آموزش زمان آینده ساده با will به بهترین و سریع ترین شکل!
مقالات

آموزش زمان آینده ساده با will

آینده ساده، از زمان های بسیار رایج، کاربردی و البته ساده در زبان انگلیسی است که عملی را که در آینده قرار است اتفاق بیفتد و اکنون از آن اثری نیست، توصیف می کند؛ یعنی اتفاق مربوط به آینده است و هنوز رخ نداده است. در ادامه به طور کامل و به بیان ساده جزئیات مربوط به این زمان را برایتان توضیح می دهیم. ولی طبق عادت همیشگی وبسایت آموزش زبان انگلیشدان، همین ابتدای مقاله، مهم ترین و چالشی ترین نکته مربوط به این زمان را به آسان ترین شکل ممکن برایتان باز می کنیم! شما هم حتما تا انتها مقاله را مطالعه کنید تا به درک کامل و عمیقی از آن برسید و حتما در پایان، نظر یا سوال خودتان را هم برایمان کامنت کنید.

ببینید از یک منظر، تصمیمات ما مربوط به زمان آینده، در دو دسته بندی کلی قرار می گیرد؛ دسته اول آنهائیست که از قبل برنامه ریزی شده و برایشان تصمیم گرفته ایم و دسته دوم، آنهائیست که در لحظه برایشان تصمیم گیری می کنیم. دقیقا از will برای دسته دوم استفاده می کنیم. حالا یعنی چه؟!
فرض کنید امروز خیلی احساس کسلی می کنید و ناگهان با خودتان تصمیم میگیرید که برای فرار از این حس و حال بد، فردا به یک مسافرت بروید. یعنی در لحظه و بدون برنامه قبلی تصمیم به این کار می گیرید؛ خب اینجا باید از will استفاده کنید و بگوئید: I will go on a trip tomorrow.
ولی اگر از چند روز پیش چنین تصمیمی را گرفته و برنامه ریزی کرده اید و من امروز از شما راجع به برنامه فردایتان سوال کنم، به جای will، از زمان آینده با be going to استفاده می کنید و می گوئید: I’m gonna go on a trip tomorrow. به همین سادگی مهم ترین نکته مربوط به این زمان را یاد گرفتیم!

یادتان باشد که یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری، نیازمند یادگیری زمان هایی است که در آن وجود دارد. به طوریکه فهم دقیق و مشخصی از آنها بدست بیاوریم تا بتوانیم در عمل، یعنی در گفتار و نوشتار خودمان از آنها استفاده کنیم.

ما در این مطلب از انگلیشدان سعی کرده ایم تا زمان آینده با فعل کمکی will را دقیق بررسی کنیم تا بهتر با ابعاد آن آشنا شوید. در ابتدا چند پرسش مهم بیان کرده ایم که می تواند سوالات ذهن شما هم باشد. این پرسش ها شامل موارد زیر است:
۱ آینده ساده در زبان انگلیسی چیست و چگونه بیان می شود؟

۲ ساختار گرامری آینده ساده با will چگونه است؟
۳ کاربردهای زمان آینده ساده در زبان انگلیسی چیست؟
۴ چگونه می توان آینده ساده را تدریس کرد؟

همچنین در صورتی که قصد دارید از سطح زبان انگلیسی خود به طور دقیق، کاملا رایگان و آنلاین مطلع شوید، به هیج عنوان آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی انگلیشدان را از دست ندید.

آینده ساده با will در زبان انگلیسی

گرامر در زبان انگلیسی و همچنین سایر زبان ها، بسیار مهم است. یادگیری زبان بدون گرامر هم چیزی جز یک دروغ پر زرق و برق نیست. مسئله، درست یاد گرفتن گرامر است و نه حدف آن! اگر قصد دارید زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید، نباید فقط به فکر حفظ لغات باشید. حفظ کردن لغات و عبارات به تنهایی و بدون استفاده صحیح در جملات، شما را سردرگم خواهد کرد و نمی توانید زبان را به درستی و صحیح یاد بگیرید و منظور خود را برسانید. گرامر در زبان انگلیسی شامل زمان های مختلفی است که یکی از مهم ترین آنها، زمان آینده ساده است.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله مشابه ما را که در ارتباط با زمان های آینده کامل و آینده کامل استمراری می باشد را هم مطالعه نمائید. البته بعد از مطالعه دقیق این مقاله تا انتها.

آموزش زمان آینده با will

 

ساختار مثبت زمان آینده با will

آینده ساده برای بیان کارهایی است که در زمان آینده انجام می شوند و همانطور که در ابتدا هم گفته شد، از قبل برایشان تصمیمی گرفته نشده است. در اصل این را به عنوان مهم ترین کاربرد این زمان در نظر داشته باشید. برای ساختن آینده ساده، نیازمند یک فعل کمکی هستیم که فعل کمکی آینده ساده، will است.

ساختار اصلی و ساده این زمان، همان ساختار جملات خبری است. برای بیان جملات خبری به شکل آینده ساده، باید در ابتدا ضمیر فعالی یا فاعل نوشته شود و سپس فعل کمکی will بیاید. در ادامه باید یک فعل به شکل ساده و اصلی آن نوشته شود. و در ادامه هم می توان از قیدهای مختلف مانند next month , next week , tomorrow و بسیاری از قیدهای دیگر مربوط به زمان آینده، استفاده کرد.

فرمول ساختار مثبت زمان آینده با will به شکل زیر می باشد:

   مابقی جمله + فعل اصلی  + Will  + ضمیر فاعلی 

لطفا به مثال های زیر توجه کنید:

من فردا ظرف ها را خواهم شست. .I will wash the dishes tomorrow
آنها ماه آینده اسباب کشی خواهند کرد. .They will move out next month
او به من در مرتب کردن فایلها کمک خواهم کرد.  .She will help me to sort the files

 

همانطور که مشاهده می کنید، در تمام مثالهای ذکر شده، شکل ساده فعل، یعنی شکل اصلی آن استفاده شده است.

ساختار منفی زمان آینده با will

برای استفاده از زمان آینده با will برای جملات منفی، باز هم شکل ساده فعل به کار گرفته می شود. فقط فعل کمکی will به will not یا won’t تبدیل می شود.

فرمول ساختار منفی زمان آینده با will به شکل زیر می باشد:

   مابقی جمله + فعل اصلی  + Will not + ضمیر فاعلی 

برای درک بیشتر به مثال های زیر توجه نمایید:
(دقت کنید در مثال اول، قید زمان استفاده شده tonight به معنای امشب هست که این هم می تواند یکی از قید های زمان مربوط به آینده باشد)

آنها امشب نخواهند رسید. .They will not arrive tonight
فردا برف تخواهد آمد. .It won’t snow tomorrow
ما اینجا را ترک نخواهیم کرد.  .We will not leave here

 

ساختار پرسشی زمان آینده با will

برای سوالی کردن زمان آینده ساده، فقط باید ابتدا فعل کمکی will قرار بگیرد. سپس فاعل می آید؛ یعنی جای این دو با هم عوض می شود.

فرمول پرسشی کردن زمان آینده ساده با will به شکل زیر است:

   مابقی جمله + فعل اصلی + ضمیر فاعلی + Will

به مثال های زیر توجه کنید تا ببینید که سوالی کردن با will چگونه است:

آیا او هفته آینده به مدرسه خواهد رفت؟ ?Will she go to school next week
آیا آنها فردا به تئاتر خواهند رفت؟ ?Will they go to the theatre tomorrow
آیا امشب ظرفها را خواهی شست؟ ?Will you wash the dishes tonight

 

مخفف کردن با will

در مکالمات انگلیسی گاهی اوقات برخی از ضمایر با افعال کمکی ترکیب می شوند که در اصطلاح انگلیسی به آن contraction می گویند. این موضوع که به خصوص در انگلیسی امریکایی بسیار رایج تر است، موجب آسان تر و سریع تر شدن تلفظ ها می گردد. شما هم اگر می خواهید مانند یک حرفه ای تلفظ کرده و صحبت کنید حتما باید از آنها استفاده کنید. تلفظ آنهم تقریبا مثل نوشتار آن می باشد. ولی باز هم اگر سوالی راجع به نحوه تلفظ های صحیح دارید، حتما انتهای مقاله برای ما کامنت بزارید تا سریعا به شما پاسخ بدهیم.

یه جدول زیر توجه نمایید:

شکل اختصاری will

کاربرد آینده ساده با will

و اما کاربرد آینده ساده با will، شامل موارد زیر است:

 • برای بیان تصمیمات آنی که همانطور که در ابتدای مقاله هم توضیح دادیم، تصمیماتی هستند که در لحظه گرفته می شوند و از قبل برنامه ریزی نشده اند:
  You seem so tired, I will help you with your homework (خیلی خسته به نظر میای، من در انجام تکالیفت بهت کمک میکنم.)
 • برای بیان نظرمان، حدسمان یا امید و آرزویی که در زمان آینده داریم:
  It will snow tomorrow and the schools will be closed (فردا برف میاد و مدرسه ها تعطیل میشوند)
 • برای قول دادن یا تعهد دادن در زمان آینده:
  Don’t worry. I will drive you to your work place the day after tomorrow (نگران نباش. من، پس فردا با ماشین میبرمت سر کار)
 • استفاده از will در جملات شرطی نوع اول در زبان انگلیسی؛ برای درک بهتر، حتما مقاله ما در مورد جملات شرطی در زبان انگلیسی را مطالعه کنید:
   If you don’t hurry, you will miss the bus (اگه عجله نکنی، به اتوبوس نمی‌رسی.)

نحوه ی تدریس آینده ساده در زبان انگلیسی

همانطور که گفتیم گرامر، یکی از مهمترین بخش های یادگیری هر زبانی محسوب می گردد. تدریس زبان انگلیسی هم، اصول و قواعد خاصی دارد که اگر از آنها پیروی کنید، مطمئن باشید که زبان را خیلی زود و آسان فرا می گیرد.
آینده ساده جزء زمان های اصلی و بسیار پر کاربرد در گرامر زبان انگلیسی است. این زمان در موقعیت های بسیاری در گفتار و نوشتار انگلیسی به کارتان می آید و همچنین موقع خواندن و شنیدن و برای فهم معنای درست جملات، به آن به شدت نیار خواهید داشت!

در کلاس های آموزش زبان، باید تک تک کاربردهای زمان آینده ساده و البته در جملات و موقعیت ها، یعنی به صورت غیر مستقیم مورد بررسی قرار گیرد و با تکرار و تمرین، این زمان، ملکه ذهن شما شود. از اصول اولیه ی تدریس در زبان انگلیسی، یادگیری زمان ها به صورت ترتیبی است. معمولا در ابتدا معلم زبان انگلیسی به شما زمان حال را یاد می دهد و کم کم وارد زمان گذشته می شود. بعد از اینکه زمان حال و گذشته را به خوبی متوجه شدید، نوبت به زمان آینده می رسد. آموزش این زمان، معمولا با زمان آینده ساده شروع می شود که عبارت است از فاعل و فعل اصلی در فرم ساده آن، که فعل جمله با فعل کمکی will همراه است.

۴/۵ - (۵ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا