آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با آسان ترین و موثرترین متدها
مقالاتبرترینهای انگلیشدان

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

بهترین آموزش کودکان رایگان + ثبت نام کلاس زبان کودکان انگلیشدان با پشتیبانی 24ساعته!

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان و اهمیت آن، امروزه بر هیچ‌کس پوشیده نیست و به دنبال آن، توجه بسیاری از پدران و مادران دلسوز مانند شما را هم به خود جلب کرده است. به علاوه، یادگیری زبان در سنین پایین، به شکل بهتر و با سرعت بسیار بیشتری در مقایسه با بزرگسالان انجام می گیرد. در این مقاله از وبسایت انگلیشدان، یک برنامه جامع همراه با متد ها و ویدیو های جذاب برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان ۲ تا ۱۲ سال به شما ارائه می کنیم که شما را از سایر منابع و روش ها بی نیاز میکند! حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا نکاتی را بیاموزید که مشابه آن را جایی پیدا نمی کنید!

جهت ثبت نام در کلاس ویژه کودکان انگلیشدان، کلیک کنید (شروع رایگان)

روش های گفته شده در این مقاله، نه تنها برای خردسالان، بلکه در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ۱۲ ساله و ۱۳ ساله هم بسیار موثر و کاربردی بوده و نتایج شگفت انگیزی خواهد داشت.

محققان طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که یادگیری زبان انگلیسی از سنین بسیار پایین کاملا موفقیت آمیز خواهد بود؛ مثلا آموزش زبان به کودکان ۴ ساله یا ۵ ساله! همچنین یکی دیگر از بهترین زمان ها برای یادگیری زبان، زمانی است که کودکان به مدرسه میروند؛ یعنی آموزش به سنین ۷ ساله یا ۸ ساله.

از آن جایی که در این سنین، ذهن فرزند شما کاملا آزاد است و دغدغه هایی که اغلب بزرگسالان با آن سر‌ و کار دارند برای بچه ها معنایی ندارد، یادگیری می‌تواند به سادگی انجام شود، از طرف دیگر باید بدانید که یکی از فواید آموزش زبان کودکان بعد از سن مدرسه، این است که چون با مفهوم واژه ها و معادل آن ها به زبان مادری خود آشنا هستند، در بعضی از موارد یادگیری برای آن ها نسبت به خردسالان که هنوز مدرسه نرفته اند، می تواند راحت تر باشد.

یادتان باشد شما به عنوان راهنمای بچه ها در مسیر فراگیری، با خیال راحت می‌توانید از زبان مادری شان برای انقال هرچه بهتر مطالب استفاده ‌کنید و نباید از این بابت هیچ نگرانی داشته باشید؛ هرچند بهتر است تلاش کنید فرایند تدریس شما تا حد امکان به انگلیسی باشد.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را با انگلیشدان تجربه کنید

ما در انگلیشدان، مرجع تدریس زبان انگلیسی به کودکان، مخالف این موضوع هستیم که تدریس به کودکان دبستانی و خردسالان، باید کاملا به انگلیسی انجام شود! چرا که ادعایی بی اساس است. به علاوه بازدهی را پایین می آورد و فرزند شما را نیز کلافه و کسل میکند. در نتیجه احتمال پایبندی کودک به ادامه مسیر تا انتهای آن به شدت کاهش می یابد! امروز و در این مقاله جامع و بسیار کاربردی، نحوه صحیح آموزش زبان کودکان را خواهید آموخت.

مسیر آموزش زبان انگلیسی به کودکان را لذت بخش کنید

اول از همه می خواهیم تا توجه شما رو به یکی از مهم ترین و اساسی ترین موضوعات در مبحث آموزش به کودکان جلب کنیم. موضوع بسیار ساده است. تا می توانید پروسه یادگیری زبان را برای کودک خود جذاب، لذت بخش و مفرح کنید. این رو به عنوان یک نکته طلایی و شاه کلید یادتان باشد که برای بچه هایتان معجزه می کند. بچه ها سرشار از استعداد برای یادگیری مهارت های جدید از جمله زبان انگلیسی هستند و فقط باید به میل خودشان متقاعد به انجام آن شوند.

احتمالاً شنیده‌اید که تعیین هدف از یادگیری زبان انگلیسی برای هر شخص، کمک بسیاری در مسیر یادگیری به او می‌کند. هرچه انگیزه شخص بیشتر باشد، سریع‌تر و زودتر به هدف و نتیجه دلخواه خود خواهد رسید. اما آیا این موضوع در آموزش انگلیسی به کودکان نیز همین طور است؟!

بچه ها شاید به اندازه بزرگسالان به نیاز فراگیری زبان انگلیسی پی نبرده باشند. آنها نمی‌دانند که این موضوع تا چه اندازه در آینده آن‌ها و رسیدن آن‌ها به موفقیت تاثیرگذار خواهد بود، از این‌ رو نمی‌توان با یادآوری اهمیت این موضوع، آن‌ها را به ادامه دادن این مسیر متقاعد کرد. در نتیجه علاقه‌مند کردن آنها، یکی از مسئولیت های مهم شما به عنوان یک راهنما می باشد.

بهترین راه آموزش زبان انگلیسی از پایه برای کودکان این است که مسیر یادگیری را برای آن ها جذاب کنید و معجزه آن را ببینید. این که صرفاً به دنبال یک جزوه و یا بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان در خانه باشید و فکر کنید که این منابع به تنهایی آنها را به موفقیت خواهند رساند، سخت در اشتباهید.

<<نکات طلایی که والدین باید بدانند از زبان اساتید انگلیشدان>>

شما باید به عنوان یک راهنما، تلاش کنید تا فرایند یادگیری زبان انگلیسی به گونه‌ای انجام شود که حین آن، فرزندتان احساس خستگی نکند. همچنین تا حد امکان این کار را به صورت غیرمستقیم انجام دهید، به طوری که متوجه گذر زمان نشده و بتواند اوقات خوشی را سپری کند. برای آشنایی با بهترین منابع و راهکار های مفید و جذاب که با استفاده از آن‌ها می‌توانید آموزش اولیه زبان انگلیسی برای کودکان خود را به ‌نحو احسن انجام دهید و حتی تا سطوح بالا ادامه بدهید، این مطلب را حتما تا انتها مطالعه کنید.

آموزش انگلیسی به کودکان با بازی کردن

بچه ها به اقتضای سن خود به بازی کردن علاقه بسیاری دارند؛ چه بهتر که یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان از طریق بازی کردن با آن‌ها انجام شود. بهترین نحوه انجام این آن هنگامی اتفاق می‌افتد که خود او درگیر یادگیری شود، با شما تعامل داشته باشد و در نتیجه بتواند نقش مهمی را در این فرایند ایفا کند.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی رایگان

این که شما صرفاً به او بگویید که فعل jump به معنی پریدن و یا فعل run به معنی دویدن است و از او بخواهید آنها را حفظ کند، به هیچ وجه بازدهی ندارد و او را کلافه می کند! ممکن است فرزند شما درک نکند که چرا باید این‌ لغت ‌های عجیب و غریب و نا آشنا را یاد بگیرد، در صورتی که معادل های فارسی آن ها را هم از قبل بلد بوده است.

اما شما می‌توانید او را به چالش بکشید. کافیست یک آهنگ شاد برای او پخش کنید (چه بهتر که این موزیک انگلیسی باشد) و با او بازی کنید. همچنین فعل ها را بلند تکرار کنید و خودتان نیز آن کار را انجام دهید، و یا مثلا برای یاد دادن فعل jump به فرزندتان، خودتان هم بپرید و فرزند خود را نیز تشویق به این کار کنید! یعنی از او بخواهید که از شما تقلید کند.

مثلا فعل sit down به معنای بشین و stand up به معنای بایست را باز به روش قبل و انجام دادن این عمل به همراه تکرار لغت به او بیاموزید. مطمئن باشید که چنین روشی بسیار مفید تر از صرفا آشنا کردن بچه ها با آوای لغات و افعال انگلیسی است.

در مرحله ی بعدی می توانید با سرعت بیشتری فعل ها را بلند بگویید و از او بخواهید عمل مربوطه را انجام دهد. با انجام این عمل، ذهن او بیشتر متمرکز بر بازی و جذابیت آن و حتی شاید برنده شدن می‌شود و بحث کسل کننده یادگیری را فراموش میکند؛ درصورتی که به روشی کاملاً غیرمستقیم چند فعل مهم انگلیسی را نیز یاد گرفته است. چه چیزی بهتر و موثر تر از این؟

در واقع بهتر است بگوییم هنگام آموزش زبان انگلیسی از صفر برای کودکان، باید تئاتری بازی کنید که کارگردانش شما هستید و بازیگرانش شما و فرزندتان! از طرفی اگر به دنبال روشی رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی برای فرزند خود هم بوده اید، چه چیزی بهتر از بازی کردن که هیچ هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت و حال شما را هم بهتر میکند!

چند مورد از بهترین این بازی ها را در یک مقاله جداگانه برایتان نام برده ایم و نحوه انجام آنها را هم به طور کامل به شما والدین عزیز توضیح داده ایم. پیشنهاد می کنیم تا همین جا مطالعه این مقاله را متوقف کرده و مستقیم بروید به سراغ صفحه معرفی بازی های آموزش زبان به کودکان. به کارگیری این بازی ها در فرایند آموزش کودکان تاثیرات مفید بسیار زیادی را ایجاد می کند و فرزند شما را عاشق یادگیری زبان می کند! این را به شما قول می دهیم. بعد از آن هم بلافاصله مطالعه این مقاله را تا انتها ادامه دهید.

بازی های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان دانلود رایگان

در دنیای امروز می‌بینید که تکنولوژی بر یادگیری انگلیسی هم تاثیر بسیار زیادی گذشته است. هم چنین علاقه ی بچه ها به بازی های مجازی باعث شده است تا در زمینه‌ی یادگیری زبان هم، بازی های کامپیوتری و دیجیتال برای بچه ها طراحی شود.

یکی از بهترین وب سایت‌های موجود در زمینه آموزش زبان برای کودکان، وب ‌سایت learnenglishkids.britishcouncil می‌باشد که در آن، بازی‌های متنوع و جذاب در سطوح مختلف برای بچه ها در نظر گرفته شده است.

والدین عزیز، شما می توانید یادگیری سریع برای فرزندتون با پشتیبانی تمام وقت رو، با خیال راحت به ما بسپارید. کلاس رو کاملا رایگان امتحان کنید و در صورت تمایل ثبت نام کنید.
برای ثبت نام فرزندان عزیزتون در کلاس کودکان انگلیشدان ، همین حالا با ما تماس بگیرید
+ ارائه ی مشاوره های تخصصی کاملا رایگان

ویژگی های کلاس زبان کودکان انگلیشدان در یک نگاه
سیستم کلی آموزش با استفاده از فیلم، آهنگ، شعر، بازی، کارتون و انیمیشن
کتاب مورد استفاده توسط استاد متغیر، با در نظر گرفتن اهداف و ویژگی های کودک
روند آموزش مکالمه محور، کاربردی و همزمان شاد و سرگرم کننده
پشتیبانی کودک به صورت تمام وقت توسط استاد و پشتیبان
اطمینان از کیفیت برای والدین شرکت در جلسه اول به طور رایگان

فلش کارت آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

یکی دیگر از بهترین راه‌های آموزش زبان انگلیسی کودکان مبتدی، این است که از فلش کارت‌ها، کاردستی‌ها و برگه‌های تمرینی استفاده کنیم. فلش کارت‌ها، کارت‌هایی هستند که اصولاً یک طرف آن تصویری کشیده شده و در طرف دیگر اسم آن تصویر به انگلیسی نوشته شده است. شما با استفاده از فلش کارت ها می‌توانید بسیاری از لغات جدید را به فرزند خود یاد دهید و همچنین برای مرور کردن آن‌ها از این فلش کارت ها استفاده کنید.

می توانید چند فلش کارت زبان انگلیسی کودکان را از سمتی که بر روی آن تصویر قرار دارد به فرزند خود نشان دهید و اسم یکی از آن‌ها را بگویید؛ حالا از او بخواهید که به شما بگوید که کارت مدنظر شما، کدام است، علاوه بر فلش کارت‌ها، برگه ‌های تمرینی نیز می‌تواند یکی از منابع بسیار مفید برای جذاب کردن روش تدریس زبان انگلیسی به کودک باشد.

این برگه های تمرینی شامل انواع متفاوتی از قبیل یافتن کلمه ای خاص در بین حروف، مرتب کردن جملات و حتی رنگ آمیزی هستند.

استفاده از این منابع، به بچه های شما این امکان را می‌دهد تا آن چه را که فرا گرفته اند به شکل‌های متفاوتی تحلیل کنند و موجب تفهیم مطالب یادگرفته و همچنین عدم فراموشی آنها خواهد‌ شد. در وبسایت eslkidslab، شما می‌توانید در مورد موضوعات مختلف، برگه‌های تمرینی متفاوتی را مشاهده کنید و از آن ها برای آموزش زبان انگلیسی برای بچه های خود استفاده نمائید.

آموزش زبان به کودکان در کمترین زمان با انگلیشدان

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با فیلم

استفاده از فیلم آموزشی زبان انگلیسی کودکانه، یکی از بهترین راه هایی هست که تاثیرات شگفت انگیزی به دنبال خواهد داشت. علت آن هم این است که همه ی بچه ها به تماشا کردن کارتون و انیمیشن علاقه مند هستند و به شدت از آن لذت می برند. در نتیجه این را می توان از بهترین روش ها در آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی و خردسالان معرفی نمود.

شما می‌توانید با دانلود برنامه کودک به زبان انگلیسی، یادگیری را برایشان بسیار جذاب کنید؛ چراکه عموماً بچه ها با میل و علاقه باطنی خود به تماشا کردن این گونه برنامه ها می‌پردازند. البته به یاد داشته باشید که برنامه ها، معمولا به دو بخش کلی تقسیم می‌شود؛ دسته اول فیلم‌ها و برنامه‌هایی است که مختص یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان ساخته شده است و عموماً مدت زمان کوتاه‌تری دارند.

بخش دوم مربوط به کارتون‌ها و انیمیشن هایی است که دیگر جنبه یادگیری ندارند و خود خردسالان انگلیسی زبان، آن ها را تماشا می کنند. هر چند معمولا دسته دوم مطالب جذاب تری را نسبت به دسته اول ارائه میکند، ولی در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان بهتر است در ابتدا از برنامه هایی استفاده کنید که هدفشان یادگیری باشد؛ اما پس از مدت کوتاهی در کنار آن می‌توانید از تمام فیلم های زبان انگلیسی مختص بچه ها استفاده کنید.

البته به یاد داشته باشید که در این صورت اصلاً نیاز نیست که فرزند شما متوجه همه چیز در فیلم بشود. در سطوح مقدماتی همچین چیزی غیر ممکن است. اما همین که با آوا و صداهای زبان انگلیسی آشنا شود و این زبان را تا حد امکان در محیط اطراف خود بشنود، تلاش شما بسیار مؤثر تر عمل خواهد کرد، در ادامه همین مقاله، چند مورد عالی و بسیار جذاب فیلم آموزش زبان انگلیسی از صفر برای کودکان برایتان قرار داده ایم.

بهترین راه آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی رایگان

همان‌طور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم، آموزش انگلیسی به کودکان باید تا حد امکان به‌ صورت غیر مستقیم انجام شود. همچنین شما به عنوان راهنمای او باید تمام تلاش خود را بکنید تا علاوه بر جذاب کردن مسیر یادگیری، به آنها به ‌صورت اصولی و منطقی یاد بدهید. این نکته را در نظر داشته باشید که بهتر است از همان ابتدای راه، از فیلم‌های آموزش انگلیسی برای کودکان استفاده کنید.

علاوه بر این بهتر است تدریس خود را مختص به یک زمان خاص در روز نکنید. البته که باید حتماً زمان های مشخصی را برای انجام اینکار در نظر بگیرید، اما نباید آنرا فقط به ساعات مشخصی محدود کنید. بهتر است از آنچه که به فرزند خود در این ساعات مشخص یاد می دهید، در طول روز نیز استفاده کنید.

به طور مثال اگر فرزند شما انواع مختلف لباس ها را یاد گرفته است، می‌توانید از آن چه که در سطح دانش اوست به هنگام لباس پوشیدنش استفاده‌ کنید؛ مثلا بگویید:

 • Put on your shirt next put on your pants
 • Oh don’t forget to put on your socks

 یا وقتی قرار است جایی بروید، راجع به آن و اتفاقاتی که قرار است بیفتد با فرزندتان به انگلیسی صحبت کنید با استفاده از جملات ساده و کوتاه، با انجام این قبیل کار ها، نه تنها برایش تمرین و تکرار می‌شود بلکه پس از مدتی خودش به هنگام لباس پوشیدن می‌تواند هر چیزی را که می‌پوشد به زبان انگلیسی بیان کند‌ و … . در واقع باید یادگیری زبان را در روتین برنامه های روزانه کودک خود قرار دهید و آنرا قسمتی از زندگی او کنید. این همان بهترین راهیست که نباید فراموش کنید.

آموزش حروف زبان انگلیسی برای کودکان

احتمالاً اولین مطلبی که برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان به ذهن شما می رسد، آموزش حروف است. به خاطر داشته باشید که یادگیری حروف باید از دو جنبه صورت بگیرد که هر دو مرحله از اهمیت بسیاری برخوردار است.

در وهله اول شما باید فرزندانتان را با شعری که تمام حروف انگلیسی را می‌خواند آشنا کنید؛ اما به یاد داشته باشید که نباید تمام حروف در مدت زمان خیلی کوتاهی به آنها تدریس شود، ولی فرزند شما می تواند روزانه بارها و بارها به این آهنگ گوش کند تا ملکه ذهنش شود و پس از مدت کوتاهی بدون آنکه بخواهد، به طور ناخود آگاه الفبای انگلیسی را از بر خواهد شد.

آهنگ انگلیسی برای کودکان

بخش دوم مربوط به یادگیری تک تک حروف است و نکته مهم اینجاست که به هنگام آموزش حروف انگلیسی به کودکان، به صدا و نحوه تلفظ هر حرف نیز توجه خاصی داشته باشید، و نکته آخر در مورد یاد دادن حروف به بچه ها این است که شما مثلاً وقتی حرف A را به او یاد می دهید و به او می‌گویید که صدای این حرف چیست، می توانید برای او مثالی بزنید. به طور مثال با نشان دادن یک سیب و عکس آن بگویید apple.

اگرچه که او حروف دیگر را هنوز یاد نگرفته است، همین که با آوای این حرف و حتی حروف دیگر آشنا شود، کافیست. به مرور وقتی دایره واژگان زبان انگلیسی او بیشتر می‌شود، این کار نیز تاثیر خود را بیشتر نشان خواهد داد.

بهترین فیلم آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش کلمات انگلیسی برای کودکان

بهترین راه یادگیری کلمات انگلیسی برای کودکان، یاد گرفتن موضوعی لغات و کلمات مرتبط با یکدیگر است. این موضوع نه فقط برای بزرگسالان، بلکه برای تمامی سنین و هر فردی که بخواهد یادگیری زبان انگلیسی را با موفقیت پیش ببرد، صدق می‌کند، در نتیجه برای آموزش کلمات انگلیسی برای کودکان، باید چند واژه‌ی مرتبط با یک موضوع، در کنار هم شود.

ممکن است بزرگسالان بتوانند لغاتی را که به هم ربطی ندارد پس از بارها مرور و تکرار یاد بگیرند، اما این کار قطعا برای خردسالان و دبستانی ها کسل کننده خواهد بود!

آموزش رنگ ها به زبان انگلیسی برای کودکان

بهتر است هر بار که می‌خواهیم به آن‌ها کلمات جدیدی را بیاموزیم، گروهی از لغات را که به یکدیگر مرتبط هستند در کنار هم قرار دهیم. بدین صورت نه ‌تنها دایره واژگان او با سرعت بیشتری افزایش پیدا می‌کند، بلکه لغات انگلیسی به راحتی در ذهن او تثبیت می شود. مثلا میتوانیم تعداد مهمی از رنگ ها را به صورت همزمان و در کنار هم به فرزند خود یاد دهیم.

برای این منظور می‌توانید از ویدئوی زیر و یا هر ویدئوی دیگری که به نظرتان برای فرزند شما در یادگیری زبان انگلیسی جذاب است، استفاده کنید.

آموزش آسان انگلیسی برای کودکان

بعد از چندین بار مشاهده کردن ویدئوی رنگ‌ها، وقت آن است که به روش های مختلفی آن ها را تکرار و تمرین کنیم و می توانید از تمام وسایل موجود در خانه برای این‌ کار استفاده کنید، می توانید رنگ‌ها را با استفاده از مداد رنگی های بچه ها و یا انجام کاردستی با کاغذ رنگی های متفاوت بارها و بارها تکرار کنید. سعی کنید در هر زمان ممکن، از به کار بردن رنگ های مختلف در صحبت ‌های خود استفاده‌ کنید.

آموزش لباسها به زبان انگلیسی برای کودکان

همانطور که گفتیم آموزش انگلیسی به کودکان فقط محدود به زمان های تدریس آن نمی‌باشد. همچنین برای شما مثالی زدیم از این که وقتی فرزندانمان انوع مختلف لباس ها را آموختند، چطور از آن‌ها در زندگی روزمره استفاده کنیم تا در ذهن آن ها تثبیت شود. شما می توانید با استفاده از فیلم زیر انواع مختلف لباس ها به زبان انگلیسی را به فرزند خود تدریس کنید.

آموزش موزیکال زبان انگلیسی به کودکان

در مرحله بعد شما می‌توانید لغاتی را که فرزندتان در موضوعات مختلف یاد گرفته است، با یکدیگر ترکیب کنید. بطور مثال اگر درحال حاضر او با انواع رنگ‌ها و لباس‌ها آشنا شده است می‌توانید از او بخواهید که رنگ لباس‌های تصاویری که به او نشان می دهید را بگوید.

این‌جا زمان خوبی برای تدریس این مبحث می باشد که به او بگوییم رنگ ها را باید قبل از اسم به کار ببرد. البته در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان به یاد داشته باشید که هیچ‌گاه نباید شما نکات گرامری را مستقیماً به او بگوئید.

کافی است شما همه ‌چیز را به‌درستی برای او تکرار کنید و او ناخودآگاه خود متوجه قواعد گرامری خواهد شد. مثلاً نیازی نیست به او بگویید که صفت قبل از اسم می آید، چون احتمالا اصلا نمی‌داند صفت یا اسم یعنی چه!

ولی اگر فرزند شما بارها و بارها بشنود red shirt ،blue jeans ،white dress، او متوجه این خواهد شد که باید رنگ‌ها را قبل از اسامی لباس‌ها بیان کند.

آموزش انگلیسی به کودکان با علاقه مند کردن کودک به یادگیری

و اما در انتهای این مطلب، می‌خواهیم به یک نکته‌ای که بیشتر جنبه روان شناسی دارد، بپردازیم. یکی از مهم‌ترین نکاتی که شما به‌ عنوان یک راهنما و البته معلم، در مسیر آموزش زبان انگلیسی به کودکان باید به یاد داشته باشید این است که صبور باشید و هرگز بچه ها را مجبور نکنید در مدت مشخصی مطالب تعیین شده را یاد بگیرند.

پیش تر گفتیم که بچه ها چیزی در مورد هدف یادگیری نمی دانند و به اقتضای سن خود بیشتر علاقه‌مند به سپری کردن اوقاتشان به بازی و شادی هستند؛ در نتیجه نباید از آن‌ها انتظار داشته باشید که تمام حواس خود را جمع یادگیری زبان انگلیسی کنند. همین ‌که در کنار بازی و شادی، انگلیسی را آرام ‌آرام و البته پیوسته یاد بگیرند، بسیار عالی است.

نکته بعدی در آموزش زبان مبتدی برای کودکان این است که اگر آنها کلمه‌ای را اشتباه بیان کردند و یا تلفظ اشتباهی داشتند، نباید بلافاصله آن ها را اصلاح کنیم، تصحیح کردن بچه ها بلافاصله بعد از آنکه اشتباه می‌کنند، بسیار می‌تواند به روحیه آن‌ها صدمه بزند و حتی باعث شود که علاقه آن ها به یادگیری به طور کلی از بین برود.

یکی دیگر از راهکار هایی که شما می‌توانید فرزندتان را به ادامه مسیر یادگیری زبان انگلیسی علاقه‌مند کنید این است که برای او جوایزی در نظر بگیرید و هر بار که پیشرفتی هر چند کوچک داشت او را تشویق کنید و البته هرگز به او، به خصوص در ابتدای مسیر نمره ندهید. این مورد واقعا موجب علاقه مند کردن کودک به یادگیری زبان انگلیسی است.

همچنین یادمان باشد که آموزش انگلیسی به کودکان چیزی نیست که بخواهیم فرزندمان را به انجام آن به عنوان یک وظیفه مجبور کنیم. بچه ها به هیچ عنوان نباید به زبان انگلیسی به عنوان یک درس نگاه کند و باید فقط از یادگیری آن لذت ببرد.

امیدواریم مقاله روش های خلاقانه آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی و خردسالان برای شما مفید واقع شده باشد. می توانید تمامی سوالات خودتون رو در پایین همین مقاله برای ما کامنت کنید تا بهتون پاسخ بدیم. همچنین از طریق شماره های موجود میتونید با ما تماس بگیرید تا مشاوره های تخصصی مختص فرزند خودتون رو دریافت کنید.

همچنین یادتون باشه همانطور که در ابتدا هم گفتیم، از روش های مورد تاکید در این مقاله نه تنها برای خردسالان، بلکه در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ۱۰ ساله، ۱۱ ساله و حتی بزرگتر هم میتوانید استفاده کنید و نتایج درخشان آن را ببینید.

۴.۵/۵ - (۴ امتیاز)

‫۲۵ دیدگاه ها

 1. سلام وقت شما بخیر امکان تدریس خصوصی حضوری در منزل دانش آموز وجود دارد؟

  1. با سلام. آموزش زبان انگلیسی برای کودکان در پلتفرم انگلیشدان فقط به صورت آنلاین و غیر حضوری و با نهایت کیفیت هست با جلسه اول رایگان. پیشنهاد میکنیم امتحانش کنید🙏🏻

 2. بسیار مفید بود و مسیر طولانی ولی لذت بخشیه آموزش به کودکان.

  1. سلام خوشحالم که مفید بوده براتون. بله دقیقا همینطور است.

 3. واقعا بهترین و جامع ترین مقاله آموزش زبان انگلیسی کودکانه ای که بود که تا حالا دیده بودم خیلی ممنونم از زحمتی که کشیدین برای گرد آوریش. فقط سوالم اینه که این روش ها و اجرایی کردن اونها توسط خود والدین چقدر میتونه موثر باشه و تا چه سطحی میشه بچه ها رو بالا کشید؟؟ به خصوص اگر پدر و مادر خودشون هم خیلی مسلط نباشن…….

  1. سلام متشکرم از نظر و لطف شما
   بله قطعا موثر و مفید هستن حتی اگر خودتون خیلی مسلط نباشید و البته در رابطه با مباحث ابتدایی با تمرکز بر آموزش مکالمه زبان انگلیسی به کودکان هست.
   ولی حتما اگر به دنبال آموزش های حرفه ای، کامل و سریع هستید، حتما بهتون توصیه میکنم کلاس کودکان انگلیشدان با جلسه اول رایگان رو امتحان کنید. بی ضرره 😉

 4. با سلام
  استاد بهترین سن برای آموزش زبان خارجی برای کودکان چه زمانی هست دقیقا؟

  1. سلام
   در سنین پایین اموزش خیلی راحت انجام میشه و کلا از سن ۴ تا ۱۲ سال یادگیری بیشترین سرعت خودش رو میتونه داشته باشه

 5. سلام خسته نباشید خیلی ممنونیم بابت مطالب خوبتون و زحمتی که می کشید. یک سوال دارم ایا شما اپلیکیشن یا پکیجی هم برای آموزش کامل زبان انگلیسی برای کودکان دارید؟ که کامل بشه یاد گرفت بدون معلم

  1. سلام خیر ما اپلیکیشن نداریم و اگر به دنبال کامل ترین آموزش برای فرزندتون هستید، شرکت در کلاس کودکان انگلیشدان بهترین انتخاب برای شماست.

 6. سلامم ممنونم از مقاله عالیتون که معلومه خییلی هم براش وقت گذاشتین راستش منم دوست دارم ثبت نام کنم فرزندمو توی کلاس های آموزش زبان کودک شما فقط قبلش سوالی که دارم ازتون اینه که روش تدریس زبان به کودکان شما چطور هست و چه متد هایی دارید که بچه بتونه واقعا یاد بگیره؟؟ مرسی واقعا

  1. سلام وقتتون بخیر
   در ایتدا عرض کنم که خیلی ممنونم ازتون که تشکر کردین و بسیار خوشحالم که راضی بودین و براتون مفید بوده
   ما در انگلیشدان از بهترین و پر بازده ترین و البته به روز ترین آموزش زبان انگلیسی آسان برای کودکان استفاده میکنیم که متکی به کتاب نیست، بر مرکزیت مکالمه است و نیازمند تبحر، خلاقیت و صبر و حوصله بسیار از طرف مدرس زبان کودک جهت ایجاد علاقه در فرزند شماست. به نحوی که میتونید پیشرفت چشمگیر فرزندتون رو خیلی سریع احساس کنید و قول میدیم بهتون که از آموزش انگلیسی کودکان ما کاملا راضی باشید.

 7. سلام روز بخیر بنده اگر برا فرزندانم بخوام کمک بیشتری ازتون بگیرم و در اصل در کلاس کودکان ثبت نامشون کنم شرایط به چه صورت هست؟
  و اینه من دو فرزند ۴ و ۱۳ ساله دارم ایا هر دو میتونن در کلاس های شما شرکت کنند؟

  1. سلام وقتتون بخیر خانم کاظمی بزرگوار
   بله حتما و با تمام قدرت در خدمتتون هستیم. کافیه از راه های ارتباظی موجود در سامانه با بخش پشتیبانی هماهنگ بشید و کلاستون رو رزرو کنید.

   حتما هر دو میتونن ولی احتمالا در دو کلاس جداگانه. چون احتمالا سطح ها و شرایط مخنلفی دارند و از طرفی روش های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ۴ ساله، ۵ و یا ۶ ساله، با روشهای مورد استفاده در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ۱۳ ساله کاملا متفاوت است تا هر دو بتوانند بازدهی بسیار عالی رو ایجاد کنند.

 8. خیلی عالی بود . خیلی ممنون که بدون تحمیل هزینه ای به خانواده ها زحمت می کشید. اجر شما با خدا. تشکر

  1. سلام
   خیلی سپاس گزارم از لطف و نگاه شما
   و خیلی خوشحالم که راضی بودین و براتون مفید بود🙏

 9. البته اینجوری که پیداست از اوامر شما قطعا تدریس به کودکان ساده نیست و اول از همه نیزمند صبر و حوصله ی فراوانیه

  1. سلام بله همینطوره و حتما ارزشش رو هم داره
   در صورتی هم که وقت کافی هم ندارید کافیه کمی با زبان آشنا باشید و با کودک خودتون گاهی به انگلیسی صحبت کنید به طور روزمره. اونهم برای آموزش زبان انگلیسی از ابتدا برای کودکان شما بسیار موثر هست

 10. چه ویدیوهای جذابی
  به نظرم بچه ها عاشق زبان میشن اگه این روش هایی که گفتین رو انجام بدیم
  به نظر منطقی و اصولی و جذاب هستند
  ممنون که اطلاع رسانی کرید تو اینستاگرام برای خوندن این مقاله

  1. سلام خیلی ممنونم
   خوشحالم که دوست داشتین
   موفق باشید

 11. در یک کلام بخوام بگم فوق العاااااده بود
  ارزش خوندن این مقاله از ده ها مقاله بیشتره مرسیییی بابت زحمتی که می کشید

 12. من خیلی با مدرس های متفاوتی در مورد اموزش زبان به کودکان برای دخترم صحبت کردم و واقعا چیزی که بهم کمک کنه نمیگفتن ( دلیلش هم مشخصه)
  اما با خوندن این مطلب تعجب کردم
  همه چیز رو خیلی قشنگ توضیح دادین
  نمیدونم چطوری تشکر کنم ازتون

  1. سلام خوشحالم که دوست داشتید
   خواهش میکنم
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا