آزمون آیلتس چیست؟ | هر آنچه باید بدانید - انگلیشدان
مقالات

آزمون آیلتس چیست؟ | هر آنچه باید بدانید + فایل صوتی

‌‌‌اگر نمی‌دانید آزمون آیلتس چیست، این نوشته و فایل صوتی را از دست ندهید.‌ ‌‌‌IELTS کوتاه شده‌ی عبارت International English Language Testing System بوده و در واقع آزمون آیلتس، یک امتحان بین المللی برای سنجش مهارت های زبانی شماست.

آزمون آیلتس به دو دسته‌ی آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک تقسیم بندی شده و هرکدام از آنها، هر چهار مهارت زبانی شما شامل مهارت گفتاری speaking، مهارت شنیداری listening، مهارت خواندن reading و مهارت نوشتن writing را مورد سنجش و ارزیابی دقیق قرار میدهند.‌

‌سیستم نمره دهی آزمون آیلتس در قالب دو دسته‌ی per skill یعنی نمره‌ی مربوط به هر کدام از چهار مهارت زبانی یاد شده و overall ینی نمره‌ی میانگین آنها و در بازه‌ی ۱ تا ۹ می‌باشد.‌

توجه داشته باشید برای بعضی موارد خاص مثلا پذیرش یکسری از دانشگاه ها، علاوه بر overall، نمره‌ی هر مهارت شما هم نباید از حد مشخصی به عنوان مثال نمره‌ی ۶ کمتر باشد.‌ یعنی برای هر کدام از آنها حداقلی تعریف می شود.

‌انتخاب نوع آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال هم با توجه به هدف انتخابی شما بوده و در فایل صوتی از وبسایت انگلیشدان، به طور کامل توضیح داده شده است. توجه داشته باشید که این دو آزمون فقط در مهارت های ریدینگ و رایتینگ متفاوت بوده و در مهارت های اسپیکینگ و لیسنیگ مشابه هم می‌باشند.

مرتبط بخوانید: تقویت رایتینگ انگلیسی از صفر تا صد!

زمان کل برگزاری آزمون آیلتس حدودا ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه بوده که جزئیات دقیق آن در فایل صوتی آورده شده است.  نکته‌ی بسیار مهمی که در اینجا می‌توان به آن اشاره نمود بحث هدف گذاری پیش از امتحان آیلتس می‌یاشد؛ یعنی فرد باید با توجه به سطح زبان انگلیسی جنرال (دانش عمومی زبان انگلیسی) خود و نمره ای که در آزمون آیلتس به آن نیاز دارد، برنامه ریزی نماید.

توجه نمائید مهم‌ترین و البته بلند ترین مرحله در مسیر آماده سازی برای آزمون آیلتس، توجه به دانش زبان جنرال و تقویت آن به گونه ای است که سطح دانش عمومی زبان انگلیسی فرد حداقل intermediate یا متوسط باشد. البته سطح متوسط در انگلیشدان، با سطح متوسط در سایر موسسات آموزش زبان انگلیسی، از زمین تا آسمان تفاوت دارد! در واقع می‌توان آنها را به ترتیب متوسط واقعی و متوسط موسسه‌ای نامگذاری نمود!

‌مجموعه‌ی آموزش زبان انگلیشدان جهت دستیابی هرچه سریع تر علاقه‌مندان به شرکت در آزمون آیلتس به نمره‌ی دلخواه خود، با برگزاری کلاس های پری آیلتس pre IELTS جهت تقویت دانش زبان انگلیسی جنرال زبان آموزان و با هدف گذاری های دقیق بر مبحث آزمون آیلتس اقدام نموده است.

به گونه ای که در دوره پری آیلتس ما، سطح زبان جنرال فرد به طرز چشمگیری و در کمترین زمان ممکن و به گونه ای تقویت می‌شود که فرد را آماده‌ی حضور در دوره آیلتس می‌نماید.‌ (منظور از دوره پری آیلتس، دوره‌ قبل از شرکت در دوره آمادگی امتحان آیلتس می‌باشد که سطح دانش عمومی زبان انگلیسی فرد را به میزان مورد نیاز، ارتقا می‌دهد.)

در این زمان، فرد با صرف کمترین میزان زمان و هزینه، دوره‌ آیلتس خود را با موفقیت پشت سر گذاشته و موفق به کسب نمره‌ی مطلوب خود در آزمون آیلتس خواهد شد. 

جزییات آزمون آیلتس به شرح زیر می‌باشد :

اسکیل لیسنیگ یا همان توان شنیداری انگلیسی شامل ۴۰ سوال بوده که فرد ۳۰ دقیقه جهت پاسخ به پرسش ها و ۱۰ دقیقه جهت انتقال انها به پاسخنامه مهلت دارد.

اسکیل ریدینگ یا همان توان خواندن انگلیسی شامل ۴۰ سوال بوده و فرد ۶۰ دقیقه جهت پاسخ گویی به سوالات زمان دارد.

اسکیل رایتینگ یا همان توان نوشتار انگلیسی در هر دو آزمون آیلتس جنرال و آزمون آیلتس اکادمیک، شامل دو تسک بوده که هر کدام به ترتیب ۲۰ و ۴۰ دقیقه مهلت پاسخ گویی دارند.

و در نهایت اسکیل اسپیکینگ یا همان توان مکالمه انگلیسی هم به مدت ۱۱ الی ۱۴ دقیقه بوده و مهارت گفتاری انگلیسی فرد با سه دسته مختلف از سوالات سنجیده خواهد شد.

برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر، حتما به فایل صوتی زیر گوش دهید.

آزمون آیلتس چیست

در پایان لازم به ذکر است که کسب نمره‌ی مطلوب در امتحان آیلتس آن غولی که عده ای از افراد در ذهن خود ساخته اند به هیچ عنوان نبوده و با برنامه ریزی های دقیق، به راحتی قبل دستیابی می‌باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

‫۱۲ دیدگاه ها

 1. دقیقا آیلتس یک غول وحشتناکی شده برای اکثر زبان آموزها
  اما اگر با کمک یک راهنما اصول استراتژی ها و تکنیک هارو یادبگیریم به راحتی میتونیم نمره دلخواه خودمون رو کسب کنیم😊
  توضیحات جامع و مفیدی بود متشکرم🌹🙏

 2. خیلی ممنون . خیلی کمک کرد برای درک بهتر آزمون و اینکه کلیاتی ازش بفهمم. دوستان پیشنهاد می کنم حتما گوش کنید.

  1. اطلاعات خیلی کاملی در رابطه با این آزمون در اختیارمون گذاشتین🙏
   سپاس گزارم ازتون🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا