… موفق باشی

 7. سلام من یک سوال دارم اونم اینه که من الان دارم کتاب هدوی ۱ برای بزرگسالان بدونم چند سال دیگه باید بخونم تا مدرکمو بگیرم اصلا مبتدی نیستم و مکالمه خوبی
  میخواستم بدونم بعد از اینکه کل سری های هدوی که فکر میکنم ۶ تا هست کلا تموم میشه یا خیر ادامه داره
  من کلا پنجم تا هفتم کلاس میرفتم بخاطر کرونا ادامه ندادم واقعا خیلی عالی تر از الان مکالمه میکردم کلاس هشتم و نهم رو نرفتم تا اینکه ثبت نام کردم چند ماه پیش و چون بیشتر چیز ها از یادم رفته بود گفتن باید هدوی ۱ رو بخونی اما کسایی که باهاشون کلاس دارم خیلی مبتدی هستم و من اصلا راضی نیستم چون باید چندین سال اینجوری پیش می‌ره الکی چیزایی رو بخونم که خودم بلدم میشه راهنمایی کنید در ضمن ۱۵ سالمه

 8. سلام، وقت بخیر
  من در سطح B1 زبان انگلیسی هستم. اگر روزی یک ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی ام زمان بگذارم، پس از چه مدتی به سطح B2 زبان می رسم؟ ( هدفم مهاجرت و آیلتس ۶ تا ۶٫۵ هست)
  ۱۶ سال دارم.

  1. سلام دوست و همراه عزیز انگلیشدان
   ببینید خیلی بستگی به این داره که در اون یکساعت چه کارهایی انجام میدی. ولی به طور کلی زمان خوبیه و در صورت انجام روش های صحیح، حدودا در ۳ماه میتونی به سطح بالاتر برسی. برای نمره ۶ تا ۶/۵ ایلتس هم نیاز داری به سطح intermediate و upper-intermediate برسی و بعد از اون باید با شرکت در دوره های ایلتس، با شیوه های انجام این ازمون اشنا بشی…
   موفق باشی

 9. سلام. وقت بخیر من امسال قراره برم دهم شاید برم رشته حسابداری شاید هم تربیت کودک میخوام بیینم از امسال اول مهر میخام برم برای زبان تا مدرک بگیرم چند سال طول میکشه یا اینکه میتونم. کنکور زبان بدم و درصد قبولی چقدره

  1. سلام وقتتون بخیر
   ببینید مدت زمان لازم برای یادگیری زبان به عوامل زیادی بستگی داره خصوصا نحوه یادگیری شما و میزان استمرارتون. درصد قبولیتون در کنکور هم به همین صورت خواهد بود.
   پیشنهاد میکنم محتواهای موجود در وبلاگ انگلیشدان رو مطالعه کنید.

 10. سلام من ۱۷ سالمه و اگه بخوام زبان رو از صفر شروع کنم با روزی ۱ساعت و نیم تمرین چقدر طول میکشه به سطح فوق متوسط برسم؟

  1. سلام عزیزم حالت چطوره؟
   بازه زمانی حدودا یکساله رو در نظر داشته باش.
   حتما مقاله های اموزشی رایگان انگلیشدان رو هم مطالعه کن.
   اگر هم نیاز به استاد داری، با ما تماس بگیر.
   موفق باشی…

 11. سلام خسته نباشید من ۱۷سالمه نیاز به مدرک ایلتس برای مهاجرت و تحصیل دارم رفتم پیش معلمی که بهم گفته بودن خیلی خوبه و وقتی تعیین سطح دادم گفت زبانت بین سطح A1وA2هستش چون زیاد وقت ندارم کلاس خصوصی ثبت نام کردم کلا ۱سال نیم بیشتر وقت ندارم نمره ۷ ایلتس اکادمیک هم نیاز دارم بهش گفتم زمان کمی دارم گفت حداقل ۲ سال نیم فقط برای نمره ۶٫۵ باید وقت بزاری واسه هفت حداقل ۳سال باید فشرده تمرین کنی تا بهش برسی ایا راست میگن نمیشه داخل مدت کمتر به سطح ۷ رسید؟! واقعا ناامیدم کردن برای زبان خوندن 🤦‍♀️چون من این مدرک رو برای ۱سال نیم دیگه میخوام نه ۳سال دیگه!

  1. سلام زهرا جان حالت چطوره امیدوارم در مسیر دستیبابی به اهدافت باشی در حال حاضر
   ببین با فرض اینکه سطح شروع شما مبتدی یا بیسیک باشه، در انگلیشدان با طی کردن دوره های خصوصی ما حدودا ۱۵ ماه برای رسیدن به سطح پیشرفته نیاز داری به علاوه حداقل یک دوره ۳ماهه ایلتس که تکنیک های ازمون ایلتس رو یاد بگیری که مجموعا میشه ۱۸ ماه حدودا یا همون ۱.۵ سال که خودت گفتی.
   در صورت تمایل ما میتونیم تا دستیابی به اهدافت در کنارت باشیم
   موفق و خوشحال باشی…

 12. سلام برای رسیدن به سطح ایلتس ۷ از سطح مبتدی که اصلا زبان بلد نیست دو سال زمان خوبیه؟

  1. درود دوست عزیز وقت شما بخیر
   بله مدت زمان مناسبیه و قابل دستیابی هست به شرطی که یادگیری درست و اصولی رو پیش بگیرید…

 13. سلام من ترم ۱۵ زبان هستم و میتونم تقریبا راحت انگلیسی حرف بزنم میخواستم بدونم میتونم توی دوسال مدرک معلمی بگیرم؟

   1. سلام وقت بخیر
    من الان توی سطح A2 هستم در چه صورتی میتونم در سه ماه به سطح c1 برسم؟
    توانایی یادگیریم خوبه و تقریبا هرچیزی رو با یکبار خوندن میتونم یاد بگیرم.
    ممنونم میشم پاسخ بدید🙏🏻

    1. درود دوست عزیزمون
     روزتون بخیر
     برای رسیدن از سطح A2 به سطح C2 به مدت زمان بیشتری نیاز دارید.
     به علاوه میتونید با مطالعه مقالات آموزشی انگلیشدان، مدت زمان یادگیری زبان خودتون رو به طور محسوسی کاهش بدین…

   2. سلام ببخشید من می‌تونم تو ۲سال از مبتدی تا آیلتس انگلیسی رو یاد بگیرم؟ انگلیسی خیلی برام آسونه

    1. سلام حالتون چطوره؟
     بله حتما طی این مدت در انگلیشدان هم میتونید به سطح پیشرفته برسید و هم در دوره های ایلتسمون شرکت کنید.

   3. سلام درود وقت بخیر من از اخرای خرداد ۱۴۰۲ زبانو مجددا شروع کردم و الان ۶ ماهه دارم زبان میخونم ۲ تیچر هم عوض کردم‌کتابمم از امریکن انگلیش فایل اوردم ب تاپ ناچ و الان فقط افعال توبی ضمایر ملکی و have has بلدم بنظرتون چقد طول میکشه ب ایلتس ۷ برسم طی ۵ سال میتونم؟؟ اینجوری ک دارم پیش مبرم؟!؟؟

 14. باسلام. بنده در آموزش و پرورش مشغول معلمی در رشته ای غیر از زبان انگلیسی هستم.اما بخاطر علاقه شخصی دوست دارم تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه ها رو هم تجربه کنم. در حال حاضر ۲۵ ساله هستم و سال ها پیش زبان رو تا سطح متوسط خونده بودم. به نظر شما با یک استارت دوباره و در بازه زمانی ۲ سال و با گرفتن مدارک لازم مثل آیلتس و ttc و… میتونم وارد این حرفه هم بشم؟ سپاسگزارم

  1. سلام بله دقیقا می تونید و حتی نیازی به اخذ مدرک ایلتس هم نیست. مهم داشتن علاقه و استفاده از شیوه های صحیح یادگیری زبان انگلیسی و البته استمرار هست.

 15. سلام وقتتون بخیر بله قطعا ۳سال مدت بسیار خوبی برای یادگیری زبان و رسیدن به سطوح بالا هست و قطعا میتونید موفق باشید

 16. سلام و درود
  مقالتون واقعا مفید بود و من یه سوالی داشتم
  کلا به زبان علاقه دارم و هدفم واسه یادگیری رسیدن به سطح C2 هست
  ۱۶سالمه و الان تو سطح A2 هستم
  من اگه از الان روزی ۲-۳ وقت بزارم واسه زبان
  میتونم بعد ۷ماه به سطح B2 برسم؟؟
  توانایی یادگیریم هم خوبه

  1. و اینکه منبع یادگیریم هم کتاب آکسفورد ورد انگیلیش به صورت خودآموز هست
   خیلی از این کتاب تعریف شنیدم به خاطر همون جلد دومش رو واسه یادگیری گرفتم

  2. سلام بله زمانی که فرمودین بسیار خوب و کاملا کافیه به شرطی که از شیوه های درست یادگیری استفاده کنید. به طور کلی هر چقدر با کیفیت تر باشه آموزشتون، از مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی برای شما کاسته خواهد شد.

 17. سلام
  من ۱۶ سال دارم؛ اگر بخواهم از صفر شروع کنم، یکم دیر نیست؟
  چونکه میخوام مدرک تافل بگیرم؛ به نظر شما حتماً باید از طریق کلاس زبان اقدام کنم برای یادگیری یا با تمرین درخانه هم میشه به زبان مسلط شد؟

  1. سلام در رابطه با سوال اولتون اصلا دیر نیست خیلی هم زوده!! شما در ۷۰ سالگی هم میتونید استارت بزنید! اگر سطحتون پایین هست حتما باید در ابتدا و تا مدتی کلاس داشته باشید و بعد از اون میتونید به صورت خودخوان ادامه بدین.

 18. وقت بخیر
  من ده سال هست توی بازار کار هستم تا دیپلم خواندم۲۷سالم هس
  برای یادگیری نسبت دانش آموزان زمان بیشتری لازم دارم یا ب تمرینات منزل بستگی داره
  مبتدی هستم

  1. با سلام. مدت زمان یادگیری زبان به تحصیلات قبلیتون بستگی خاصی نداره و سنتون هم مناسب یادگیری هست و هیچ نگرانی وجود نداره. فقط کافیه تا شیوه های درست رو پیاده کنید تا از کوتاهترین مسیر به نتیجه برسید.

   1. سلام خسته نباشید من ۲۸ سالمه و مدرک تحصیلیم دیپلم و علاقه بسیار زیادی به یادگیری زبان انگلیسی و تسلط کامل و اینکه دوست دارم مدرک زبانم و برای اینکه بتونم تدریس کنم بگیرم و در دوران راهنمایی که محصل بودم به کلاس زبان هم رفتم اما متاسفانه بنا به دلایلی ادامه ندادم.و الان تصمیم قطعی گرفتم برای یاد گرفتن زبان انگلیسی و اخذ مدرک برای تدریس یا کار در جامعه میشه لطف کنید و به بنده بگین من باید از کجا و چ مراحل رو طی کنم برای رسیدن به اهدافی که دارم ممنونم میشم اگر که کمکم کنید.

    1. سلام خانم لقمانی روزتون بخیر باشه
     ضمن ارزوی موفقیت برای شما
     در ابتدا میتونید با شرکت در کلاس های اموزش زبان، سطح زبانتون رو به حد مدنظرتون برسید و بعد از اون مدارک اموزش زبان خودتون رو از موسسات اموزش زبان دریافت کنید و کار تدریس زبان رو شروع کنید

  2. سلام خسته نباشید من ۲۲ سالمه هیچ تجربه زبانی ندارم خیلی دست و پا شکسته بلدم میخوام کلاس زبان برم انگیزه زیادی دارم
   خواستم بدونمچقد طول میکشه تسلط کامل داشته باشم ب زبان انگلیسی در حد اینکه بخوام مهاجرت کنم؟؟؟

   1. با سلام با فرض اینکه سطح فعلی شما کاملا مبتدی باشه، در صورت شرکت در یک کلاس اصولی و استاندارد بعد از نهایتا ۶ ماه امادگی بسیار خوبی برای مهاجرت رو خواهید داشت.

 19. با سلام – من مترجمی را دوست دارم به نظر شما هر روز با ۳ ساعت کار جدی چند وقت طول می کشد تا بتوانم مترجم شوم و کتابی را ترجمه کنم با تشکر؟

  1. سلام ببینید این سوال به عوامل زیادی از جمله سطح فعلی شما، سطح متنی که میخواین ترجمه کنید و‌.. داره. در کل ۳ساعت در روز زمان بسیار خوبیه و به شرطی که از شیوه های صحیح برای یادگیری زبان استفاده کنید، طی مدت کوتاهی مثلا ۶ماه میتونید ترجمه های خودتون رو از متون سطح پایین تر استارت بزنید. (در صورتی که الان مبتدی باشید)

 20. سلام وقت بخیر

  می خواستم بدونم ،

  مطالعه Basic گرامر زبان معمولا چه بازه زمانی نیاز داره؟

  و اینکه با توجه به اینکه کتاب BasicGrammar ،  

  ۱۱۳ استپ داره +تمرین داره چه بازه زمانی معمولاپیشنهاد میشه،

  برای روزی یک ساعت زبان و بدون در نظر گرفتن یادگیری از قبل،

  مبنا شروع همه چی از صفر 

  چه بازه زمانی پیشنهاد میشه؟

  1. سلام وقت بخیر. سوالتون خیلی کلیه و نمیشه جواب دقیقی گفت. خیلی در قید و بند سوالاتی اینچنین نباشید ‌که یادگیری زبان چقدر طول میکشد… مهم یادگیری کاربردی هست! اگر روزی ۱ ساعت زمان بزارید حتی کمتر و سعی کنید علاوه بر اموزش درست و حل تمرینات کتاب، با خودتون صحبت کنید و از گرامر های جدید داخل مکالمات انگلیسیتون استفاده کنید(خیلی خیلی مهم)، زمان زیادی نمیگیره ازتون و به صورت اکتیو و کاربردی آموزش میبینید. در انگلیشدان آموزش گرامر به صورت اینداکتیو inductive و در دل اسپیکینگ و لیسنینگ ها به انگلیسی انجام میشه.

    1. با سلام آیلتس یک آزمون سنجش مهارت در زبان انگلیسی هست و با یادگیری زبان به صورت عمومی متفاوته. برای گرفتن مدرک ایلتس ابتدا باید زبان رو یاد بگیرید.

 21. سلام من پونزده سالمه
  میتونم تا هجده سالگی آیلتس ۸ و ۹ رو بگیرم ؟ من زبانم الان ضعیفه و لغات کمی رو بلدم
  راستش یکمی ناامید شدم چون اکثر هم سن و سالام از بچگی میرفتن کلاس و من تازه میخوام شروع کنم

  1. سلام شما ۳سال وقت داری که کاملاکافیه و حتی بیشتر از نیازته. برای ایلتس ۸ و ۹ سطح زبانت باید به ادونس یا پیشرفته برسه که توی سیستم انگلیشدان حتی اگه الان صفر هم باشی، توی ۱/۵ سال بهش میرسی و بعد هم دوره آیلتست جهت یادگیری تکنیک های آزمون شروع میشه که در مجموع کمتر از ۲سال زمان لازم داری. پس اصلا ناامیدی معنایی نداره. شما چون هدف داری سرعت یادگیریت بالا میره و مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی و یا مدت زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس، برای شما خیلی کمتر از یک کودکیه که بی هدف کلاس میره.

 22. سلام
  اسم من یحیی هست
  من اول راهنمایی هستم در رشته ی تجربی
  من وقت زیادی برای تمرین زبان ندارم و همین طور می خوام در حداکثر دو سال بتونم فیلم هارو ترجمه کنم
  من قبلا که کلاس زبان می رفتم بهم Family and friends 1درس می دادن

  1. سلام بهت. ۲سال مدت زمان خوبی برای اموزش زبان هست و میتونی به هدفت برسی. سعی کن از تایم های استراحت و تفریحت برای یادگیری زبان استفاده کنی. مثلا با دیدن فیلم و سریال های خارجی. همچنین برای بحث تسلط به ترجمه، باید روی دایره لغات انگلیسی و مهارت شنیداریت خوب کار کنی و کارهایی مثل تماشای فیلم و سریال و اخبار و تی وی شو و… رو همیشه داخل برنامه هات داشته باش.

 23. سلام من ۱۶ سالمه میخواستم بدونم تا ۱۸ سالگی میتونم تموم کنم کامل زبانو؟ وراحت انگلیسی صحبت کنم؟ ۵ماه دیگه ۱۷سالم میشه ومیخوام وقتی رفتم دانشگاه کاملا بر زبان مسلط باشم کلاسم دارم میرم قبلا هم دوترم رفتم توی مدرسه هم زبان من ازهمه بهتره وخیلی انگیزه وعلاقه واستعداد دارم نظرشما چیه؟

  1. سلام بله دقیقا حتما موفق میشی و البته برای افزایش کیفیت و کاهش مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی به طور کاملا حرفه ای و روان توصیه میکنم حتما دوره های انگلیشدان رو امتحان کنید.

 24. سلام خسته نباشید،
  بنده دانشجوی ترم آخر رشته آموزش زبان انگلیسی هستم. از نظر خودم لولم متوسط رو ب بالا هست. ولی تنها مشکلی ک دارم اسپیکینگم خوب نیست.
  طی چند هفته سلیس و روان میشه؟
  چون هدفم تدریس در آموزشگاه زبانه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام وقت بخیر
   روان نبودن اسپیکینگ با وجود داشتن سطح متوسط رو به بالا، به دلیل شیوه های غیر موثر در فرایند یادگیری زبان هست. احتمالا با شرکت در یک دوره از کلاس های ما سطح مکالمتون همون چیزی میشه که میخواین و بعد میتونید تدریس رو هم شروع کنید.

 25. سلام من زبان انگلیسی را برای مهاجرت میخوام یاد بگیرم وکاملا هم صفرم و تو این مدت شش ماه میشه کاملا به زبان مسط شد آیا امکانش هست؟

  1. سلام به شما
   ببینید طی ۶ماه از صفر نمیشه به صد رسید ولی با سیستم آموزشی ما به طور بسیار چشمگیری پیشرفت میکنید به خصوص از بابت مکالمه و شنیدار و کاملا از پس شرایط زندگی در یک کشور خارجی برمیاین و با ادامه فرایند یادگیریتون، سریعا کاملا مسلط و نیتیو لایک میشید.

 26. سلام وقتتون بخیر. من ۱۸سالمه تصمیم گرفتم برم کلاس زبان و بعد از گرفتن مدرک کار کنم زبانمم در حد یادگیریای مدرسس میخوام از مبتدی شروع کنم ولی هیچ اصلاعاتی ندارم که باید چیکار کنم با چه مدرکی میشه در اینده کار کرد و برای گرفتن مدرک زبان نیاز به دیپلم هست و اینکه مدرکو اموزشگاهایی که تدریس میکنن هم میدن
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  1. سلام برای تدریس زبان علاوه بر داشتن دانش و توان کافی، ارائه مدارک معتبر ترجیحا دانشگاهی توصیه میشه.

 27. سلام من ۳۴ سالمه دیگه خسته شدم میخام برم. قبلا آموزش زبان نصرت گوش میکردم تقریبا تا نصفش اوکی میشد ولی خسته میشم و ولش میکنم. همیشه مشغول کارم ولی میخام زبان یادبگیرم. چیکار باید بکنم؟

  1. با سلام. به نظرم با توجه به اینکه عجله دارید و البته کمی هم انگیزتون رو از دست دادین، بهترین کار براتون اینه که توی یک کلاس فشرده و کاربردی ثبت نام کنید. در صورت تمایل با ما در ارتباط باشید. در خدمتیم

 28. درود بر شما.من میخوام برم دوره ملوانی کشتی ببینم از یه طرف میخوام برم کلاس زبان که در حدی که کارم راه بیوفته بتونم کمی از اصطلاحات سر دربیارم یا کمی بتونم صحبت کنم. آیا میشه ۶ ماهه یا حداقل یک سال بتونم در اون حد برسم؟؟ آیا بیشتر هم میشه؟؟

  1. سلام و درود. بله قطعا میشه و مدت زمانی که گفتین بسیار مناسبه که هم سطح زبان جنرالتون رو تادحد خوبی ارتقا بدین و هم با زبان تخصصی حوزه کاریتون تا حد بسیار خوبی آشنا بشید. با ما در ارتباط باشید.

  2. سلام من به زبان انگلیسی علاقه دارم و میخام به مدت ۴ سال یا ۵ سال یا ۶ سال کلا بهش مسلط بشم ایا ممکنه؟

   1. سلام بله حتما در زمانی خیلی کمتر از این هم میسره به شرط یادگیری زبان به شیوه صحیح.

 29. سلام
  اقای کشاورزی،من یه دختر عمه دارم که الان حدود ۱۷ سالشه،ایشون از بچگی کلاس زبان میرفتن و خیلی انگیزه داشتن و اموزشگاهشون هم یکی از بهترین اموزشگاه های ایران هستش. دختر عمم خیلیم درس خونه.
  ولی موضوع اینه که ایشون ۱۴ ساله کلاس زبان میره و به خوبی میتونه حرف بزنه و بنویسه، اما هنوز کلاسشون ادامه داره. اما شما تو سایت نوشتید حدود ۱ سال طول میکشه که به انگلیسی مسلط بشیم. این درسته؟ ایشون تقریبا از ۳ و ۴ سالگی شروع به یادگیری زبان کرد ولی تا الان ادامه داره با اینکه خیلی زرنگه و اموزشگاهشم خوبه.

  1. سلام. برای کسی که مبتدی هست تا رسیدن به سطح پیشرفته. در سیستم آموزشی ما بین ۱۵ تا ۱۸ ماه طول میکشه. البته به شرطی که تعهد به یادگیری داشته باشید و به طور کامل به حرفای استادتون گوش بدین. در کل اینکه یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد برای هر فرد با توجه به شرایطش مختلفه. خیلی ذهنتون رو درگیر این موضوعات نکنید.

  2. سلام من میخام برنامه نویس بشمو برای همین باید انگلیسی رو یاد بگیرم و مبتدی هستم بعد انگلیسی باید ترکی یاد بگیرم و میخام توی یک سال انگلیسی رو یاد بگیرم ایا ممکنه بدون کلاس زبان و توی خونه تقریبا روزی دو ساعت

   1. سلام قطعا داشتن یک استاد توانمند سرعت و کیفیت یادگیری زبان رو برای شما افزایش میده. بهرحال یادگیری به صورت خودخوان هم میسره به شرطی که یک سطح نسبتا مناسبی از زبان رو برخوردار باشید. اگر سطحتون خیلی پایینه یادگیری خودخوان با مشکل مواجه میشه.

 30. سلام وقت بخیر برای گرفتن دیپلم از سمت اداره میان تست میگیرن یا خود آموزشگاه دیپلم میده

 31. سلام من الان ۱۳ سالمه و یک ساله دارم زبان انگلیسی رو میخونم الان فمیلی ۲ هستم و از اول تمام نمراتم ۱۰۰ بوده خواستم ببینم چقدر طول میکشه تا تموم کنم؟

  1. سلام. اینکه چقدر طول میکشد تا زبان انگلیسی را یاد بگیرم به عوامل زیادی ربط داره که داخل مقاله این صفحه و کامنت های قبلی کاملا توضیح دادم. مطالعه کنید لطفا

 32. سلام وقتتون بخیر من ۳۳سالم خانه دار قبلا تا b1خوندم الان ۱سالی هست گذاشتم کنار
  آیا میتونم تو خونه باکتاب هام فشرده تو ۱سال یاد بگیرم
  درحد تسلط کامل؟

  1. سلام بله خودخوان اگر درست انجام بشه بسیار کمک کننده هست. پیشنهاد میکنم حتما مقاله تقویت مکالمه انگلیشدان رو مطالعه کنید.

 33. سلام وقت بخیر .من یادگیری زبان رو زمان کوتاهی هست که شروع کردم.قبلاً هیچ علاقه ای نداشتم اما الان علاقه زیادی پیدا کردم .
  مخصوصا اینکه امسال دیپلم میگیرم و اگر بتونم سریع تر زبانم رو اوکی کنم به نصف بیشتر اهدافم میرسم .
  من با معلم خصوصی پیش میرم ،می خواستم بدونم اگه با دو تا معلم خصوصی پیش برم می تونم روند یادگیری زبانم رو بیشتر کنم یا بدتر باعث میشه هیچ پیشرفتی توی زبان نداشته باشم؟
  و سوال دوم اینکه معلمم با من کتاب تاچ استون رو کار می کنه .
  خودمم علاوه بر اون کتاب فور کرنرز رو دارم .می تونم کتاب فور کرنرز رو در کنار تاچ استون به صورت خودآموز بخونم؟یا همون تاچ استون رو بخونم کافیه؟
  ممنون بابت وقتی که برای جواب به سوالات میزارین .

  1. سلام در مورد سوال اول، منطقی نیست همزمان با دو استاد کار کردن.
   در مورد سوال دوم، خیلی سرتون رو با کتاب ها شلوغ نکنید. یادگیری کاربردی با کتاب اتفاق نمیفته. پیشنهاد میکنم حتما مقاله تقویت اسپیکینگ انگلیشدان رو جهت افزایش بازدهی و کاهش مدت زمان یادگیری زبان خودتون مطالعه کنید.

 34. سلام و عرض ادب خدمت شما ببخشید اگه با برنامه زبان انگلیسی رو شروع کنیم و هر کلمه ای که از برنامه میبینیم در دفتر یاد داشت کنیم و طرز تلفظ و نوشتنشو به طور کامل یاد بگیرم و روزی یک ساعت تمرین کنیم در عرض چند سال میشه به تور خود آموز یعنی با کمک برنامه زبان انگلیسی رو یاد بگیریم ؟و به سطح C2 یعنی پیشرفته ترین سطح زبان انگلیسی برسیم و کاملاً به زبان انگلیسی مسلط بشیم؟؟؟

  1. سلام اغلب با این قبیل روش ها یادگیری کامل ایجاد نمیشه. سری به قسمت مقالات اموزشی وبسایت انگلیشدان بزنید. تمامی راه ها یادگیری خوداموز و رایگان به بهترین و موثرترین شکل توضیح داده شده.

 35. سلام من ۱۲ سالمه اگه بخوام الان برم کلاس زبان باید چند سال انگلیسی کار کنم

  1. سلام هستی جان پاسخ سوال شما در بقیه کامنت ها و همچنین داخل مقاله هست. لطفا مطالعه کنید

 36. سلام من میخوام در کنار انگلیسی ترکی هم یاد بگیرم به نظرتون ممکنه این کار یا چی

  1. سلام یادگیری همزمان دو زبان امکان پذیره. فقط ممکنه مدت زمان یادگیری زبان رو برای شما افزایش بده.

 37. سلام اقای کشاورزی
  من ۱۶سالمه و میخواستم بدونم میشه در مدت زمان سه ماه و به طور فشرده زبان انگلیسی را تقریبا به طور کامل یاد گرفت؟

  1. سلام
   بله در مدت ۳ماه با شرکت در کلاس فشرده انلاین انگلیشدان پیشرفت بسیار زیادی رو تجربه می کنید و چند پله دانش خودتون رو می تونید ارتقا بدید.

   1. سلام وقت به خیر ببخشید من ۱۴ سالمه و خیلی سریع زبان رو یاد میگیرم و دوسال هم رفتم تا فرست فرند۳ ولی الان رفتم بزرگسالان برای انگلیش تایم ۱ ثبت نام کردم به نظر شما چند سال طول میکشه فول بشم و مدرک بگیرم؟
    و اینکه کلا چند ترم هست تا مدرک بگیرن؟؟

    1. سلام ماریا جان. مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی به عوامل زیادی ربط داره از جمله اینکه چقدر برای اموزش وقت میزاری و اینکه کیفیت تدریس استادت به چه شکله و… عجله نکن و با ارامش پیش برو. ضمنا مهم یادگیری کاربردی هست و دریافت مدرک اهمیت خاصی نداره.

 38. سلام ممنون از مقاله خوبتون….من ۱۸سالمه و حدود ۸ماه هست که بطور فشرده دارم زبان کار میکنم البته با معلم خصوصی و نه از رویه علاقه بلکه برایه مهاجرت تحصیلی الان چیزی نمونده که تموم بشه و مدرک و بگیرم…اما حالاکه داره تموم میشه و نزدیکه اخراشه انگیزمو ازدست دادم یجورایی بشدت خستم…چجوری میتونیم دوباره انگیزمونو برگردونیم….یه راه که انگیزمونو حفظ کنیم؟؟؟؟‌،،،؛

  1. سلام بسیار عالی و موفق باشید
   حفظ انگیزه لازمش اینه که اهداف درست و مشخصی رو برای خودتون تعیین کنید و البته از شیوه های یادگیری پربازده و مورد علاقه خودتون استفاده کنید. توی مقالات مختلف آموزشی انگلیشدان به این نکات اشاره کردیم. البته داشتن یک معلم توانمند هم در خسته نشدن شما بسیار موثره. استاد باید انگیزتون رو حفظ کنه… این کاریه که ما در انگلیشدان می کنیم.

 39. سلام خسته نباشید جناب کشاورزی ،یک سوالی خدمتتون داشتم من زبان انگلیسی را متوسط بلدم نه حرفه ایی نه خیلی ضعیف به نظر شما میتونم در عرض سه سال مسلط شم؟
  پانزده ساله هستم
  میتونم در کنار انگلیسی زبان هلندی را هم یاد بگیرم؟

  1. سلام بله حتما در مدت خیلی کمتر از چیزی که گفتین هم میشه به شرطی که از سیستم آموزشی صحیحی پیروی کنید. در مورد سوال دومتون هم بله، مشکلی ایجاد نمی کنه.

 40. سلام.ببخشید من میخاستم بدونم میشه توی ۳ سال و حداقل هر روز دو ساعت تمرین زبان یاد بگیرم ب صورتی که بشه مکالمه برقرار کرد؟

  1. سلام بله حتما. اگه آموزش خوبی ببینید حتی خیلی کمتر از این مدت زمانی که گفتین هم کافی هست

 41. سلام من علاقه خیلی شدیدی به زبان دارم الان دو هفته هست که معلم خصوصی گرفتم
  میخواستم بدنم چه زمانی طول میکشه که بدون زبان رو کامل و بی نقص یاد بگیرم؟

  1. سلام
   مدت زمان یادگیری زبان شما دقیقا به همین بستگی داره که معلم شما چقدر حرفه ای هست و البته خودتون چقدر به یادگیری متعهد و پایبند هستید.

 42. سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
  من کلاس هشتم هستم و سطح زبانم کاملا پایینه
  یعنی میشه گفت چیزی بلد نیستم
  و میخوام یاد بگیرم حالا سوالم اینه من اگه کلاس زبان ثبت نام کنم و به طور فشرده تمرین کنم تقریبا چندسال دیگه میتونم مدرک زبانم رو بگیرم؟
  و میشه یکم از شرایط بگید که مدرک زبانم تا چند سال بعد معتبره؟
  یا اینکه اگر الان شروع کنم به طور کلی میتونم تا قبل از دهم یا یازدهم مدرکم رو بگیرم و انگلیسی رو فول شم؟

  1. سلام اینکه یادگیری زبان چقدر طول میکشه برای شما به عوامل زیادی بستگی داره. ولی به طور کلی در نهایت دو سال میتونید به سطوح پیشرفته برسید. این اتفاقی هست که در کلاس زبان انگلیشدان رخ میده. خیلی هم دنبال مدرک نباشید. به قول خودتون مهم فول شدن هست و هیچ ربطی به مدرک گرفتن نداره! مدرک آیلتس ۲ سال اعتبار داره.

 43. سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه یک کتاب خود اموز گرامر کامل زبان انگلیسی دارم البته در دو جلد قطور هم هست خیلی ازین کتاب تعریف شده جلد ابی داره با ترجمه حمید بلوچ میخواستم بدونم برای یادگیری زبان همین کتاب کافی هست؟ چون گرامر خیلی تاثیر میزاره روزی دو سه ساعت وقت بزارم میتونم به نتیجه برسم؟ انگیزه هم دارم برای یادگیری زبان بنظرتون همین منبع کافی هست؟

  1. سلام
   یادگیری زبان فقط وابسته به گرامر نیست و لازمه که روی همه مهارت ها به طور همزمان کار بشه و اینکه مثلا هر روز بخوایم ۳ ساعت فقط گرامر بخونیم زیاد عاقلانه نیست. بله یک کتاب هم میتونه خوب باشه به شرطی که درست مطالعه بشه. در کل برای دستیابی به بیشترین بازدهی و کمترین مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی، باید روی همه ابعاد کار کنید.

 44. سلام استاد ببخشید من ۱۵ سالمه اگه از الان شروع به زبان خواندن کنم چند سال طول می‌کشه تایه مدرکی بگیرم واسه معلمی

  1. سلام عزیزم مدرک معیار نیست انقدر به دنبال مدرک نباشید مهم اینه که زبانت واقعا خوب بشه
   با دو سال هم میشه از سطح پایین به جایی رسید که بشه معلمی رو شروع کرد. ولی خیلی باید درست و حرفه ای کار کنی و از شیوه های اصولی یادگیری زبان استفاده کنی. برای کاهش مدت زمان یادگیری زبانت حتما یه سر به صفحه مقالات انگلیشدان بزن و همه رو با دقت مطالعه کن

 45. سلام خسته نباشید من ۱۸سالمه و قبلا خیلی کم کلاس زبان رفتم و چیز زیادی بلد نیستم امسالم دانشگاه رشته مترجمی میخونم ولی برای من واقعا خیلی سخته میخوام بدونم در عرض چند ماه میتونم به سطح متوسط یا پیشرفته برسم؟ مرسی

  1. سلام ممنونم
   ببینید اینکه سال های زیادی کلاس زبان بریم لزوما باعث نمیشه زبانمون خوب بشه. باید در انتخاب کلاسمون دقت کنیم. ولی اگر از شیوه صحیح یادگیری استفاده بشه در کمتر از ۶ ماه به هدفتون میرسید. ابتدا لطفا مقالات آموزشی انگلیشدان رو مطالعه کنید بعد هم میتونید درصورت تمایل در کلاس های ما ثبت نام کنید برای بالاترین سرعت یادگیری
   موفق باشید

 46. سلام خیلی ممنون از مطالبتون
  استاد من ۶ سال هست دارم زبان میخونم چند سال دیگه باید بخونم که بتونم مدرک ttc یه مدرک های دیگه رو بگیرم؟

  1. سلام وقت بخیر
   خیلی مدتش مهم نیست مهم اینه که کیفیت یادگیری شما به چه صورت بوده
   وقتی سطح زبانتون واقعا خوب باشه راحت میتونید با شرکت در دوره های مختلف و خیلی سریع مدرکشون رو بگیرید
   پیشنهاد میکنم در ازمون تعیین سطح انگلیشدان هم شرکت کنید و خودتون رو یک محکی بزنید

 47. سلام وقتتون بخیر
  من ۱۵ سالمه و از کلاس دوم ب زبان میرم
  و الان در سطح پیش متوسط رو رد کردم و تازه ب سطح متوسط میرم.
  خواستم بدونم تا کی باید ادامه بدم تا زبانم تموم بشه ؟؟ چون واقعا ۶ سال زمان خیلی زیادیه و احساس میکنم فقط وقتم تلف شده

  1. سلام
   بله واقعا ۶ سال زمان بسیار زیادی هست و اگر آموزش ما به طور اصولی انجام بشه، از سطح صفر تا پیشرفته رو میشه با دو سال بهش رسید.
   اگر قصد کلاس گرفتن دارید پیشنهاد می کنم در انتخاب کلاس هاتون بیشتر دقت کنید. اگر هم میخوای خودخوانی کنید، قبلش حتما به صفحه مقالات انگلیشدان یک سری بزنید تا مسیر درست رو بهتون نشون بده. موفق باشی

  2. سلام وقتتون بخیر من سطح زبانم a2هست برا اینکه به سطحc برسم چند سال و متوسط روزی چقد باید بخونم؟ باتشکر

   1. سلام وقت شما هم بخیر
    پاسخ این سوال رو با مطالعه این مقاله می تونید به دست بیارید. همچنین یادتون باشه که مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی به عوامل مختلفی بستگی داره؛ مثل اینکه از چه روشی برای یادگیری استفاده می کنیم. آیا بازدهی کافی رو داره یا نه و… پس اینکه بخوام به شما بگم مثل x روز طول میکشه و روزی مثلا باید ۲ ساعت مطالعه کنید، اصلا نمیتونه جواب درست و دقیق باشه.

 48. سلام وقت بخیر
  من تقریبا ۱۷ سالمه و یک سال و چند ماه وقت دارم تا آیلتس ۷
  زبان رو از بچگی تکه تکه کلاس می‌رفتم ۷ سال ولی چون ول میکردم سطحم پایینه
  میخواستم بدونم بصورت خودخوان و اینکه معلم خوب بگیرم و کار کنم میتونم تا اون موقع خودمو ب آیلتس حداقل ۷ برسونم؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله حتما توی این بازه زمانی که گفتی میتونید به هدفتون برسید
   فقط کافیه به حرفای معلم زبانتون گوش بدین

 49. سلام ببخشین یک سوال داشتم اینکه من ۱۶ سالمه و در حد A2 یاB1 زبان اینگلیسی یاد دارم میخواستم بدونم اگه از الان شروع کنم میتونم در ۲ سال و یا حتی کمتر به سطح C1 برسم ؟ و اینکه اگر بخوام برسم با کلاس زبان عادی میشود یا باید معلم خصوصی چیزی بگیرم؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله حتما می تونید خیالتون کاملا راحت باشه
   حتما اگر معلم خصوصی داشته باشید سرعت یادگیریتون خیلی بیشتر میشه دوست عزیزم

 50. سلام من ۱۵ سالمه و پایه نهم هستم من اصلا کلاس زبان نرفتم و فقط زبان رو در حد کتاب های مدرسه یاد گرفتن که از نظر من کتاب های مدرسه اصلا بدرد نمیخوره و وقت تلف کردنه.
  میخواستم بدونم اگه از الان برم کلاس زبان و روزانه ۱ الی۲ ساعت مطالعه و تمرین ۴ مهارت زبان بکنم چقدر طول می‌کشه به حدی برسم که بتونم آیلتس ۷ به بالا رو بگیرم چون قصد دارم تا قبل از ۳۰ سالگی به آمریکا مهاجرت کنم

  1. سلام وقتت بخیر
   با شرایطی که شما میگی، اگر یک استاد خوب داشته باشی و به حرفای استادت هم گوش بدی، کمتر از یک سال و نیم طول میکشه و شاید بیشتر از ۷ هم بتونی بگیری.
   برات ارزوی موفقیت داریم

 51. سلام خسته نباشید من ۱۸سالمه و انگیلیسی و در حد مکالمه بدون ایراد بلدم یعنی در حد متوسط پیشرفته ولی بازم نمیتونم عین اب خوردن حرف بزنم من میخوام برای مهاجرت به کره جنوبی بروم تا شیش الی نه ماه دیگر ایا چند ماه طول میکشد تا من بتوانم خیلی راحت حرف بزنم (میخوام خیلی فشرده باشه مثلا بگویید چند ساعت)

  فرندز هم میبینم فقط ترو خدا یه راهکار بمب بگید چون اگع بتونم در دو الی سه ماه جمع کنم و برم یکم کره ای بخونم نور علی نور میشه مرسی بابت سایت خوبتون

  1. سلام دوست عزیزم
   اینکه چقدر طول میشکه همونطور که در مقاله هم گفته شد به عوامل مختلفی بستگی داره ولی با توجه به سطح فعلی شما، ۳ ۴ ماه زمان بسیار خوبی برای ایجاد یک تحول بزرگ در زبان انگلیسی شماست. خب قاعدتا میتونید خودتون هم شروع به خودخوانی در منزل کنید ولی شرکت در یک کلاس زبان پربازده و با کیفیت قطعا بیشترین بازدهی رو می تونه ایجاد یکنه

  2. سلام من الان ۱۵ سالمه و میخواستم ببینم تا ۱۸ سالگی میتونم به سطحی از زبان برسم که بتونم مهاجرت کنم؟

   1. سلام به شما. بله مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی میتونه خیلی کمتر از این هم باشه براتون به شرط یادگیری با روش صحیح و اصولی و با برنامه.

 52. سلام وقتتون بخیر،مرسی بابت مقاله زیباتون، ی سوال داشتم،،،اینکه من ۲۴سالمه و دیپلمه هستم و خیلی علاقه دارم ک زبان یاد بگیرم و البته بعضی جاها برای کار هم تسلط ب زبان انگلیسی میخان،سطح زبان من درحد مبتدی شاید رو به پایینه در حد چیزی ک از مدرسه یادم مونده،خاستم بدونم کدوم سطح در حد مکالمه روان هست و چقد طول میکشه ب اون سطح برسم؟

  1. سلام خانم حیدری وقت بخیر
   خوشحالم که مقاله رو دوست داشتین
   ببینید برای داشتن مکالمه روان حداقل باید به سطح متوسط intermediate برسین باز بستگی به اهدافتون هم داره. مدت زمان هم خب به عوامل زیادی بستگی داره که در همین مقاله خدمتتون توضیح داده شده.
   با سیستم ما اگر ۶ ماه زمان بزارید کارتون کاملا راه میفته و مسلط خواهید شد.

   1. سلام وقت به خیر بنده ۱۳ سالمه و زبانم در حد مکالمه خوبه اگر از الان به صورت فشرده و با معلم بخوام یاد بگیرم چند سال طول میکشه تا سطح زبانم C1 بشه ؟؟

    1. سلام بهت
     مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی همونطور که قبلا هم بارها گفته شده به عوامل زیادی بستگی داره از جمله روش یادگیری، استاد، سن و…
     اگر با روش های اصولی پیش برید خیلی سریع تر از اون چیزی که فکرشو کنید یاد میگیرید و مسلط میشید

   2. سلام
    من ۱۴سالمه
    تازه یک ساله کلاس انگلیسی میرم.
    میخواستم بدونم چند سال دیگه باید انگلیسی بخونم؟
    میخوام مهاجرت تحصیلی کنم.

    1. سلام زهرا جان. بستگی زیادی به کلاسی داره که میری. اینجا در نهایت ۱ سال کاملا به هدفت میرسی و کاملا میتونی مثل انگلیسی زبان ها، مکالمه روان داشته باشی.

     1. سلام خسته نباشید
      بنده ۱۵ ساله هستم و حدود ده سال هست که زبان انگلیسی رو شروع کردم و الان در سطح حرفه ای کار میکنم
      میخواستم آزمون ایلتس بدم هنوز اقدامی براش انجام ندادم ولی میخواستم بدونم که من توی این سن میتونم این آزمون در خارج از کشور بدم با توجه به اینکه آزمون ایلتس داخل کشور تحریم هست ؟
      و اینکه چه کشوری خوبه که این آزمون بدم ؟

     2. سلام بهار جان حالت خوبه؟
      شما با داشتن ۱۶ سال سن می تونید در ازمون ایلتس شرکت کنید. کافیه در گوگل مراکز برگزار کننده ازمون ایلتس در ایران رو سرچ کنید. محدودیت و تحریمی وجود نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا