برای یادگیری زبان چه کنیم؟ چگونه انگلیسی یاد بگیریم؟
مقالات

برای یادگیری زبان چه کنیم؟ نقشه راه یادگیری زبان انگلیسی!

برای یادگیری زبان چه کنیم؟ برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟ اگر این سوالات ذهن شما را هم درگیر کرده، پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را تا انتها بخوانید؛ چرا که اولاً پاسخ درست و دقیق سوالات خود را می گیرید و مهم‌ تر از آن از همین امروز گامی جدی برای رسیدن به هدف خود بر میدارید.

مرتبط بخوانید: بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل را به طور کامل بیاموزید!

اغلب مواقع شروع هر کاری برای ما کمی دشوار است؛ ورزش کردن، رانندگی، آشپزی و یا یادگیری زبان انگلیسی؛ فرقی نمی‌کند. اما اگر به محض این‌که تصمیم بگیریم کاری را شروع کنیم، خودمان را مصمم به ادامه مسیر کنیم و سپس در مورد آن مطالعه کنیم و از افراد متخصص در آن زمینه کمک بگیریم، به‌راحتی مسیر یادگیری را طی می‌کنیم.

این مشورت اولیه به ما کمک می‌کند که در مسیر صحیح قرار بگیریم و هرچه زودتر به هدف خود برسیم و از اتلاف وقت جلوگیری کنیم. درنتیجه با ما همراه باشید تا بفهمیم که باید چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم.

برای یادگیری زبان چه کنیم؟ سطح و هدف خود را مشخص کنید

اگر تا به‌ حال زبان انگلیسی را مطالعه نکرده و با آن آشنایی ندارید، که باید از سطح ابتدائی شروع به یادگیری کنید. اما اگر چنین نیست باید به‌ طور دقیق سطح زبان انگلیسی شما مشخص شود.

هدف از یادگیری زبان انگلیسی هم ممکن است برای هر شخص متفاوت باشد. این‌که دقیقا بدانیم چرا می‌خواهیم زبان یاد بگیریم، به ما کمک می‌کند که متوجه شویم برای یادگیری زبان چه کنیم.

قطعا مسیری که یک‌ فرد برای یادگیری زبان برای مهاجرت باید طی کند با شخصی که قصد شرکت در آمون آیلتس را دارد، تفاوت های چشم‌گیری دارد.

مرتبط بخوانید: چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

برای یادگیری زبان چه کنیم؟ نقشه راه یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید

اگر تا به‌ حال برای پرسیدن شرایط کلاس زبان آنلاین انگلیشدان با ما تماس گرفته باشید، متوجه شده‌اید که اولین سوالی که مشاوران ما از شما می‌پرسند این است که سطح فعلی شما در زبان انگلیسی چیست؟ هم‌چنین از شما می‌خواهند که هدفتان از یادگیری زبان را به ما بگویید. ما این سوال را از شما می‌پرسیم تا بتوانیم به‌ نحو احسن نقشه راه یادگیری زبان انگلیسی را به شما نشان دهیم.

نقشه راه یادگیری زبان انگلیسی مناسبی انتخاب کنید

همان‌طور که در بالا گفتیم، هدف هر کس از یادگیری زبان متفاوت است. علاوه بر آن شرایط افراد هم مثل هم نیست.

شاید بتوان گفت که هرکسی که میخواهد به این زبان صحبت کند باید برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی داشته باشد، اما برای هر شخصی این برنامه باید متناسب با خودش چیده شود.

برای مثال یک شخصی می‌توانند روزانه دو ساعت برای زبان انگلیسی وقت بگذارد درحالی‌ که فرد دیگری چنین زمانی را ندارد. ازهمین ‌رو به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در ابتدای مسیر مشخص کنید که می‌خواهید به‌ صورت خودخوان زبان انگلیسی را یاد بگیرید و یا این‌که در کلاس زبان شرکت کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر فردی مبتدی هستید حتما در کلاس زبان شرکت کنید. اما اگر تا حدودی با این زبان آشنا هستید می‌توانید با استفاده از منابع مناسب، دانش خودتان را گسترش دهید.

اگر تصمیم به شرکت در کلاس زبان انگلیسی گرفتید، پیشنهاد ما به شما این است که درباره‌ی انواع کلاس‌ها تحقیق و جستجو کنید و بهترین کلاس را که متناسب با اهداف خودتان است انتخاب کنید.

به طور مثال مزیت‌های کلاس‌های خصوصی زبان زیر نظر اساتید مجرب را نسبت به کلاس‌های گروهی بررسی کنید. چون افراد بسیاری هستند که سال‌ها در کلاس زبان گروهی شرکت کردند و در پایان با صرف زمان و هزینه‌های بسیار هم به نتایج مطلوب خود نمی‌رسند!

اگر در حال حاضر از این افراد بپرسید که از کجا یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم؟ بدون شک به شما کلاس‌های زبان با کیفیت‌تر را پیشنهاد می‌دهند.

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ روش‌های جذاب و آسان انتخاب کنید

سوال اکثر افراد این است که برای یادگیری زبان از کجا شروع کنیم؟

درست است که شروع هر کار بخش بسیار مهم آن است اما اگر نتوانیم آن را تا رسیدن به هدف ادامه دهیم چه فایده‌ای خواهد داشت؟

اما رمز این ادامه دار بودن و ثابت قدم ماندن در مسیر یادگیری چیست؟

از نظر ما اگر با هزاران روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی هم آشنا باشید اما آن روش‌ها برای شما جذاب و آسان نباشد، این ‌موضوع ادامه‌ای نخواهد داشت! جذاب بودن مسیر یادگیری به این معنی است که شما مسیری را برای یادگیری زبان پیدا کنید که از آن لذت هم ببرید.

اگر فردی هستید که به تماشای فیلم و سریال علاقه دارید، حتما فیلم ها باید بخشی از برنامه‌ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی شما باشد. اگر می‌خواهید بدانید روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی با فیلم چیست به شما پیشنهاد میکنیم مقاله آموزش زبان با فیلم انگلیشدان را مطالعه کنید.

و یا اگر به موسیقی علاقه داشته باشید و از ما بپرسید که برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم، قطعا به شما می‌ گوییم که مقاله‌ی یادگیری زبان با آهنگ انگلیشدان را به هیچ وجه از دست ندهید.

گفتیم که به غیر از جذاب بودن، این مسیر باید آسان هم باشد و دلیل آن هم کاملا واضح است. فرض کنید که تصمیم گرفته‌اید در کلاس زبان شرکت کنید و کلاسی را انتخاب کنید که فاصله زیادی با منزل شما دارد. طبیعی است که پس از مدت کوتاهی از این مسیر رفت و آمد و هدر رفتن زمان با ارزش خود خسته می‌شوید و حتی ممکن است زبان انگلیسی را هم کنار بگذارید.

اما حالا فرض کنید که کلاس آنلاین زبان انگلیسی را انتخاب کنید و در هر زمان و از هر جایی که باشید در کلاس خود بدون اتلاف وقت شرکت می‌کنید آن هم با لباس راحتی! آیا راهی از این ساده تر هم برای یادگیری زبان می شناسید؟ این یک مثال از آسان‌سازی مسیر یادگیری است.

برای یادگیری زبان چه کنیم؟ فقط روی یک موضوع تمرکز نکنید

گاهی اوقات زبان‌آموزان می‌گویند که ما پرسیده‌‌ایم برای یادگیری زبان از کجا شروع کنیم؟ به ما گفتند که ابتدا باید لیستی از لغات انگلیسی را حفظ کنید. برخی دیگر می‌گویند که این روش کاملاً غلط است و شما باید از یادگیری گرامر شروع کنید.

اما باید بدانید که هیچ کدام از این‌ها روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی نیست و بهترین راه این است که تلاش خود را بکنید همه‌چیز را کنار هم یاد بگیرید. این که شما با تمام قواعد و گرامر زبان انگلیسی آشنا باشید ولی لغتی بلد نباشید که بتوانید با استفاده از آن‌ها منظور خود را برسانید، چه سودی دارد؟

و یا فرض کنید که لیست بلند بالایی از لغات انگلیسی را به سختی حفظ کرده‌اید اما نمی دانید که چطور باید از آن ها در جملات خود استفاده کنید.

در پایان پیشنهاد ما به شما این است که اگر می‌خواهید بدانید چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم، بهتر است از انگلیسی واقعی موجود در پادکست‌ها و فیلم‌‌ها استفاده کنید و یک رابطه‌ی خوب بین میزان یادگیری لغات و گرامرها برقرار کنید و همزمان تمرینات مکالمه و شنیدار را هم انجام دهید.

حالا نه تنها می دانید که برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم، بلکه نکات مهمی در مورد ادامه این مسیر نیز آموخته اید. سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا