اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان که حتما باید بدانید!
مقالات

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان بیشتر از هر زمان دیگری است. دانش زبان انگلیسی را می توان از مهم ترین مهارت هایی دانست که لازمه تمامی افراد از اقشار مختلف جامعه است. اما آموزش زبان انگلیسی به کودکان از اهمیت بسیار بیشتری حتی نسبت به بزرگسالان برخوردار می باشد.

در این مقاله از انگلیشدان قصد داریم تا شما را با دلایل این موضوع به طور کامل آشنا کرده و انگیزه ای مجدد و دو چندان در شما و فرزندانتان برای یادگیری زبان انگلیسی ایجاد کنیم.

دوران کودکی بهترین سن برای یادگیری هر مهارتی است

از مهمترین دلایلی که اهمیت بالای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان و در سنین پایین را نشان میدهد، توانایی بسیار بالای بچه ها در یادگیری و جذب آموخته‌های جدید می باشد. به طور خلاصه باید بگوییم به دلیل نبود دغدغه ها و مشغله های ذهنی که معمولاً بزرگسالان با آن سر و کار دارند و همچنین قدرت بالای یادگیری در سنین کودکی، این زمان، زمانی طلایی برای یادگیری یک زبان جدید به خصوص زبان انگلیسی برای آنهاست.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

معمولاً در این زمان کودکان با صرف کمترین میزان وقت و انرژی می توانند دستاورد های زیادی را در یادگیری هر مهارت داشته باشند. پس چه خوب می شود که از این زمان برای یادگیری یک زبان خارجی استفاده شود.

افزایش سرعت یادگیری در سایر مهارتها

یکی دیگر از دلایلی که اهمیت آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را نشان می‌دهد این است که آنها را برای یادگیری سایر مهارت ها آماده تر می‌کند و می توانند با سرعت بیشتری سایر چیزها را بیاموزند. همچنین وقتی وارد مدرسه می‌شوند، مطالب و درس های جدید را در مقایسه با همکلاسی های خود بهتر درک می کنند.

در واقع یادگیری زبان انگلیسی برای آنها، فقط دانش زبان دوم نیست. بلکه آموخته هاییست که دیده وسیع‌تری به آن ها در رابطه با چگونگی دنیای اطرافشان می دهد. همچنین آنها را مشتاق می‌کند تا تمایل بیشتری برای یادگیری چیز های جدید داشته باشند چون فواید آن را حس کرده اند.

افزایش اعتماد به نفس کودکان

یکی از مهمترین دلایل اهمیت یادگیری زبان دوم از سنین کودکی، اعتماد به نفسی است که به کودکان تزریق میکند. البته این مورد را نمی توان فقط به کودکان نسبت داد؛ هر کدام از ما در هر سنی که باشیم با یادگیری مهارت های جدید، اعتماد به نفس بیشتری را در خودمان حس کنیم.

این موضوع در کودکان بسیار بیشتر از بزرگسالان بوده و اهمیت بیشتری دارد. پس علاوه بر کسب دانش مهم ترین زبان بین المللی، اعتماد به نفس کودک شما برای حضور فعالانه در گروه ها و فعالیت های دوستانه و کاری افزایش می یابد و از او فرد توانمند تری می سازد.

قدرت حافظه و یادگیری کودک افزایش می‌یابد

دانش زبان انگلیسی جزو مهارت هایی است که یادگیری آن، ارتباط مستقیمی با افزایش قدرت حافظه ما دارد. اینهم از یادگیری و به خاطر سپردن لغات، اصطلاحات و ساختار های گرامری زبان انگلیسی نشات می گیرد که مدام ذهن ما را در معرض تمرین قرار می دهد. این موضوع به خصوص در کودکان تا چند برابر افزایش می یابد که می تواند از مهم ترین فواید آموزش زبان انگلیسی به کودکان باشد.

از طرفی، بهبود قدرت حافظه قطعا می تواند ارتباط مستقیمی با یادگیری بهتر و پیشرفت سریع تر کودکان در سایر مهارت ها و جنبه های زندگی داشته باشد.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان با بازی ، قطعا از بهترین روش هایی است که نه تنها فرایند یادگیری را سریع و آسان می کند، بلکه در بهبود قدرت حافظه کودکان هم بسیار موثر است.

آینده شغلی بهتر برای کودکان را تضمین می کند

یکی دیگر از دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان، تاثیر مثبت بسیار زیادی است که می تواند روی آینده شغلی آنها داشته باشد. زبان انگلیسی نه تنها سومین زبان پر استفاده بین المللی در جهان است، بلکه مهمترین زبان در دنیای سیاست و اقتصاد به شمار می آید.

کودک شما در آینده چه بخواهد در کشور خود و چه در سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی و در شرکتهای مختلف مشغول به کار شود، نیاز به زبان انگلیسی خواهد داشت. حتی اگر با احتمال پایین، نیازی به این زبان در شغلی وجود نداشته باشد، داشتن توان مکالمه روان به زبان انگلیسی یک امتیاز مثبت در استخدام آنها محسوب می‌شود.

همچنین همانطور که قبلاً هم گفته شد، آموزش زبان انگلیسی به طور حرفه‌ای، کودک شما را یک سر و گردن از هم سن و سالانش بالاتر برده و می توان شاهد افزایش تمایل کودک برای یادگیری سایر دانش ها و مهارت ها بود؛ چون کودک طعم شیرین یادگیری و افزایش اعتماد به نفس را می چشد و مدام برای یادگیری چیز های بیشتر و جدید تر، تمایل نشان خواهد داد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا