بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل! - انگلیشدان
مقالات

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل | معلم خودت باش!

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل و ترفندهای آنرا می‌خواهیم در این مقاله به شما عزیزان معرفی کنیم.

اگر نیاز به آموزش زبان انگلیسی در خانه دارید و حتی دوست یا آشنایی ندارید تا بتوانید با او زبان را تمرین کنید، اصلا نگران نباشید!

امروز به شما نشان می‌دهیم که چطور می‌توانید بدون حضور حتی یک دوست یا همراه علاقه‌مند به زبان، زبان انگلیسی را یاد بگیرید. در واقع برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه، حتی نیازی به خروج از منزل خود ندارید!

پیشنهاد ویژه: آموزش آنلاین زبان انگلیسی را، با نهایت کیفیت و با پشتیبانی تمام‌وقت بی‌نظیر، با انگلیشدان تجربه کنید!

به شما این اطمینان را می‌دهیم که اگر به توصیه های ما توجه کرده و مقداری صبر و تلاش را نیز چاشنی کار خود کنید، بی‌شک موفق خواهید شد.

یادگیری همزمان، بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل است!

هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی مهارت‌ گفتاری، شنیداری، نوشتاری و در نهایت خواندن یا ریدینگ از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به طور مستقیم و غیر مستقیم روی یکدیگر اثر می‌گذارند و باید به طور همزمان تقویت شوند.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

اما گاهی از اوقات پیش می‌آید که زبان آموزان تصور می کنند که ابتدا باید لیستی از لغات را یاد بگیرند و سپس بخش‌هایی از گرامر را مطالعه کنند و هنگامی‌که به سطح مطلوبی از این دو رسیدند، به تقویت مهارت‌های اصلی مثلاً تقویت اسپیکینگ بپردازند! این روش کاملاً غلط است.

پس یادگیری زبان انگلیسی را با میدان جنگ اشتباه نگیرید! شما قرار نیست که ابتدا خود را با کوله باری از لغات و گرامرهای انگلیسی مجهز کرده و سپس به جنگ یادگیری زبان بروید!

پیشنهاد ویژه: آموزش خصوصی زبان را توسط بهترین اساتید زبان، در کلاس آنلاین و یا در منزل خود تجربه کنید و طعم یادگیری انگلیسی واقعی را بچشید!

برای آموزش زبان انگلیسی در خانه، مهارت های مختلف را در کنار یکدیگر توسعه داده و البته یادتان باشد که از اشتباه کردن نترسد. این بسیار مهم است.

مثلا چند لغت جدید یاد بگیرید، سپس تمرینات لیسنینگ را انجام دهید. به شما قول میدهم حداقل یک مورد از آن لغات رو خواهید شنید و برایتان مرور می‌شود. در واقع تمرین لیسنینگ خود نوعی تمرین یادگیری لغت نیز هست.

سپس می‌توانید سراغ تمرینات مکالمه انگلیسی بروید. مجددا به شما قول میدهم حداقل یکبار برایتان نیاز می‌شود تا از لغات جدید که یاد گرفته‌اید و یا از چیزی که در لیسنینگ شنیده‌اید در مکالمه خود استفاده کنید.

این روش فقط یک مثال فرضی بود. هدف این بود تا به شما نشان دهیم چطور تمرین کردن روی بخش های مختلف با یکدیگر در ارتباط است. پس مجهز شدن را کلا فراموش کنید و همواره از آنچه آموخته‌اید استفاده کنید.

حال که دانستیم برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه باید همه مهارت‌های اصلی زبان انگلیسی را در نظر بگیریم و به تقویت آن‌ها بپردازیم وقت آنست که بدانیم چطور با صرف کمترین زمان می‌توانیم دو و یا حتی سه مهارت را در کنار یکدیگر تقویت کنیم.

به عنوان مثالی دیگر، شما می‌توانید یک داستان یا یک متن کوتاهی را با صدای بلند برای خودتان بخوانید. از این طریق هم با لغات انگلیسی جدیدی آشنا می‌شوید و هم کاربرد درست قواعد گرامری را درک می‌کنید. هم چنین بلند خواندن متن مورد نظر به شما این اجازه را می‌دهد که به نقطه ضعف‌های خود به هنگام تلفظ برخی از لغات پی ببرید.

و اما مرحله بعد که تاثیر شگفت انگیزی بر تقویت مکالمه انگلیسی شما خواهد گذاشت، این است که سعی کنید خلاصه‌ای از آنچه را که خوانده‌اید برای خودتان بیان کنید؛ بهتر است به هنگام این کار صدای خود را ضبط کنید و سپس به صدای خود گوش دهید.

اگر نمی‌دانید هدف ما از اینکه به شما می‌گوییم صدای خود را ضبط کنید چیست، به هیچ عنوان مطالعه مقاله تقویت مکالمه زبان انگلیسی انگلیشدان را از دست ندهید.

آموزش زبان انگلیسی در خانه با کتاب های خود آموز

اگر به دنبال بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل هستید، باید به شما بگویم که انتخاب کتاب‌های خود آموز یا همان self-study books می‌تواند به تقویت زبان انگلیسی شما در همه مهارت‌های زبان انگلیسی کمک قابل توجهی بکند.

بالا تر ذکر کردیم که سعی کنید از تمام مهارت‌ها در کنار یکدیگر برای پیشرفت هرچه سریع‌تر خود استفاده کنید؛ به منظور این کار شما نیاز دارید تا از برخی از کتاب‌های موجود در بازار که سطح بندی شده هستند و بر روی موضوعات مختلف تمرکز می کنند استفاده کنید.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه با مطالعه کتاب

در ادامه‌ی این مطلب به معرفی چند تا از بهترین کتاب‌های مناسب برای آموزش زبان انگلیسی در خانه می‌پردازیم.

یادگیری گرامر زبان انگلیسی در خانه با مجموعه کتاب‌های Betty Azar

این مجموعه سه جلدی شامل کتاب قرمز basic English grammar برای زبان آموزان با سطح مبتدی، ‌کتاب مشکی fundamentals of English grammar برای زبان آموزان با سطح متوسط و در نهایت کتاب آبی رنگ به اسم understanding and using English grammar برای زبان آموزان با سطح پیشرفته و حتی افرادی که قصد شرکت در آزمون‌ آیلتس و تافل را دارند، مناسب است.

این مجموعه کتاب محبوب در کنار تمرکز بر یادگیری گرامر زبان انگلیسی، شامل تمرینات کاربردی برای تقویت هر چهار مهارت speaking, listening, reading , writing می باشد. به جرات می‌توان گفت این مجموعه کتاب‌ها، ساده ترین راه برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی در منزل است.

مرتبط بخوانید: نحوه یادگیری گرامر زبان انگلیسی به طور صحیح و کاربردی را از اینجا بخوانید!

یادگیری لغات انگلیسی در خانه با مجموعه کتاب‌های oxford word skills

مجموعه کتاب‌های oxford word skills را می‌توان یکی از بهترین منابع یادگیری لغات انگلیسی در خانه معرفی کرد. کتاب زرد رنگ این مجموعه مخصوص زبان آموزان مبتدی، کتاب نارنجی رنگ برای زبان آموزان متوسطه و کتاب قرمز رنگ مختص زبان آموزان سطح پیشرفته می باشد.

هرکدام از این کتاب‌ها حدودا از هشتاد درس تشکیل شده و یکی از دلایل محبوبیت کتاب‌های مذکور این است که هر درس تمرکز بر یک موضوع رایج در زندگی روزمره دارد.

تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی در خانه با مجموعه کتاب های tune in

این مجموعه سه جلدی برای گروه سنی بزرگسالان و به منظور تقویت مهارت شنیداری و یا همان لیسنینگ طراحی شده‌است.

می‌توان این کتاب‌ها را یکی از بهترین منابع تقویت لیسنیگ زبان انگلیسی دانست. کتابهای tune in برای زبان آموزانی است که می‌خواهند درباره‌ی موضوعات مختلف یاد بگیرند چطور باید نظر موافق یا مخالف خود را بیان کنند و درک خود را نسبت به موضوعات مختلف بسنجند، مناسب است‌.

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم و سریال

تماشای فیلم و سریال از یکی از الزامات یادگیری زبان انگلیسی در خانه است. قطعاً با دیدن یک فیلم یا قسمتی از یک سریال شما با لغات جدیدی که پیش از این آن‌ها را بلد نبوده اید، مواجه می شوید؛ بنابراین می توانید دامنه لغات انگلیسی خود را از این طریق افزایش دهید.

آموزش زبان انگلیسی در خانه با فیلم و سریال

ممکن است در آن فیلم بسیاری از واژگان و لغات انگلیسی که قبلاً آن‌ها را مطالعه کرده بودید و در حال حاضر فراموش کرده‌اید، وجود داشته باشد و از این طریق می‌توانید آن‌ها را مرور کنید.

در واقع تماشا کردن فیلم و سریال، یک پکیج عالی برای آموزش زبان انگلیسی در خانه محسوب می‌شود!

حتی تماشا کردن فیلم به یادگیری گرامر زبان انگلیسی شما هم کمک بسیار زیادی خواهد کرد؛ چرا که بر خلاف کتاب‌ها که فقط به بیان قواعد دستوری گرامر می‌پردازند، شما در فیلم با کاربرد واقعی آن‌ها آشنا می‌شوید.

می‌توان گفت که استفاده درست از قواعد گرامر زبان انگلیسی بسیار مهم‌تر از دانستن فرمول‌های آن‌ است.

مرتبط بخوانید: تمام آنچه برای تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی به آن نیاز دارید!

هر فیلمی که تماشا کنید پر است از مکالمه‌های واقعی و روزمره بین بازیگران مختلف؛ درنتیجه شما با تماشا کردن فیلم به بهترین شکل ممکن می‌توانید به تقویت مکالمه زبان انگلیسی در منزل بپردازید.

جدای از این‌ها تماشا کردن فیلم، حتی با زیرنویس هم می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. به خصوص برای افراد با سطوح مبتدی که شاید نحوه نوشتاری و تلفظ تعداد لغات بسیاری را بلد نباشند.

و البته تقویت مهارت لیسنینگ انگلیسی از طریق فیلم و سریال بسیار انتخاب مناسبی است؛ چراکه گاهی اوقات تنها گوش کردن به پادکست‌ها می تواند برای زبان‌آموزان کسل‌کننده باشد اما دنبال کردن فیلم و سریال با موضوع مورد علاقه شما جذابیت بیشتری برایتان خواهد داشت.

نکته مهم دیگری که باید به هنگام یادگیری زبان انگلیسی با فیلم و سریال در نظر داشته باشید این است که قرار نیست شما متوجه صد درصد مکالمات فیلم بشوید و اصلا نباید همه آنچه را که می گویند، از پیش بلد باشید‌.

اگر چنین بود دیگر هدفتان از تماشا کردن فیلم یادگیری زبان انگلیسی نبود و فقط برای لذت بردن آن را تماشا می‌کردید. درست مثل زمانی که فیلم یا سریالی را به زبان مادری خودتان تماشا می‌کنید!

یادگیری زبان انگلیسی در خانه با استفاده از اپلیکیشن ها و وبسایت های آموزش زبان

امروزه بسیاری از افراد برای آموزش زبان انگلیسی در خانه از اپلیکیشن ‌های یادگیری زبان استفاده می کنند. یکی از دلایل اصلی آن هم این است که می‌توانند این برنامه ها را به‌ راحتی بر روی گوشی همراه خود نصب کنند و در هر زمان و هرجا از آن استفاده کنند.

از طرف دیگر اخیرا فضای اپلیکیشن‌های یادگیری زبان با ارائه دادن تمرین‌ها به اشکال مختلف، یادگیری زبان انگلیسی را برای زبان آموزان جذاب‌تر کرده است.
در ادامه این مطلب، به معرفی چند تا بهترین از اپلیکیشن‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه می‌پردازیم.

اپلیکیشن روزتا استون

یکی از ابزارهای عالی برای آموزش زبان انگلیسی در خانه، اپلیکیشن Rosetta Stone می باشد.

شما از طریق این برنامه می‌توانید زبان انگلیسی را به صورت صوتی و تصویری یاد بگیرید. یکی از ویژگی‌ های مثبت این برنامه آموزش تک زبانه است؛ بدان معنا که برای یادگیری زبان جدید از زبان مادری خود کمک نمی‌گیرید و مسیر یادگیری تنها تمرکز بر زبان مقصد به طور مثال زبان انگلیسی است.

در بخش ‌هایی از این برنامه شما می‌توانید با تکرار کردن جملات و لغات انگلیسی، تلفظ خود را نیز چک کنید. همچنین در پایان هر بخش از شما آزمونی گرفته می‌شود و میزان پیشرفت شما مشخص خواهد شد.

مرتبط بخوانید: یادگیری زبان انگلیسی در خواب به طور کاملا کاربردی!

وبسایت British Council Learn English

علاوه بر اپلیکیشن‌ها، تعداد زیادی از وب سایت‌ها نیز می‌توانند برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه بسیار مفید باشند.

یکی از بهترین وب‌سایت های که امروز می‌خواهیم به شما معرفی کنیم وب‌سایت learnenglish.britishcouncil است. شما زبان ‌آموزان می‌توانید در این وب‌سایت با انواع و اقسام منابع مختلف صوتی و تصویری زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

برای همه‌ی مهارت های اصلی زبانی و برای سطوح مختلف تمرین‌ های مفید و جذابی در این وبسایت ارائه شده است. همچنین تمرین‌های جداگانه‌ای برای تقویت گرامر زبان انگلیسی و افزایش دایره لغات انگلیسی موجود است.

البته در قسمت زبان انگلیسی عمومی تعداد زیادی منابع متنوع مثل مجلات، بازی‌های مختلف و پادکست‌های زبان انگلیسی برای جذاب تر کردن مسیر یادگیری زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است. هم‌چنین توصیه می‌کنیم افرادی که به انگلیسی تجاری علاقه دارند و زبان آموزانی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند، از این وبسایت دیدن فرمایند.

امیدواریم از مطالعه مقاله روش‌های آموزش زبان انگلیسی در خانه لذت برده باشید و بتوانید از راهکارهای ذکرشده برای پیشرفت زبان انگلیسی خودتان استفاده کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

‫۷ دیدگاه ها

 1. واقعا میشه با این کارها در منزل زبان انگلیسی رو یادگرفت؟
  اگه بشه عاااالیه

  1. سلام
   بله حتما میشه شک نکنید. راهکار هارو پیش بگیرید تا اثرش رو ببینید

  1. سلام خیلی ممنونم
   امیدوارم مفید بوده باشه🙏🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا