آمادگی برای تافل از صفر تا صد | انگلیشدان
مقالات

آمادگی برای تافل

آزمون های آزمایشی تافل

آمادگی برای تافل یک فرایند نسبتا طولانی و مستمر است که نیاز به تلاش و پشتکار مناسبی دارد. در ادامه انگلیشدان مراحلی که برای آمادگی در آزمون تافل لازم است را برای شما توضیح می دهد. دقت داشته باشید هر چقدر درست تر و پر بازده تر آموزش ببینید و تمرین کنید، مدت زمان آمادگی شما کمتر و پروسه آن بسیار آسان تر خواهد شد.

  1. مطالعه در مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی: مهمترین گام آمادگی برای آزمون تافل، آشنایی با چهار مهارت زبانی یعنی شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن است. برای مطالعه هر کدام از این مهارت‌ها باید به مرجع‌های مناسبی مراجعه کرده و در ابتدا با مفاهیم اساسی هر کدام آشنا شوید.
  2. آشنایی با فرمت آزمون: آشنایی با فرمت آزمون تافل و قواعد آن بسیار مهم است. برای این منظور می‌توانید از منابع مختلفی مانند کتاب‌ها و منابع آنلاین استفاده کنید.
  3. تمرین مهارت‌های زبانی: تمرین برای بهبود مهارت‌های زبانی بسیار مهم است. شما می‌توانید با گوش دادن به پادکست‌های انگلیسی، تمرین مکالمه با دوستان انگلیسی‌زبان، خواندن کتاب‌های انگلیسی و نوشتن متون انگلیسی، مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید.
  4. حضور در کلاس‌های تافل: حضور در کلاس‌های آموزش و آمادگی آزمون تافل برای شما بسیار مفید است. در این کلاس‌ها شما با سطح مهارت‌های زبانی خود آشنا می‌شوید و می‌توانید با دیگران و زیر نظر یک استاد زبان تمرین کنید.

مدت زمان لازم آمادگی برای تافل

مدت زمان لازم برای آمادگی تافل بستگی به سطح شما در زبان انگلیسی، تجربه قبلی شما در آزمون‌های استاندارد و میزان تمرین و تلاش شما دارد. اما به طور کلی برای آمادگی تافل می‌توانید به صورت روزانه یا هفتگی به مدت ۲ تا ۸ ماه وقت بگذارید. در این مدت باید به تمامی مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی یعنی مهارت شنیداری، مهارت گفتاری، مهارت خواندن و مهارت نوشتن، توجه کنید و با فرمت آزمون تافل آشنا شوید. همچنین باید تمرین‌های بسیاری را انجام داده و به تصحیح و اصلاح خطاهای خود توجه کنید تا با اعتماد بنفس بیشتری به آزمون تافل بروید!

در این مدت می‌توانید از منابع مختلفی مانند کتاب‌های آموزشی، کلاس‌های آنلاین و حضوری، نرم‌افزارهای آموزشی، ویدئوهای آموزشی و تمرین‌های آزمون‌های قبلی تافل استفاده کنید. به همین روش می‌توانید برنامه‌ی مناسبی را برای آمادگی به تافل تهیه کنید و از تمامی منابع موجود بهره ببرید.

برای گرفتن تافل چند ترم باید گذراند؟

تعیین سطح زبان انگلیسی

برای گرفتن تافل می توانید در دوره‌های آموزشی آمادگی برای تافل به صورت حضوری یا آنلاین ثبت نام کنید. بسته به سطح زبانی شما و هدفتان در آزمون تافل، یعنی نمره ای که به آن نیاز دارید، می‌توانید از دوره‌های مختلفی استفاده کنید. به طور کلی دوره‌های آموزشی تافل معمولاً در چند سطح مختلف مانند مقدماتی، متوسط و پیشرفته، متناسب با سطح اولیه و هدف شما ارائه می‌شوند.

اگر قصد دارید به صورت خودآموز به آمادگی برای آزمون تافل بپردازید می‌توانید از منابع آموزشی مختلف مانند کتاب‌های آموزشی، نرم‌افزارهای آموزشی، ویدئوهای آموزشی و تمرین‌های آزمون‌ تافل قبلی استفاده کنید. در این صورت شاید نیاز به گذراندن دوره های آموزشی خاصی نباشد و می‌توانید با مطالعه و تمرین مستمر، آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون تافل پیدا کنید.

گرفتن تافل چقدر طول می کشد؟

آموزش و آمادگی برای آزمون تافل می‌تواند طولانی و متفاوت باشد و به عوامل مختلفی مانند سطح زبانی شما، زمان مطالعه، روش های یادگیری شما و هدف شما بستگی دارد. ما به طور دقیق، زمان مورد نیاز برای یادگیری زبان انگلیسی که پایه و اساس شرکت در هر آزمونی مانند تافل یا آیلتس هست را، در مقاله مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی در وبسایت انگلیشدان توضیح داده ایم. اما برای تخمین میزان زمان مطالعه مورد نیاز برای آمادگی به طور کلی می‌توان گفت که برای رسیدن به سطحی که برای قبولی در آزمون تافل لازم است باید حداقل ۲ تا ۸ ماه وقت صرف کنید.

همچنین برای شرکت در آزمون تافل شما باید زمانی را برای ثبت نام و آمادگی در نظر بگیرید. ثبت نام در آزمون تافل اینترنتی (IBT) در بسیاری از کشورها تقریباً طی ۲ الی ۴ هفته انجام می‌شود و معمولاً زمان برگزاری آزمون به صورت دوره‌ای در سراسر سال در نظر گرفته می‌شود.

زمان برگزاری آزمون تافل در کشورهای مختلف ممکن است متفاوت باشد و از چندین بار در هفته تا چندین بار در ماه متغیر است. برای مثال در برخی کشورها مانند ایران آزمون تافل در سال ۲۰۲۳ میلادی به صورت آنلاین، برگزار می‌شود و شما احتمالا می‌توانید در هر روز از هفته ثبت نام کنید.

در کل، زمان لازم برای گرفتن تافل بستگی به سطح شما، زمان و تعهدی که برای مطالعه و آمادگی در نظر می‌گیرید و زمان برگزاری آزمون در کشور شما دارد. با توجه به این موارد بهتر است برای گرفتن تافل برنامه‌ریزی کنید.

هزینه گرفتن مدرک تافل چقدر است؟

هزینه گرفتن مدرک تافل

هزینه گرفتن مدرک تافل در ایران به شدت به شرایط مختلفی مانند شهر، مرکز آزمون، تاریخ آزمون، سطح آموزشی و … بستگی دارد. همچنین هزینه‌ها در دوره‌های زمانی مختلف تغییر می کنند.

به طور کلی، هزینه ثبت‌نام برای آزمون تافل در ایران حدود ۲۴۵ دلار است. این هزینه فقط هزینه ثبت‌نام بوده و هزینه‌های دیگری مانند مراجعه به مرکز آزمون، خرید کتاب‌ها و منابع آموزشی و … اضافه خواهند شد.

لازم به ذکر است که این هزینه‌ها ممکن است با توجه به شرایط مختلف و تغییرات قیمت‌ها، تغییر کنند. بهتر است قبل از ثبت‌نام در آزمون تافل، هزینه‌های جدید را از سایت رسمی آزمون تافل در ایران یا از مراجع ذی‌صلاح دریافت کنید.

کتاب های لازم برای گرفتن مدرک تافل

برای گرفتن مدرک تافل (TOEFL) باید از منابع و کتاب‌های مختلفی استفاده کنید که شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. کتاب “Official Guide to the TOEFL Test” انتشارات: ETS این کتاب محصول رسمی ETS است و برای تمرین کردن برای تافل بسیار مفید است. این کتاب شامل چندین مدل تست است که می‌توانید از آنها برای آمادگی خود استفاده کنید.
  2. کتاب “Barron’s TOEFL iBT” : این کتاب حاوی تمرینات متنوعی از جمله شنیدار، خواندن و نوشتن است. همچنین این کتاب برای تقویت دایره لغات و گرامر نیز بسیار مفید است.
  3. کتاب “TOEFL IBT Prep Plus 2021-2022” : این کتاب برای آن دسته از داوطلبانی که به دنبال راهکارهایی برای افزایش نمره‌ی تافل هستند بسیار مفید است. این کتاب شامل تمرینات و تست‌های مشابه با تافل است که به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را بهترین حد برسانید.
  4. کتاب “۴۰۰ Must-Have Words for the TOEFL” : این کتاب برای افرادی که دایره لغات کافی برای تافل را ندارند، بسیار مفید است. این کتاب شامل ۴۰۰ لغت کلیدی است که برای تافل بسیار مهم هستند.

علاوه بر این می‌توانید از منابع آنلاینی مانند وب‌سایت ETS و نرم‌افزارهای مختلفی نیز برای تمرین استفاده کنید. همچنین، دوره‌های آموزشی آنلاین نیز می‌توانند به شما در گرفتن مدرک تافل کمک کنند.

نمونه آزمون برای تعیین سطح آزمون تافل

هزینه گرفتن مدرک تافل

یکی از بهترین نمونه‌های آزمون برای تعیین سطح آزمون تافل، آزمون آزمایشی رایگان تافل اینترنتی است که توسط ETS (مؤسسه خدمات آموزشی) ارائه می‌شود. این آزمون اینترنتی به شما کمک می‌کند تا با سوالات و موضوعات مشابه آزمون تافل سطح زبان خود را تعیین کنید. این آزمون رایگان است و بر روی وبسایت ETS قابل دسترسی است.

همچنین منابع دیگری نیز برای تعیین سطح آزمون تافل وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از منابع آزمون های آزمایشی تافل استفاده کنید که در کتابخانه ها و کتابفروشی ها موجود است. همچنین، برخی وبسایت ها و برنامه های آموزشی نیز امکان تعیین سطح زبان عمومی شما را به وسیله آزمون ها و سوالات فراهم می‌کنند. برای اطلاع از سطح دانش زبان خود می توانید از آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی به صورت رایگان و با دقت بسیار بالا استفاده کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا