مصاحبه کاری به انگلیسی و فوت و فن های آن - انگلیشدان
مقالات

مصاحبه کاری به انگلیسی | آموزش و مثال های کاربردی

مصاحبه کاری به انگلیسی برای هرکسی که به یادگیری زبان انگلیسی علاقه‌مند است و یا قصد استخدام شدن در کاری را دارد که نیازمند دانش زبان انگلیسی است، حائز اهمیت است. البته سوالاتی که در یک مصاحبه شغلی به انگلیسی مطرح می‌شود تفاوت چندانی با مصاحبه فارسی ندارد.

راه حل، اولا افزایش دانش عمومی زبان انگلیسی در حد مطلوب است که به ویژه باید روی تقویت اسپیکینگ و تقویت لیسنینگ تمرکز کنیم. دوما آماده شدن برای سوالات احتمالی در یک جلسه مصاحبه و سوما آماده کردن جواب های مناسب برای آنهاست.

حالا اگر قرار است تا در یک مصاحبه کاری به انگلیسی شرکت کنیم، گام سومی را نیز به فرایند آماده‌سازی خود اضافه می‌کنیم؛ یعنی تبدیل کردن جواب ها از زبان فارسی به زبان انگلیسی! به همین سادگی. اگر می‌خواهید تا در یک مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی شرکت کنید، حتما این نوشته را تا انتها بخوانید تا هم با مهم‌ترین سوالات مصاحبه کاری به انگلیسی آشنا شوید و هم نکات مهمی را درباره آن بیاموزید.

معرفی خود به زبان انگلیسی در مصاحبه شغلی

اولین و شاید مهم ‌ترین موضوعی که در یک مصاحبه کاری به آن پرداخته می شود معرفی خودتان است؛ اما این نکته را به یاد داشته باشید که فردی که با شما مصاحبه می‌کند، علاقه‌ای به دانستن این ‌که شما در چه خانواده‌ای به دنیا آمده‌اید، چند خواهر و برادر دارید و یا اینکه آخر هفته‌های خود را چگونه می‌گذرانید، ندارد!

از همین رو معرفی خود در یک مصاحبه شغلی به انگلیسی با معرفی خودتان در مکان‌های دیگر و در جمع افراد در گروه‌های اجتماعی کاملاً متفاوت است. شما در این‌جا باید سعی کنید تا هر آنچه که مربوط به تجارب کاری و موفقیت‌ها و دستاوردهای شغلی و همچنین زمینه تحصیلی‌تان است را به بهترین شیوه بیان کنید.

مصاحبه کاری به انگلیسی

معرفی خود به زبان انگلیسی در مصاحبه شغلی معمولاً با سوال tell me about yourself (راجع به خودتان صحبت کنید) آغاز می‌شود.

باید به یاد داشته باشید که این سوال فرصت بسیار مناسبی برای شماست که بگویید چرا خود را فرد مناسبی برای این شغل می‌دانید و چرا نسبت به سایر متقاضیان این فرصت شغلی، صلاحیت بیشتری دارید.

درنتیجه به شما پیشنهاد می‌کنیم تا به هنگام مصاحبه، خلاصه‌ای از موفقیت‌ها و دستاوردهای خودتان به همراه سوابق کاری که تا به حال داشته‌‌اید را بیان کنید.

پیشنهاد ویژه: با شرکت در کلاس مکالمه انگلیسی انگلیشدان، می توانید به طور ویژه برای مکالمات مربوط به مصاحبه اداری انگلیسی آماده شوید.

و اما مهم‌ تر این است که در ادامه صحبت خود توضیح دهید که چرا شما متقاضی این فرصت شغلی هستید. در ادامه به بررسی یک نمونه پاسخ برای سوال tell me about yourself در مصاحبه کاری به انگلیسی خواهیم پرداخت.

I’ve always been keen on designing since I was a kid. I studied hard and entered the university 8 years ago From the very first day of university I knew that I pursue interior design as my career

Since then I’ve been working in an internal design firm and participated different workshops on how to mix modern and historic architecture and invent a fabulous combination of these two

While I really enjoy working there, I am eager to work in a firm which is specialized in designing of historical building like you

من از وقتی‌که بچه بودم به طراحی علاقه داشتم. خیلی مطالعه کردم و هشت سال پیش وارد دانشگاه شدم از همون روز اول دانشگاه می‌دونستم که طراحی داخلی شغلی هست که باید ادامه‌ بدم.

از همون موقع توی یک شرکت طراحی داخلی مشغول به کار شدم و در چند ورک‌شاپ که درباره چگونگی ترکیب معماری تاریخی و مدرن و به وجود آوردن یک ترکیب خارق‌العاده از این دو بود شرکت کردم.

باوجود این‌که از شرکتی که کار می کنم راضی هستم، اما علاقه دارم تا توی شرکتی کار کنم که تخصصشون طراحی ساختمان‌های تاریخی مثل شرکت شما باشه.

نمونه مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی

در قسمت بالا اولین سوال مصاحبه کاری به انگلیسی را بررسی کردیم و یاد گرفتیم که چه نکاتی را باید هنگام معرفی خود بیان کنیم. اما در این‌جا می‌خواهیم به بررسی سوالات پرتکرار دیگری که ممکن است از ما طی یک مصاحبه شغلی به انگلیسی پرسیده شود بپردازیم و بگوییم که چه نکاتی را باید بیان و از گفتن چه نکاتی پرهیز کنیم.

بعد از سوال Tell me about yourself، احتمالا سوال بعدی که ازمتقاضیان یک شغل پرسیده می‌شود این است که شما برای چه علاقه دارید که این پست شغلی را از آن خود کند؛ یعنی می پرسند
?Why do you want this job

به یاد داشته باشید که در پاسخ این سوال باید هم خواسته‌های خود و هم خواسته های طرف مقابلتان یعنی کسی که قرار است شما را استخدام کند را در نظر بگیرید و بتوانید یک پاسخ کلی به او بدهید.

برای پاسخ دهی به این سوال در مصاحبه کاری به انگلیسی، از قبل در مورد جایگاه شغلی که برای آن تقاضا داده‌اید تحقیق کنید و بدانید که آن شرکت چه انتظاراتی از شما خواهد داشت.

معرفی خود به زبان انگلیسی در مصاحبه شغلی به انگلیسی

پاسخ زیر نمونه‌ای عالی از متن مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی مربوط به این سوال است.

I’m looking for a position where I can make use of my experiences in college and to put my skills into practice which I’ve learned through attending the workshops

I have always set myself goals and this leads me to work harder and feel better

Besides I consider myself a good team-player. I like to work with other people and share our knowledge or experiences. Therefore, I think working with your staff will meet my desires

من دنبال جایگاهی هستم که بتونم از تمام تجربیاتی که در دوران دانشگاه و هم چنین مهارت‌هایی که با شرکت کردن در ورکشاپ ها به دست اوردم بهترین استفاده رو ببرم.

همیشه برای خودم هدف هایی را در نظر گرفته‌ام و این موضوع به کمک کرده که سخت‌تر کار کنم و احساس بهتری داشته باشم.

گذشته از اون، من خودم را در کارهای گروهی فرد مناسبی می‌دونم و دوست دارم که با افراد دیگه تجربه و دانشم را به اشتراک بذارم؛ بنابراین فکر می‌کنم که کار کردن با کارمندان شما بتونه خیلی از خواسته‌های مرا برآورده کنه.

یکی دیگر از سوال‌های معمول در مصاحبه کاری به انگلیسی این است که نقاط قوت خودتان را بگویید؛ یعنی
?What are your strengths

در اینجا بهتر است تا صفات مثبت خود که احساس می‌کنید از ملزومات دستیابی به آن موقعیت شغلی است را بیان کنید.

به طور مثال سروقت بودن، داشتن روحیه‌ی تیمی، علاقه برای رشد شخصی و… می‌تواند مثال‌های خوبی در این زمینه باشد.

Well, l think punctuality is one of the greatest attitude people can have
I’m a punctual person and I always try to be in time and in situations where I am supposed to do a project

I assure you to hand it in before the deadline

خب من فکر می‌کنم که سروقت بودن یکی از بهترین ویژگی‌هایی که افراد می‌تونن داشته باشن. من خودم فرد وقت شناسی هستم و همیشه تلاش می‌کنم که حتی زودتر از وقت مقرر حاضر باشم و در مواقعی که وظیفه دارم پروژه‌ای رو انجام بدم، به شما این اطمینان خاطر رو می‌دم که تا قبل از موعد مقرر اون رو تحویل میدم.

در اکثر مواقع پس از پرسیدن این سوال، سوالی که از شما در طی یک مصاحبه کاری به انگلیسی پرسیده می‌شود این است که نقاط ضعف خودتان را نیز بگویید؛ یعنی
?What are your weaknesses

در این‌جا باید به یاد داشته باشید که امکان ندارد شخصی در این دنیا نقطه ضعفی نداشته باشد و شما هم ازین قاعده مستثنی نیستید!

در نتیجه کاری که باید بکنید این است که نقطه ضعف خودتان را به سمت‌وسوی مثبتی سوق دهید و بگویید که برای بهتر شدن آن چه برنامه‌ای دارید. این بهترین کار ممکن است.

In my opinion my greatest weakness is that I have trouble asking for help because I’ve always been an independent person

Most of the time, I try to figure out my problems while I know there are many knowledgeable experts around who can make my work better

These days I am working on it and hopefully I will be successful

از نظر خودم بزرگ‌ترین نقطه‌ ضعفم اینه که با کمک خواستن از دیگران مشکل دارم چون همیشه فرد مستقلی بودم.

اکثر مواقع تلاش می‌کنم تا مشکلاتم رو خودم حل کنم البته که می‌دونم افراد متخصص و باسوادی هستند که می‌تونن به بهتر شدن کار من کمک کنن.

این روزها دارم سعی می‌کنم که این مشکل را حل کنم و امیدوارم که موفق بشم.

اگر دوست دارید با انواع سوالات دیگری که ممکن است در طی یک مصاحبه شغلی به انگلیسی از شما پرسیده شود و نمونه جواب هایی که به شما برای آماده شدن در این مصاحبه کمک می‌کند آشنا شوید پیشنهاد میکنیم از وبسایت زیر دیدن کنید.

https://www.job-hunt.org/job_interviews/smart-interview-answers.shtml

نکات کلی جهت آماده شدن برای یک مصاحبه شغلی به انگلیسی

نکات این قسمت نه‌ تنها برای مصاحبه کاری به انگلیسی، بلکه برای هر زبان دیگری نیز بسیار موثر است.

در وهله اول به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا حد امکان درباره شرکتی که می‌خواهید در آن استخدام شوید تحقیق کنید و اطلاعات کامل نه تنها راجع به پستی که برای آن تقاضا داده‌اید، بلکه در مورد عملکرد و اهداف شرکت بدست بیاورید.

نکته دوم که بسیار هم حائز اهمیت است این است که در روز مصاحبه، حتماً چند دقیقه ای زودتر از زمان مقرر در محل مصاحبه حضور داشته باشید و لباس آراسته و مناسب بپوشید.

و اما نکته آخر این‌که تمام تلاش خودتان را بکنید که دید مثبت و طرز فکر روشن خودتان را به طرف مقابل القاء کنید؛ در نتیجه هرگز از کارفرمایان سابق و شغلی که قصد ترک کردن آن را دارید، نکته منفی نگویید.

با در نظر گرفتن موارد ذکر شده شانس بیشتری برای موفقیت در یک مصاحبه شغلی به انگلیسی و یا هر زبان دیگری خواهید داشت.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا