آزمون تعیین سطح زبان برای مهاجرت به کانادا - انگلیشدان
مقالات

آزمون تعیین سطح زبان برای مهاجرت به کانادا

کدام آزمون های زبان برای مهاجرت به کانادا مناسب است؟

آزمون تعیین سطح زبان برای مهاجرت به کانادا برای تمام گروه هایی که میخواهند به این کشور مهاجرت کنند کاملا الزامی و ضروری است. اینکه برای  مهاجرت به کانادا در چه آزمونی باید شرکت کنید و یا چه نمره ای باید کسب کنید دو سوال بسیار فراگیر و مهم است که میخواهیم در این مقاله به آن بپردازیم. با انگلیشدان در ادامه با مقاله آزمون تعیین سطح زبان برای مهاجرت به کانادا همراه باشید.

آیلتس یا تافل یا سلپیپ برای مهاجرت به کانادا؟

برای مهاجرت به کانادا، باید حتما یکی از آزمون های معتبر زبان را با نمره ی مورد تقاضای کشور مقصد پاس کنید. در حال حاضر برای مهاجرت به کانادا دو ارائه دهنده آزمون مجاز در زبان انگلیسی وجود دارد، سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) و برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادا (CELPIP). تا پایان سال ۲۰۲۳، آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) نیز برای مهاجرت پذیرفته می شود. PTE یک آزمون انگلیسی جدید است که توسط پیرسون برای برآورده کردن الزامات مهارت زبان IRCC برای متقاضیان مهاجرت کانادا ایجاد شده است.

اگر می خواهید در آزمون زبان فرانسه کانادا شرکت کنید، باید در Test d’évaluation de français (TEF) شرکت کنید.

IRCC (اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا) تست به خصوصی ندارد. از آنجایی که نتایج هر سه آزمون ارزش یکسانی برای مهاجرت به کانادا دارند، می توانید در هر آزمونی که برای شما راحت تر است شرکت کنید. مهم نیست در کدام آزمون زبان شرکت می کنید، نتایج باید بین در دو سال (۲۴ ماه) باشد تا معتبر باشد.

در آزمون تعیین سطح زبان برای مهاجرت به کانادا (IELTS، CELPIP، PTE و TEF) مهارت های شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن شما مورد ارزیابی قرار میگیرد. شما همچنان میتوانید با شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیشدان به صورت تقریبی از سطح زبان خود مطلع شوید.

آزمون TEF کانادا

آیا میدانستید؟

کانادا یک کشور دو زبانه است، شما میتوانید در قبولی هر دو آزمون این کشور یعنی فرانسوی و انگلیسی شانس خود را برای اپلای بالاتر ببرید و راحت تر مهاجرت کنید. با این حال، برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت به کانادا، نیازی به دو زبانه بودن ندارید و یاد گرفتن یکی از آنها کافی است.

آزمون آیلتس برای مهاجرت

آیلتس (IELTS)

برای آزمون تعیین سطح زبان برای مهاجرت به کانادا آیلتس معروف ترین آزمون بین المللی مهارت های زبان انگلیسی است. آزمون آیلتس معمولا برای مهاجرت به کانادا بسیار مناسب است و توسط کشور کانادا نیز پذیرفته شده است. به جز کانادا این آزمون در اکثر کشور های دنیا مورد تایید است. آیلتس به دو دسته تقسیم میشود:

  •  General Test
  •   Academic Test

 برای مهاجرت به کانادا در بیشتر مواقع باید آیلتس General Test را بگذرانید که می توان گفت از تست آکادمیک کمی راحت تر است. نتایج آیلتس برای هر توانایی زبان نمره ای را ارائه می دهد تحت عنوان per skill، و علاوه بر این، یک نمره کلی که میانگین نتایج شما را در تمام توانایی های زبانی نشان می دهد تحت عنوان overall.آزمون سلپیپ کانادا

سلیپ (CELPIP)

CELPIP توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) طراحی شده است. برخلاف آیلتس که برای مهارت های بین المللی انگلیسی طراحی شده است، CELPIP برای انگلیسی که در کانادا صحبت میشود طراحی شده است. این آزمون شامل عناصر انگلیسی بریتانیایی و انگلیسی آمریکایی و همچنین لهجه های کانادایی است. دو نوع تست CELPIP وجود دارد

  • The General
  • The General LS

برای مهاجرت، باید در آزمون CELPIP – General شرکت کنید. در اصل، آزمون CELPIP فقط در کانادا گرفته میشد، اما اکنون با مراکز آزمایشی در امارات متحده عربی، جمهوری کره، سنگاپور، فیلیپین، هند، چین و ایالات متحده در سطح بین‌المللی گسترش یافته است.

آزمون PTE کانادا

PTE

آزمون انگلیسی پیرسون یا (PTE) یک آزمون انگلیسی جدید است که توسط پیرسون برای برآوردن شرایط مهارت زبان IRCC برای متقاضیان مهاجرت به کانادا ایجاد شده است. مانند سایر آزمون‌های زبان، PTE در چهار زمینه توانایی های شما را ارزیابی میکند. خواندن(Reading)، نوشتن(Writing)، گوش دادن(Listening) و صحبت کردن(Speaking). IRCC تا حدودا «اواخر سال ۲۰۲۳» به پذیرش نتایج مورد قبول آزمون PTE ادامه خواهد داد.

آزمون زبان فرانسوی کانادا

TEF

آزمون های گفته شده در بالا فقط برای زبان انگلیسی مناسبند ولی اگر میخواهید به جز آزمون انگلیسی در آزمون زبان فرانسوی این کشور نیز شرکت کنید، باید آزمون TEF را انجام دهید. مثل آزمون های انگلیسی TEF نیز دو نوع است:

  •  TEF
  • TEFAQ

ما توصیه می کنیم که TEF را امتحان کنید. TEFAQ فقط برای مهاجرت به شهر کبک کانادا پذیرفته می شود، اما TEF هم توسط اداره مهاجرت کبک و هم توسط مهاجرت فدرال پذیرفته می شود.

آیا میدانستید؟

در اکتبر ۲۰۲۰، دولت کانادا برای کسانی که علاوه بر زبان انگلیسی، به زبان فرانسوی هم اشراف دارند امتیازات ویژه ای در نظر گرفت. اگر می‌خواهید پروسه مهاجرت برای شما آسان شود و یک سر و گردن از رقبای خود بالاتر باشید، کسب امتیاز خوب در یکی از آزمون‌های زبان فرانسه پذیرفته شده در کانادا می‌تواند به میزان قابل توجهی امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) شما را افزایش دهد.

 

حداقل نمره قبولی آیلتس

نمره قبولی آزمون تعیین سطح زبان برای مهاجرت به کانادا

به هر نحو و موضوعی که میخواهید مهاجرت کنید باید دارای حداقل الزامات زبان باشید. نمره قبولی آزمون تعیین سطح زبان برای مهاجرت به کانادا بسته به نوع آزمون شما متفاوت است. نمره ای که باید کسب کنید، به برنامه ای که برای آن درخواست می دهید بستگی دارد.

علاوه بر حداقل الزامات، بسیاری از برنامه ها بر روی سیستم های امتیازی نیز کار می کنند. امتیاز ممکن است برای مواردی مانند سن، تجربه کاری و تحصیلات، علاوه بر مهارت زبان، اعطا شود. بسته به مشخصات شما، نمره آزمون زبانی که برای واجد شرایط بودن به آن نیاز دارید، ممکن است متفاوت از حداقل شرایط باشد.

توصیه میکنیم در یادگیری زبان نهایت تلاش خود را بکنید و از روش های درست یادگیری بهره ببرید. اگر از نتایج خود راضی نیستید، می‌توانید مجدداً در این آزمون های تعیین سطح شرکت کنید تا آنها را بهبود ببخشید. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که این آزمون ها صرفا نوعی تست تعیین سطح هستند. حتی اگر به توانایی زبان انگلیسی یا فرانسه خود اطمینان دارید، باید با مطالعه و انجام تمرینات زبانی فراوان هر روز خود را آماده تر کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا