چرا یادگیری زبان انگلیسی مهم است؟ -
مقالات

چرا یادگیری زبان انگلیسی مهم است؟

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

چرا یادگیری زبان انگلیسی مهم است؟ امروز می خواهیم مهم ترین دلایل آن را بررسی کنیم. حتما این مقاله را تا انتها بخوانید تا اگر شک دارید که یادگیری زبان را شروع کنید یا نه، هر چه زودتر شکتان برطرف شود و آموختن زبان را با قدرت هر چه تمام تر استارت بزنید.

چرا یادگیری زبان انگلیسی مهم است؟

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیرم؟ برای تقویت اعتماد به نفس

یکی از مهم ترین دلایلی که احتمالا ما را مجاب به یادگیری یک مهارت جدید مانند یادگیری زبان می کند، همان اعتماد به نفسی است که به دنبال آن ایجاد می شود. در واقع با یادگیری، شما یک سر و گردن فرای بقیه افراد می روید و حرفی برای گفتن خواهید داشت. چه چیزی بهتر از این؟؟

خصوصا اگر مهارتی که می آموزید از نوع کاربردی و به درد بخور باشد و در جاهای مختلفی بتواند به کارتان بیاید. در این حالت دیگر واقعا می تواند اعتماد به نفستان را به شدت بالا ببرد. گل سر سبد این مهارت های کاربردی، زبان انگلیسی و یادگیری آن است. چون بسیار کاربردی است و هر کسی هم آن را به خوبی بلد نیست و حسابی می تواند شما را متمایز کند.

مرتبط بخوانید: چرا یادگیری زبان انگلیسی سخت است؟

چرا یادگیری زبان انگلیسی مهم است؟ چون پول ساز است!

در نگاه اول که عموم مردم به زبان انگلیسی دارند، احتمالا آن را پول ساز نمی بینند. مثلا با خود می گویند با یادگیری آن می توان مقالات را ترجمه کرد و یا در جایی به آموزش زبان انگلیسی مشغول شد. ولی واقعیت فرا تر از این حرف هاست!

هر مهارتی را اگر خوب و با کیفیت بیاموزید، بسیار می تواند پول ساز باشد. به خصوص زبان انگلیسی. ساده ترین مثال آن تدریس در کلاس های خصوصی است که درامد خیلی خوبی هم دارد. فقط کافیست تا کارتان خوب باشد و شاگردانتان از شما و دانش شما راضی باشند.

خواهید دید که روز به روز بر تعداد شاگرد های شما افزوده می شود بدون اینکه خودتان تبلیغاتی کرده باشید. مطمئن باشید وقت سر خاراندن هم نخواهید داشت و درامد بسیار خوبی کسب خواهید کرد.

انگلیسی زبان جهانی است

انگلیسی مهم ترین و رایج ترین زبان در سر تا سر جهان است. تقریبا از هر ۵ نفر در دنیا، حداقل یک نفر به زبان انگلیسی صحبت می کند و یا آن را متوجه می شود. در واقع برای ارتباطات در سطوح بین المللی به شدت به زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت.

حتی اگر به کشور هایی سفر کنید که انگلیسی، زبان اول و یا حتی دوم آنها هم نباشد، با تسلط بر زبان انگلیسی به راحتی می توانید یک ارتباط درست و حسابی برقرار کنید و مخاطبین شما حساب دیگری روی شما باز خواهند کرد. احتمالا تا اینجا کم کم متوجه شده اید که چرا یادگیری زبان انگلیسی مهم است!

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

چرا به زبان انگلیسی نیاز داریم؟ برای توسعه کسب و کار

فرقی نمی کند که شغل کارمندی دارید، برای خودتان کار می کنید و یا حتی یک کار آفرین موفق باشید. در هر شغل و منصبی که باشید، برای توسعه ی کسب و کارتان به زبان انگلیسی و تسلط بر آن نیاز خواهید داشت.

مرتبط بخوانید: آیا رشته زبان انگلیسی بازار کار دارد؟

مثلا در جایگاه کارمندی احتمالا برای ترفیع جایگاه و افزایش حقوق به امتیازی مثل دانش خوب زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت. اگر هم برای خودتان کار کنید که اهمیت آن چند برابر می شود. می توانید برای توسعه کسب و کارتان و افزایش درامد خود روی یادگیری زبان حساب باز کنید. همچنین می توانید معتبر ترین مقالات جهانی در زمینه توسعه ی کسب و کار را به زبان اصلی و با نهایت کیفیت بخوانید و روز به روز بر موفقیت خود بیفزایید.

مرتبط بخوانید: کدام گرایش زبان انگلیسی بهتر است؟ دقیق به شما پاسخ داده ایم!

می توانید در رویداد های بین المللی شرکت کنید

یکی از مهم ترین کار هایی که افراد موفق برای افزایش اطلاعات و همچنین گسترش دایره ارتباطات خود انجام می دهند، شرکت در کنفرانس ها، سمینار ها و رویداد های بین المللی است.

اکثر این رویداد ها به زبان مشترک جهانی یعنی زبان انگلیسی برگزار می شوند. با تسلط به زبان انگلیسی، نه تنها بیشترین میزان استفاده از آن ها را خواهید داشت، بلکه می توانید از زمانی که سپری می کنید نهایت لذت را ببرید. همچنین می توانید در سطح جهانی دوستان جدید و مفیدی پیدا کنید.

چرا یادگیری زبان انگلیسی اهمیت دارد؟ چون آسان است!

از مهم ترین دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی این است که آسان است. تعجب نکنید. واقعا همینطور است. به خصوص اگر برای یادگیری آن از سنین کودکی اقدام کنیم؛ چرا که کودکان، ذهن بسیار آماده تری دارند برای یادگیری یک زبان جدید نسبت به بزرگسالان.

مرتبط بخوانید: بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی در کودکان چه زمانی است؟

در مقایسه با بسیاری از زبان های دیگر مانند فرانسوی و آلمانی و… بسیار آسان تر است. حتی می توانید آن را با زبان فارسی خودمان مقایسه کنید. زبان فارسی پر است از قواعد پیچیده و استثنائات گرامری که خبری از آن ها در زبان انگلیسی نیست! چون فارسی زبان مادری ماست به راحتی با آن صحبت می کنیم وگرنه بسیار سخت می شد!

مثلا در زبان انگلیسی مخاطب خود را صرفنظر از سن، جنسیت و تعداد، YOU خطاب می کنند. در هیچ زبانی همچین چیزی را پیدا نمی کنید. یا تعداد حروف زبان انگلیسی کم و محدود است و همه آنها شکل ساده ای دارند و خبری از هیچ کاراکتر پیچیده ای نیست. فقط کافی است تا از سیستم مناسبی برای آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید تا به آسانی آن پی ببرید.

مرتبط بخوانید: با سایر فواید یادگیری زبان انگلیسی آشنا شوید!

انگلیسی زبان تکنولوژی است

اخرین موردی که قصد داریم تا به آن اشاره کنیم این است که انگلیسی زبان تکنولوژی است. فرقی نمی کند که یک تکنولوژی پیچیده مانند ابر ماشین های صنعتی باشد و یا یک ریموت کنترل ساده! زبان تمامی آنها انگلیسی است.

و شما برای یادگیری طرز استفاده و یا نگهداری از آنها باید تا حد مطلوبی زبان انگلیسی را بلد باشید. در غیر اینصورت همیشه احساس سردر گمی خواهید نمود و باید به دنبال ترجمه کردن هر چیزی که می بینید باشید.

همچنین با پیشرفت علم و تکنولوژی و ظهور فناوری های جدید، روز به روز اهمیت این نیاز بیشتر و بیشتر خواهد شد. حالا می دانید که چرا یادگیری زبان انگلیسی مهم است. سوالات خود را پایین همین مقاله با ما در میان بگذارید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا