آموزش زبان انگلیسی در خواب به طور کاربردی! -
مقالات

آموزش زبان انگلیسی در خواب به طور کاربردی!

آموزش زبان انگلیسی در خواب ممکن است؟ امروز به شما پاسخ می دهیم! این سوالی است که اخیراً نظر افراد بسیاری را به خود جلب کرده است.

امروزه اهمیت یادگیری زبان انگلیسی تقریباً بر هیچ‌کس پوشیده نیست و از طرفی دیگر به دلیل مشغله‌های زندگی روزمره و دغدغه‌های متفاوتی که همه افراد با آن‌ها سروکار دارند، ممکن است در طی روز و زمانی که بیدار هستیم زمان کافی برای شرکت کردن در کلاس زبان را نداشته باشیم و یا حتی نتوانیم به طور خودخوان به مطالعه زبان انگلیسی بپردازیم.

آموزش زبان انگلیسی در خواب

از همین رو یادگیری زبان انگلیسی در خواب می‌تواند همچون دارویی برای عدم یادگیری زبان انگلیسی به خصوص برای افراد پرمشغله باشد!

پیشنهاد ویژه: آموزش زبان انگلیسی سریع و آسان را با انگلیشدان تجربه کنید!

اگر شما هم تا به حال درباره‌ی آموزش زبان انگلیسی در خواب چیزهایی شنیده‌ اید و می‌خواهید بدانید که آیا این موضوع صحت دارد یا خیر و یا این که اگر صحت دارد، به چه صورت ممکن است، توصیه می‌کنیم مقاله‌ی انگلیسی در خواب انگلیشدان را تا انتها بخوانید و از راهکار‌های ارائه شده جهت تقویت مهارت های زبان انگلیسی خود در خواب استفاده کنید!

انسان‌ها به طور عادی حدود یک‌ سوم زندگی خود را می خوابند. البته درست است که خوابیدن برای استراحت مغز و سلول‌های بدن امری ضروری و لازم است، اما شاید برخی این زمان را هدر رفته بدانند و بخواهند از آن استفاده‌ی مفید تری داشته باشند؛ به طور مثال بخواهند یادگیری انگلیسی در خواب را امتحان کنند.

آموزش زبان انگلیسی در خواب به چه صورت امکان‌پذیر است؟

تاکنون تحقیقات زیادی درباره‌ی آموزش زبان انگلیسی در خواب انجام شده است. طبق این تحقیقات فرض کنید که طی روز و زمانی که بیدار بوده اید، تعدادی لغات انگلیسی جدید را مطالعه کرده‌ اید؛ حال برای آنکه این لغات را در روزهای بعد راحت تر به یاد بیاورید می‌توانید یک فایل صوتی که مثلا شامل لغات مورد نظر باشد را به هنگام خواب گوش دهید! بهتر است که در این فایل علاوه بر تعریف لغات زبان انگلیسی، یک نمونه مثال هم آورده شده باشد. بهتر است این فایل را هنگامی که می‌خواهید به تخت خوابتان بروید از طریق یک هندزفری یا هدست برای خود پخش کنید.

دانشمندان معتقدند که مغز انسان به هنگام خوابیدن هم در حال پردازش اطلاعات است. هم چنین نمی‌توان مغز را فقط به دو حالت “بیداری و هوشیاری” و “خواب بودن و عدم هوشیاری” تقسیم بندی کرد؛ چرا که مغز انسان به هنگام خواب ممکن است بین این دو حالت نیز قرار گیرد و در آن زمان ها احتمال دارد آموزش زبان در خواب نیز تا حدی اتفاق بیفتد؛ در نتیجه اگر شب قبل لیست لغات را به هنگام خواب گوش داده باشید، انتظار می‌‌رود که روز بعد تعداد بیشتری از آن ها را به خاطر داشته باشید.

مرتبط بخوانید: آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی انگلیشدان، مبتکر سیستم آموزش زبان آنلاین بدون اتکا به کتاب و با تضمین کیفیت!

البته به یاد داشته باشید که یادگیری زبان در خواب فقط به مرور لغات محدود نشده و برخی از زبان‌آموزان از این روش برای تقویت مکالمه انگلیسی در خواب نیز استفاده می کنند! بدین صورت که یک فایل صوتی شامل مکالمات روزمره را به هنگام خواب برای خود پخش می‌کنند.

در ویدیوی زیر می‌توانید نمونه‌ هایی از مکالمات انگلیسی که صرفا بدین منظور تهیه شده را ببینید و از آن برای تقویت مکالمه و یا حتی برای تقویت تلفظ در خواب استفاده کنید. کافیست ویدیو زیر را پخش نموده و سپس بخوابید!

اگه دوست داری زبان انگلیسی رو خیلی سریع و راحت یاد بگیری،
همین حالا با ما تماس بگیر!

مرتبط بخوانید: آموزش زبان انگلیسی رایگان را تجربه کنید و لذت ببرید!

تا به این‌جا فهمیدیم که مرور لغات انگلیسی در خواب و یا تقویت مکالمه تا حدی امکان‌پذیر است. اما اگر سوالتان این بوده‌است که چگونه در خواب انگلیسی یاد بگیریم، باید بدانید که یادگیری مطالبی که کاملاً برای شما ناشناخته باشد و در هنگام بیداری اصلاً با آنها آشنایی نداشته باشید، در خواب تقریبا غیرممکن است.

اگرچه دانشمندان همچنان درحال تحقیق بر روی این موضوع هستند، اما آمار یا نتیجه‌ی دقیقی در دست نیست. به طور مثال شما نمی‌توانید گرامر انگلیسی را که تا به حال یاد نگرفته و درمورد آن مثالی هم نشنیده‌اید را به طور کامل در خواب یاد بگیرید!

در این جا به شما پیشنهاد میکنم که تا انتهای این مقاله را همراه ما باشید و با روش هایی که از آموزش انگلیسی در خواب بهتر هستند آشنا شوید!

پیشنهاد ویژه: آموزش زبان به کودکان با به روزترین و موثرترین روش‌ها را با انگلیشدان تجربه کنید!

یادگیری زبان انگلیسی پیش از خواب

برخی از افراد معتقدند که این آموزش زبان انگلیسی در خواب نیست که می‌تواند مؤثر واقع شود. بلکه یادگیری زمانی اتفاق می‌افتد که هنوز نیمه بیدار و تا حدودی هوشیار هستیم.

اجازه بدهید روشی را به شما معرفی کنیم که هم منطقی تر است و هم از بازدهی بسیار بالایی در یادگیری زبان انگلیسی برخوردار باشد! این روش معجزه آسا به شما می گوید مدت زمان کوتاهی را پیش از آن که به تخت خوابتان بروید، به مطالعه زبان انگلیسی اختصاص دهید؛ مثلاً حدود ۱۵ دقیقه به مرور لغات انگلیسی بپردازید و یا حتی لغات جدیدی را یاد بگیرید.

شما می‌توانید در این زمان یک مبحث گرامری را مطالعه کنید و یا هر بحث دیگری که به نظرتان به یادگیری یا مرور نیاز دارد. تحقیقات نشان داده است که افرادی که برای امتحانی درس می‌خوانند و سپس به مدت هفت تا هشت ساعت می خوابند، نتیجه‌ی بهتری دریافت می‌کنند؛ چرا که خوابیدن و استراحت کردن به دسته بندی و انسجام مطالب در ذهن کمک می‌کند.

هم چنین با وجود اینکار دیگر مجبور نیستید که به هنگام خواب مجبور باشید تا به صدایی گوش داده و کیفیت خواب خود را فدای یادگیری زبان کنید! خواب کافی و با کیفیت به شما این امکان را می‌دهد تا به هنگام بیداری فعال تر باشید و کارهای خود را درست‌تر و البته در مدت زمان کمتری انجام دهید.

راهی بهتر از یادگیری زبان انگلیسی در خواب!

اگر تا به این‌ جای مقاله یادگیری زبان انگلیسی در خواب با ما همراه بوده‌اید، احتمالاً جزء آن دسته از افرادی هستید که فرصت ندارید برای مدت‌های طولانی در کلاس های زبان کم بازده شرکت کرده و یا سال‌ها کتاب‌های متفاوت را مطالعه نمائید و در آخر هم مطمئن نباشید که زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید یا خیر!

مرتبط بخوانید: دلایل عدم یادگیری زبان انگلیسی و روش‌های مقابله با آن!

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم یادگیری انگلیسی در خواب ممکن است ولی به تنهایی نمی‌تواند منجر به تسلط به زبان انگلیسی گردد! چیزی که نیاز دارید پیروی از روشی اصولی در مسیر یادگیری زبان انگلیسی است که با بازدهی بالا و البته در کمترین زمان محقق شود.

بعد از آن با خیال راحت می‌توانید به خواب رفته و به ذهن خود اجازه دهید تا مطالب یادگرفته شده را جمع بندی و دسته بندی نماید. به بیان دیگر یادگیری زبان انگلیسی در خواب زمانی محقق می‌شود که در بیداری، از روشی اصولی و موثر برای یادگیری زبان استفاده کرده باشید؛ هرچند کوتاه و مختصر!

در انگلیشدان مفتخر هستیم به ارائه‌ی بهترین و پربازده‌ترین متد آموزش زبان انگلیسی که تجربه شیرین و البته رضایت‌بخشی را برای شما ایجاد خواهد نمود.

امیدواریم که با مطالعه این مقاله به پاسخ سوال چگونه انگلیسی را در خواب یاد بگیریم پی برده باشید و همچنین متوجه شده باشید که چطور یادگیری خود در بیداری را پر بازده تر کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا