آموزش زبان انگلیسی با فیلم از صفر تا صد -
مقالات

آموزش زبان انگلیسی با فیلم از صفر تا صد

آیا یادگیری زبان انگلیسی با فیلم امکان‌پذیر است؟! جواب آن بله است! آموزش زبان با فیلم امکان‌پذیر و البته بسیار موثر است. اما مراحل اصولی آن چیست؟!

امروز می‌خواهیم در این مقاله به تمامی این سوالات و سوالات دیگر شما در این زمینه پاسخ دهیم و مسیر یادگیری زبان با فیلم را به طور کامل برایتان مشخص کنیم. هم‌چنین در مورد چگونگی انتخاب بهترین فیلم آموزش زبان انگلیسی صحبت خواهیم کرد. از همین رو به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم این مقاله تا انتها بخوانید و نکات ذکر شده در آن را برای آموزش زبان انگلیسی خودتان و دوستانتان به کار بگیرید.

چرا آموزش زبان انگلیسی با فیلم محبوب و پرطرفدار است؟

در ابتدا بهتر است به مزایایی اشاره کنیم که باعث شده است یادگیری با فیلم راهی آسان و البته موثر شناخته شود.
شاید بتوان گفت که مهم‌ترین عامل،‌ جذابیت و لذت‌‌بخش بودن تماشای فیلم و سریال است؛ یعنی زبان‌آموزان به‌ جای آن که بخواهند ساعت‌ ها با کتاب‌های مختلف سروکله بزنند، با یادگیری زبان با فیلم هم از زمان خود استفاده‌ی مفیدی کرده‌اند و هم مطالب جدیدی یاد گرفته‌‌اند.

دومین عاملی که باعث شده‌ تا آموزش زبان با فیلم یک روش موفق و نتیجه‌بخش شناخته شود این است که در فیلم و سریال شما با انگلیسی واقعی سروکار دارید؛ یعنی دقیقاً همان چیزی که افرادی که زبان مادریشان انگلیسی است، استفاده می‌کنند نه صرفاً فرمول‌ها و ساختارهای گرامری که در کتاب‌ها نوشته‌شده است.

آموزش زبان انگلیسی با فیلم

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که فیلم آموزش زبان انگلیسی از صفر تا سطوح پیشرفته موجود است و این به این معناست که شما زبان‌آموز هر سطحی که باشید می‌توانید از این طریق زبان انگلیسی را بیاموزید. هم‌چنین تنوع فیلم‌ها آن‌قدر زیاد است که زبان‌آموزان در تمامی سنین از کودکان و نوجوانان گرفته تا بزرگسالان می‌توانند مناسب با سن خود فیلم آموزش زبان را انتخاب کنند.

گذشته از گروه‌های سنی مختلف، موضوعات و تم‌های فیلم با زیرنویس انگلیسی برای تقویت زبان آن قدر متنوع است که نظر هر شخص با هر نوع سلیقه‌ای را جلب می‌کند.

یادگیری زبان با فیلم تا چه حد امکان‌پذیر است؟!

برخی از افراد فکر می‌کنند که با فیلم آموزش زبان، فقط می‌توانند دایره لغات خود را افزایش دهند.

اما باید بدانید که این‌طور نیست؛ درحقیقت یادگیری زبان انگلیسی با فیلم یک پکیج کاملی است که شما می‌توانید از طریق آن چیزهای بی‌شماری را یاد بگیرید. به عبارت دیگر شما با دانلود رایگان فیلم آموزش زبان انگلیسی مبتدی تا پیشرفته صدها نکته برای یادگیری در دست خواهید داشت.

با تماشا کردن فیلم در وهله اول با فرهنگ آن کشور آشنا می‌شوید و این خود موضوعی مهم در بحث یادگیری زبان است.
گذشته از آن، لهجه‌ی مناسب داشتن و مهم‌تر از آن داشتن تلفظ صحیح یکی از پوئن‌های مثبت زبان‌آموزان به ‌خصوص به‌هنگام مکالمه به شمار می‌آید که با مشاهده فیلم به خوبی تقویت می‌شود.

هم چنین یادگیری اصطلاحات کاربردی همیشه یکی از معضل های زبان‌آموزان بوده است؛ اما با تماشا کردن فیلم و سریال برای یادگیری زبان، بسیار آسان‌تر شده است. چرا که زبان آموزان مجبور به حفظ کردن اصطلاح نیستند و استفاده‌ی درست آن را در موقعیت مناسب یاد میگیرند و احتمال فراموش کردن آن بسیار کمتر خواهد شد.

اگر فیلم یا سریال مورد نظر شما زیرنویس نداشت، می‌توانید از اینجا وارد سایت زیرنویس انگلیسی سریال های خارجی شوید.

در نهایت شاید باورش برایتان سخت باشد اما باید بدانید که از طریق آموزش زبان با فیلم و به طور کاملا غیر مستقیم، حتی گرامر و ساختار های دستوری را نیز یاد میگیرید و دیگر مجبور نیستید ساعت ها به حفظ کردن فرمول های گرامری و نوشتن تمرینات مربوط به آن بپردازید.

مرتبط بخوانید: یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ | موزیک گوش دهید، لذت ببرید و زبان یاد بگیرید!

اگر در سطوح مبتدی قرار دارید به شما پیشنهاد میکنیم تا در ابتدا از فیلم آموزش زبان انگلیسی با زیرنویس استفاده کنید.

مراحل یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

اگر تا به این‌جای مقاله را همراه ما بوده‌اید متوجه شدید که آموزش زبان انگلیسی با فیلم می‌تواند انتخاب بسیار مناسب و جذابی برای شما باشد. اما باید بدانید که چنین آموزشی باید مراحل خاصی را طی کند تا بتواند برای شما مفید و موثر واقع شود.

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

اولین قدم برای انتخاب یک فیلم مناسب این است که فیلمی را انتخاب کنیم که مطابق با سلیقه شخصی‌مان باشد؛ در غیر اینصورت احتمالاً بعد از مشاهده کردن دقایق ابتدایی، کسل می ‌شویم و از تماشای ادامه آن منصرف می‌شویم.

یادتان باشد که یادگیری انگلیسی با فیلم همواره باید شما را به سمت تماشا کردن فیلم های بیشتر و به طبع یادگیری زبان انگلیسی سوق دهد. پس در انتخاب فیلم به سلیقه‌ی خود توجه کافی را داشته باشید و اگر مثلا به ژانر اکشن علاقه‌مند هستید، در ابتدا به سراغ فیلم های رمانتیک نروید!

موضوع مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که در ابتدا هر فیلمی که انتخاب کردید یک‌ بار به‌طور کامل آن را تا انتها ببینید. اگر سطح‌تان واقعاً مبتدی است می‌توانید این فیلم را با زیرنویس فارسی تماشا کنید؛ اما اگر سطح زبان انگلیسی شما متوسط و یا بالاتر است توصیه می‌کنیم فیلم را بدون زیرنویس تماشا کنید.

حال که یک‌ بار فیلم را تا انتها تماشا کرده‌اید و از موضوع آن کاملاً باخبر هستید می‌توانید با خیال راحت برای بار دوم بخشی از آن را به‌دلخواه خود انتخاب کنید (این بخش می‌تواند حدود ده الی پانزده دقیقه باشد) و بر روی آن تمرکز کنید.

در اینجا می‌توانید از زیرنویس انگلیسی آن استفاده کرده تا متوجه تمام نکات آن بشوید و اگر اصطلاح، لغت یا ساختار جدیدی در آن وجود دارد، یادداشت کنید.

حتی می‌توانید پس از هر جمله فیلم را قطع کنید و از تکنیک سایه استفاده کنید. (در مقاله تقویت listening، به طور کامل به توضیح تکنیک سایه پرداختیم که هم برای تقویت اسپیکینگ و هم لیسنینگ، به شدت مفید است.)

و در اخر هم بعد از گذشت چند روز می‌توانید همان بخش از فیلم را بدون زیرنویس نگاه کنید، خواهید دید که این بار بیش از هشتاد درصد فیلم را به راحتی متوجه می‌شوید.

معرفی فیلم آموزش زبان انگلیسی از صفر و سریال‌ها

به‌طور کلی آموزش انگلیسی با فیلم را می‌توان از طریق فیلم‌هایی که صرفاً آموزشی هستند انجام داد. این فیلم ها به‌ جهت آموزش مطلب خاصی تهیه شده‌اند و در مقایسه با گروه دیگری از فیلم‌ها که آموزشی نیستند، نظر مخاطب را جلب نمی‌کنند.

فیلم‌هایی که صرفاً برای لذت بردن، وقت گذراندن و یا بیان یک داستان هستند و یا فیلم‌های علمی و یا تخیلی، انگیزه‌ی بسیار بیشتری به مخاطب خواهند داد.

احتمالا شما یادگیری زبان انگلیسی با سریال فرندز به گوشتان خورده است؛ این سریال تا حدی با هدف آموزش زبان انگلیسی ساخته شده‌ و البته به علت جذابیت بالا و کمدی بودن آن و در عین‌ حال، داشتن محتوایی بسیار کاربردی که از زبان انگلیسی روزانه نشات گرفته، مخاطبان بسیاری را در سراسر جهان به خود جذب کرد و پیشنهاد بسیاری از اساتید برای تقویت اسپیکینگ و لیسنینگ زبان انگلیسی می‌باشد و بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی شناخته شده است.

سریال های modern family و big bang theory از دیگر سریال های مناسب برای آموزش زبان انگلیسی با فیلم هستند.
همچنین سریال how I met your mother را نیز می‌توان بهترین سریال برای تقویت لیسنینگ دانست.

به طور کلی یادگیری زبان انگلیسی با فیلم برای افراد مبتدی بهتر است از طریق انیمیشن‌ها انجام شود. انیمیشن‌ها زبان ساده‌تری نسبت به دیگر فیلم ها دارند. the boss baby و despicable me را می‌توان از انیمیشن های مناسب برای آموزش زبان نام برد.

دانلود رایگان فیلم برای تقویت زبان انگلیسی

در بالا به برخی از انیمیشن‌ها و سریال‌های مناسب برای یادگیری زبان با فیلم اشاره کردیم.

و اما از فیلم‌هایی که می‌تواند در این زمنیه برای شما مفید باشد می‌ توان به twilight, king’s speech و wonder woman اشاره کرد.
در اینجا می‌توان وبسایت foumovies.se را برای دانلود رایگان فیلم برای تقویت زبان انگلیسی معرفی نمود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا